Сабақтың тақырыбы: Фотосинтезге қажетті жағдайлар Оқу мақсаты



Дата14.12.2021
өлшемі137,65 Kb.
#100493
түріСабақ
Байланысты:
Zh 1201 mabaev Bauyrzhan tanystyrylym


БҚО,Орал қаласы,Көктерек ОЖББМ

Биология пәні мұғалімі

Жұмабаев Бауыржан Арыстанбекұлы

Сабақтың тақырыбы:

Фотосинтезге қажетті жағдайлар



Оқу мақсаты:

7.1.2.2 – фотосинтез үдерісіне қажетті жағдайларды зерттеу



Сабақтың мақсаты:

-фотосинтез үдерісіне қажетті жағдайларды анықтау

-фотосинтез үдерісі мен оның өнімділігін арттыру үшін қажетті жағдайдарды зерттеу

Белсенді оқыту әдістері

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

  • «Ақылды доп» әдісі (жеке жұмыс)
  • «Ой қозғау»әдісі (жеке жұмыс)
  • «Өкіл жіберу» әдісі(топтық)
  • Зертханалық жұмыс (топтық)
  • Қалыптастырушы бағалау (жеке жұмыс)

«Бірге ойлаймыз» әдісі (жеке жұмыс)

Суретке қарап бейнеленген жағдайларды анықтап, талдап, фотосинтез ұғымын түсіндіреді,фотосинтезге қажетті жағдайларды атайды және фотосинтез жылдамдығына әсер ететін жағдайларды сипаттайды.



«Бірге ойлаймыз» әдісі (жеке жұмыс)

Мақсаты: жалпы осы сабақтың мақсатына жетудегі соңғы қорытынды тапсырма ретінде беріледі. Мақсатқа сәйкес бір тапсырмамен жұмыс істейді, бірақ оқушылардың алдыңғы нәтижелерін ескере отырып, әр баладан әртүрлі нәтиже күтіледі.

Тиімділігі:сыныптағы елеусіз оқушыны сабаққа таратуда қолданылады.

- фотосинтез үрдісіне қажетті жағдайларды анықтау

- фотосинтез үрдісі мен оның өнімділігін арттыру үшін қажетті жағдайдарды зерттеу

ҚБ: Мадақтау, қолдау, қолпаштау, сенім білдіру.

С: мұғалім мен оқушылардың өзара қолдауы,жеке нәтиже,бағалау

Саралау

“Өкіл жіберу” әдісі

(топтық жұмыс)

Мұғалім мен оқушылардың өзара қолдауы,жеке нәтиже,бағалау

Жұмыс қарқыны, диалог және нәтиже

Дереккөз,диалог және нәтиже

Жұмыс қарқыны,

қорытынды немесе нәтиже



“Бірге ойлаймыз” әдісі

(жеке жұмыс)



Зертханалық жұмыс

(топтық жұмыс)



“Ақылды доп” әдісі

(жеке жұмыс)



Қалыптастырушы бағалау (жеке жұмыс)

“Ой қозғау” әдісі

(жеке жұмыс)

Тапсырма, дереккөздер, жұмыс қарқыны, нәтиже, қолдау, бағалау

Оқушыға жеке қолдау көрсету, жұмыс қарқыны, нәтиже, бағалау.



Критериалды бағалау

“Өкіл жіберу” әдісі

(топтық жұмыс)

Мұғалімнің мадақтау, қолдау, қолпаштау арқылы бағалау

Дескрипторторға сәйкес «Бағдаршам» әдісімен топтардың бірін-бірі бағалауы

“Қолшапалақтау”әдісі арқылы бағалау

Мұғалім мадақтау арқылы бағалау



“Бірге ойлаймыз” әдісі (жеке жұмыс)

Зертханалық жұмыс(топтық жұмыс)

“Ақылды доп” әдісі (жеке жұмыс)

Қалыптастырушы бағалау (жеке жұмыс)

“Ой қозғау” әдісі (жеке жұмыс)

Дескрипторторға сәйкес топтардың бірін-бірі смайликтер арқылы бағалауы

Дескрипторға сәйкес «+,-» белгісімен өзара жұпта бағалау

Кері байланыс: “ Табыс ағашы”әдісі арқылы жүзеге асады



Фотосинтез қандай үдеріс?

Фотосинтездегі хлорофилдің

рөліналғаш сипаттаған кім?



Қант жапырақтың қай?

Жапырақтың фотосинтез жүретін бөлімі қандай ұлпаға жатады?

Төмендегі суретті пайдаланып, дәптерлеріңізге сұрақтарға жауап жазыңыз.

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы (жеке жұмыс)

С: Оқушыға жеке қолдау көрсету, жұмыс қарқыны, нәтиже, бағалау.

ҚБ: Дескрипторға сәйкес «+,-» белгісімен өзара жұпта бағалау

Дескриптор
  • фотосинтез ұғымын түсіндіреді;
  • фотосинтездегі хлорофилдің рөлін сипаттаған ғалымды атайды;
  • фотосинтез өнімі түзілетін жапырақ бөлімін атайды;
  • фотосинтез жүретін ұлпаны анықтайды.

Назарларыңызға рахмет!

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет