Сабақтың тақырыбы: Д.Исабеков «Ата үміті» Кейіпкерлер бейнесі.
Мақсаты:
а) білімділік: повесть бойынша оқушылардың білімін тиянақтау, Тоқсанбай, Омаш, Ергеш бейнелеріне талдау жасап, өз ойын жүйелі жеткізе алуға үйрету.
ә) дамытушылық: өзіндік ой қорыта білу, шығармашылықпен жұмыстану қабілетін жетілдіру, ой-өрісі мен дүниетанымын кеңейту, сабаққа қызығушылығын ояту .
б) тәрбиелік: жақсы мен жаманды ажырата білуге дағдыландыру, кейіпкерлер бойындағы жақсы қасиеттерді үлгі ету, адалдық пен шыншылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жинақтау
Әдіс-тәсілдері: пікірталас, СТО технологиялары
Көрнекілігі: флипчарт, АКТ, электрондық оқулық, ACTIVote .
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру
Амандасу, түұгелдеу, оқушылар назарын сабаққа аудару
Психологиялық дайындық.
Үй тапсырмасын сұрау
І топ –хронологиялық кесте
ІІ топ –естелік
ІІІ топ – шығармашылығы
ІІ Жаңа сабақ
Қызығушылықты ояту сатысы
Ой қозғау
Балалар, кейіпкер дегеніміз кім?
Мінездеме дегеніміз не?
адал
ұры алдампаз
мейірімді
еңбекқор
дөрекі
ұятсыз қиындықты көп көрген шарасыз
1 –Омаш туралы; 2 –Тоқсанбай қартқа айтылған
Мағынаны тану сатысы
Кейіпкер
|
Іс-әрекеті
|
Қандай мінездің адамы
|
|
|
|
І топ –Тоқсанбай қартқа
ІІ топ – Омашқа
ІІІ топ – Ергешке
Топтық жұмыс
I топ - Шығарманың композициялық құрылысына талдау жасау.
II топ - Омаш портретін тауып оқыңдар
III топ – Венн диаграммасы (Омаш пен Тоқсанбай)
Сөздік жұмысы
Дермене – жусанның түрі, дәрілік шөп
Шайла – күрке
Қада – күркенің төрт бұрышына қадайтын ағаш
Пәтір –бәтер (нан бәтер, қаттама, көмбе, бауырсақ, күлше, жаппа, таба нан түрлері қазақтардың таза өз үлттық тағамдары. … Жаппа, күлше деген нандарды қатты қызған тандырға, пешке пісірген. Ол қаттама деген бәтердің бір түрі)
Жасымық- ноқат, дақ
Құлқайыр –қурай
Сом – ақша
Шот –
Достарыңызбен бөлісу: |