Математика
|
Күні ; 15.12.16.
|
6-сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Жақшаларды ашу. Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару
|
Мақсаты
|
Оқушыларға көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып жақшаларды ашу,
ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару дағдыларын қалыптастыру, логикалық ой-өрісін кеңейту.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдалана білу.
Жақшаларды ашу ережесін үйрену
- Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарып білу
- Теориялық білімін практикада қолдана білу
|
Сілтеме
|
Оқулық математика 6-сынып
|
Негізгі идеясы
|
Рационал сандарға амалдар қолдану, құрамында айнымалылары бар өрнектерді ықшамдау
|
Қолданылған әдістері мен тәсілдері
|
Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету:
Оқуды және оқыту үшін бағалау;
АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау;
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
|
Ресурстар
|
компьютер, интерактивті тақта, стикерлер, магниттер
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
1.Ұйымдастыру
|
Топқа бөлу
|
Минус, плюс, жақша жазуларын үлестіру арқылы
|
Мақсат қою
|
|
2.Сабақтың барысы
|
Блум таксаномиясы бойынша
|
3.Рефлексия
|
Бағдаршам
|
Үйге тапсырма
|
Есептер: № 705
|
|
Сабақтың барысы:
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Мұғалімнің іс-әректі
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Білу
|
Жаңа тақырыпты түсінуге керекті өткен тақырып-тарды қайталау
|
Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу
|
Қайталау сұрақтарын қою
|
Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап беру
|
Түсіну
|
Жаңа тақырып мазмұнын ашу
|
Слайдтар-
мен жаңа сабақты түсіндіру
|
Тақырыптың негізгі тұсын анықтау
|
Алған білімдерін есеп шығарғанда пайдалана білу
|
Қолдану
|
Оқулықтан есептер шығару дағдыларын қалып-тастыру
|
1) №728
2) № 729
3) №731
|
3 топтан оқушыларды тақтаға шығарады
|
3 топтан жеке оқушылар шығып тақтаға орындайды.
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Талдау
|
2m-2n= 2(m-n)
3x+3y=3(x+y)
-4m-4n=-4(m+n)
3a -6 b=3(a-2b)
2c +8 d =2(c+4d
|
№730
|
№730 Есептей отырып, белгісіз құс атауын табыңдар
|
Слайдтағы есептерді шығару арқылы құстың атын табады
|
Жинақтау
|
Алған білімдерін тиянақтап, жинақтау
|
|