Сабақтың тақырыбы Графикалық редактордағы пішімдер 1 нұсқа



бет1/3
Дата20.01.2020
өлшемі0,49 Mb.
#56159
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
1 АКТ 3 сынып 5Бөлім Графикалық редактордағы пішімдер 1 нұсқа Сабақ жоспары
Аманкелді Ғазиза
«Бекітемін»

Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Т.Байдрахманова


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім:

3.3А Шығармашылық және компьютер



Мектеп: №109

Мұғалімнің аты-жөні: Ә.Нұржанова

Күні: 14.01.2020 ж

Қатысқан оқушылар саны:

СЫНЫП: 3 а, 3 б Пәні: АКТ

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Графикалық редактордағы пішімдер 1 нұсқа.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану


Сабақтың мақсаттары

Оқушылар...

  • сурет үзінділерін жылжыту үшін «Бөліп алу» батырмасын қолданады;

  • тіктөртбұрыш және еркін сурет аймағын бөліп алу батырмасын қолданады;

  • Еркін бөліп алуды қолданады.

Бағалау критерийлері

- «Бөліп алу» тобының батырмаларын қолдану;

- Бөліп алудың әр түрлі нысандарын қолданады: «Тіктөртбұрыш арқылы бөліп алу», «Еркін бөліп алу»;

- бөліп алу параметрлерін қолданады «Фон арқылы», «Фонсыз»;

- үзінділерді жылжыту арқылы сурет құрастырады.



Тілдік мақсаттар

Оқушылар...

«Бөліп алу» батырмасының қолданысын түсіндіріп бере алады;

Сурет үзіндісінің ауысу алгоритімін тұжырымдайды.

Пәндік лексика және терминалогия:

сурет үзіндісі, тіктөртбұрыш арқылы бөліп алу, еркін аймақты бөліп алу, графикалық элемент.

Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:

Сүрет үзіндісінің еркін аймағын бөліп алу үшін …


Құндылықтарды дарыту

Топтық және жұптық жұмыс арқылы өзіне және басқаларға құрмет пен ынтымақтастыққа үйрету, өзіндік жұмыс арқылы- академиялық адалдық, оқушылар сабақтын мақсатымен қойылатын талаптарын болжап атайды –ашықтық.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану. 5 бөлім: Өнер

АКТ қолдану дағдылары

Оқушылардың өңдеу және сурет салу практикалық дағдылары қалыптасқан.

Осыған дейін меңгерілген білім

Оқушылар файлдарды ашып жабады, компьютердің құрылғыларымен жұмыс жасайды (тінтуір, пернетақта), графикалық редакторда сурет салу дағдылары қалыптасқан.

Жоспар







Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы
1-5 мин

6-7 мин
8-11 мин




  1. Ұйымдастыру кезені

Оқушылармен амандасып олардың сабаққа дайындығын көзбен шолу.

Миға шабуыл.



«Пазл» ойыны.

Батырмаға сәйкес мәтінді тап.

Оқушылар бір-бірден жақындап графикалық редактордың батырмалары сурет арқылы бейнеленген және сипаттамалыр берілген кеспе қағаздар алады. Оқушылар батырмаға сәйкес мәтінді табу арқылы білімдерін жүйелеп жұптасады.

Филворд


Оқушылар жұптасып отырып сабақтың негізгі сөздерін табады.

Жауабы: бөліп алу, үзінді, жылжыту

Мақсатты тұжырымдау

  • Сіздің ойыңызша, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? (оқушылар өз жауаптарын береді).

Сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын оқушылар мұғаліммен біріге отырып тұжырымдайды.

  • Дәптерлеріңді ашып, сабақтың тақырыбын жазып алыңыз.


https://learningapps.org/1808724 Батырмаға сәйкес мәтінді тап

Сабақтың ортасы
17-18 минут

19-20 минут

21-24 минут


  1. Жаңа тақырыпты алғашқы меңгеру.

«Бөліп алу» батырмаларының қолданысын көрсету

- тік төртбұрыш арқылы бөліп алу;

- еркін бөліп алу;

- фон арқылы, фонсыз.

