Сабақтың тақырыбы: «Математика әлемі»
Сынып: 6
Өтілітін күні:20.01.2017ж.
Пәнаралық байланыс:математика, сурет
Мақсаты: өз ойларын еркін жеткізу,сұрақ қоя білу және сұраққа толық жауап бере алу.
БілімділікТақырып бойынша жоспардағы тапсырмаларды орындау; жаңа сөздерді жаттау. Оларды қарым-қатынаста қолдана білу мақсатында түрлі тілдік жаттығулар орындау,сөздерді меңгеру.
Дамытушылық: пәнге қызығушылығын арттыра отырып, сауатты жазу, қатесіз оқу, мәтінді дұрыс аудару дағдыларын қалыптастыру. Мемлекеттік тілге деген сүйіспеншілігін арттыру.
Тәрбиелік: сабаққа деген ынтасын арттыру. Өзара ынтымақтастыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: оқулық, түрлі тапсырмалар. Презентация, геометриялық пішіндер.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, ойын буындарын қолдану, әңгімелеу, аудару әдістері.
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгеру сабағы.
Міндеттер:
-топта жұмыс жасауды әрі қарай жетілдіру
-алған білімдерін саралай білу
-дұрыс бағалай білу
Күтілетін нәтиже: оқушылар алған білімдерін болашақта тәжірибе барысында қолдана алуы тиіс.
Сабақтың барысы:I .Ұйымдастыру кезеңі
-Кезекшімен сұхбат
- Оқушылармен амандасу,
-Бүгін қай күн?
Аптаның қай күні?
Сыныпта кім жоқ?
Ауа-райы қандай?
Зейінін сабаққа аудару. . Психологиялық тұрғыдан сабаққа дайындық, яғни, оқушылардың көңіл-күйін сабаққа икемдеу. Кіріспе сөз: - Балалар , бүгін біздің сабағымызда қызықты көп тапсырмалар болады. Өз білімімізді жан-жақты көрсетейік. Қазақ тілі сабағымызды бастайық!
2. Жаңа сабақ кезеңі.
Кіріспе сөз: - Балалар, алдымен ойымызды жинақтап , жаңа сабаққа толыққанды дайын болайық.Бүгінгі сабақта өткенде алған білімдерімізді жаңа сабақпен байланыстыра білейік.
«Лабиринт» ойыны. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбын ашу үшін мынадай лабиринттен өтуіміз керек. Берілген буындарды хормен айтыңдар.
ма ти ка мі
те ма ә ле
Математика әлемі деген сөзде қайсысы қандай буын екенін табу керек.
Математика-ашық буын, әлемі-дегенде ашық буын.
Логикалық жұмыс. Келесі тапсырма мынадай болады. Белгіленген нүктелердің санына қарай суретті салып қандай сурет екенін ашумыз керек.
Балалар, сендер сандарды жақсы білесіңдер ме?
18
21 15
3 12
6 9
(Берілген сурет үйге немесе екі геометриялық пішінге-үшбұрышқа, төртбұрышқа ұқсайды).
Бұл қандай сан?
Мынау неше?
Балалар, қандай сурет болып шықты? Біздің үй жай үй емес, математикалық үй!
Оқулықпен жұмыс.
Балалар, біз қазір жаңа сөздермен танысамыз. Бүгінгі жаңа сөздерді сөздік дәптерімізге жазып алайық.
Сөздік:
Қызығушылық-заинтересованность
Ой-өрісі-кругозор
Дағды-навык
Қиындық-трудность
Сөздерді қазақша-орысша айтқызып, сөз тіркесін құрау.
Балалар, біз пішіндердің түрлерін білеміз бе?
Бұлар қандай пішіндер?
Бүгін сабақта мен сендерді мынадай пішіндер арқылы бағалаймын.
-«Бесбұрыш» «5» деген баға
- «Төртбұрыш» «4»деген баға
- «Үшбұрыш»»3»деген баға
4. Мәтінмен жұмыс. 182 –беттегі 2- тапсырма.
- Балалар, мәтінді оқимыз мәтіннен жуан, жіңішке буынды сөздерді теріп аламыз, сын есім ді теріп жазамыз.
1-қатар-1,2-нші сөйлемдерді оқып, жун және жіңішке буынды сөздерді жазу.
2-қатар-3,4,5-інші сөйлемдерді оқып, сын есімдерді теріп айтамыз.
3-қатар- 6-ншы сөйлемнің қазақша-орысша баламасын оқиды.
Мәтін бойынша сұрақтар қою.
Сергіту сәті:
Музыканың көмегімен оқушылар жаттығулар жасайды.
Келесі тапсырма интерактивті тақтамен жұмыс жасаймыз.
Балалар, математика сабағында біз пішін түрлерімен , сандармен таныстық . тақтадағы торкөздің ішінен математика сабағына байланысты сөздерді тап.
Бекіту кезеңі. Ребустарды ұсыну.
А) 7су б)+,тан (айдың суреті)
Ә) 5ік в) 100ім
Оқушылырдың өздері жинаған үшбұрыш, төртбұрыш,бесбұрыш арқылы білімін бағалаймын.
Үйге тапсырма: 182-беттегі 1-тапсырма.
Рефлекция кезеңі:
Қорытынды:оқушылырды бағалау, қоштасу.
Ребусты шешу
Кім жылдам
Логикалық жұмыс
Топтық жұмыс
Мәтінмен жұмыс
Сергіту сәті
Әріптерден сөздер шығару
Өзіңді-өзің тексер
Логикалық есеп
70 - 30 = 40
40 + 20 = 60
7 . 3 = 21
40 + ( 20 + 30 ) = 90
36 : 6 = 6
50 + 20 + 40 = 110
63 : 9 = 7
150 - 60 = 90
60 + 70 = 130
13 . 2 = 26
7 . 2 = 14
4 . 3 = 12
21 : 3 = 7
8
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Достарыңызбен бөлісу: |