Сергіту сәті

Қырғауыл боп ұшамыз, ұшамыз (Екi қолымен қанат жасап ұшады)

Түлкi болып қашамыз, қашамыз  (Бiр орындарында тұрып жүгiредi)

Қырғауылдай тапқыр боп, тапқыр боп,

Орнымызға қонамыз (Бәрi орындарына отырады).

Сергіту сәтті мұғалім оқушылармен бірге орындайды.


Практикалық жұмыс

Оқушылармен компьютерде жұмыс жасау кезінде орындалатын ережелерге нұсқаулық беріледі.


Дескриптірлерді талқылау:

- «Бөліп алу» тобының батырмасын қолданды;

- Бөліп алудың әр түрлі формасы қолданылды: «Тік төртбұрыш арқылы бөліп алу», «Еркін бөліп алу»;

- бөліп алу параметрлерін қолданды «Фон арқылы», «Фонсыз»;

- үзінділерді жылжыту арқылы сурет құрастырады.

Ұсынылған тізімді тағы да қандай дескрипторлармен толықтыруға болатының оқушылармен талқыланыз. Мысалы, «ұқыпты орындау» және т.б.

Оқушылар практикалық жұмысты орындауға кіріседі.

Саралау мақсатында тапсырмалар өсу ретімен күрделенеді.

Дескрипторлар арқылы өзара бағалау.

Алдын ала құрастырылған дескрипторлар арқылы оқушылар жұптасып бір бірінің жұмыстарын бағалайды.




https://goo.kz/content/view/97/5664 Сергіту сәті

Сабақтың соңы

38-40 минут



Рефлексия

«Қалпақ» 

Оқушылар бір-біріне қалпақты табыс етеді, музыка немесе санамақ біткен кезде қалпақ кімнің қолында қалса, сол сабақтағы өз ісін сипаттайды.



Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Практикалық тапсырма орындау кезіңде саралау шығармашылықтың кезеңі бойынша іске асады: тапсырмалар өсу ретінде берілген. Тапсырманы орындаған жағдайда мұғалім сұрақтар арқылы немесе нұсқау картасында қадам бойынша алгоритм қолданып қолдау көрсетеді.



Бағалау сабақтың әр кезеңіңде жүзеге асырылады:

- қиындықтарды анықтап қолдау мақсатында оқушылардың жауптарын қадағалау (жұптық жұмыс).

- теориалық материалды түсіну кезеңінде интерактивті тапсырмаларды бағалау үшін қолдану;

- практикалық жұмысты орындау кезіңде бағалау дескрипторлар арқылы жұптасып орындалады.

- өз-өзінің жұмысын бағалау мақсатында, кері байланыс түрінде сабақтың соңында, оқушылар өз жұмыстарын бағалайды, жетістіктері мен қиындықтарын талдайды.


Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін сабақ барысында топтық жұмыс, сергіту сәті қарастырылған.

Компьютермен жұмыс жасап отырған кезде оқушылар дене мүсіні дұрыс болуына, көзбен монитор экранының ара қашықтығына көңіл аударып, жағымсыз ситуациялар пайда болған жағдайда мұғалімге хабарлайды.

Практикалық жұмыс орындаған кезде «Дүниетану» пәнімен байланысады. Оқушылар Астана қаласының көрікті жерлерін еске түсіреді.

1 Қосымша



Сабақтың негізгі сөздерін тап


Т

Ң

Ғ

Ү

П

Р

Ж

А

П

Ц

Е

Е

У

З

О

В

Ы

Қ

Ү

Ш

Б

Ө

Л

І

П

А

Л

У

З

Ы

Р

К

И

Н

К

Ң

Ж

М

І

Т

Щ

Е

М

Д

А

Д

Ы

В

Н

У

А

Б

К

І

Р

Ү

Т

А

Д

Қ

О

А

Р

Р

И

М

У

Р

І

Ы

Жауабы



Т

Ң

Ғ

Ү

П

Р

Ж

А

П

Ц

Е

Е

У

З

О

В

Ы

Қ

Ү

Ш

Б

Ө

Л

І

П

А

Л

У

З

Ы

Р

К

И

Н

К

Ң

Ж

М

І

Т

Щ

Е

М

Д

А

Д

Ы

В

Н

У

А

Б

К

І

Р

Ү

Т

А

Д

Қ

О

А

Р

Р

И

М

У

Р

І

Ы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет