Сабақтың тақырыбы Квадрат теңдеулерді шешу



Дата28.11.2022
өлшемі24,22 Kb.
#160186
түріСабақ
Байланысты:
17.11 алгебра
p1900000988.27-12-2019.kaz, p1900000988.27-12-2019.kaz, Документ (4), Presentation, Документ (6), Жауабы е ?зынды?ы 200 м поезд 36 км са? жылдамды?пен ?зынды?ы 4, 1387968760224, Эссе қалай жазылады

Күні: 17.11.21ж

Мұғалімнің аты-жөні: Қоңырбаева Г

Сынып: 8 ә



Қатысқандар:
Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңдеулерді шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.3
квадрат теңдеулерді шешу;
8.2.2.4
Виет теоремасын қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. 



Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Квадрат теңдеуді формула бойынша шешуде мыналарды қолданамыз: 

  1. Дискриминантты есептеу және оны нөлмен салыстыру. 

  2. егер дискриминант оң сан болса немесе нөлге тең болса, онда формуланы пайдаланамыз, ал дискриминант теріс сан болса, онда түбірі жоқ деп жазамыз. 

Квадрат теңдеу көмегімен математика, физика, техникада көптеген есептер шығарылады.



1-топқа:

  1. Квадрат теңдеу деген не?

  2. Мысал келтір

  3. қандай теңдеу, шешу жолы

2-топқа:

  1. Келтірілген квадрат теңдеу деген не?

  2. Мысал келтір.

  3. қандай теңдеу, шешу жолы

3-топқа:

  1. Толымсыз квадрат теңдеу деген не?

  2. Мысал келтір.

  3. қандай теңдеу, шешу жолы




Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Презентация

Сабақ ортасы

  1. Тақтада тапсырмалар жазылады. Жауабын оқушылар шешеді. Сәйкестендіру тесті.

2 -9 = 0

х=0

х2 – 3х = 0

х=0, х=3

2=0

х=




Толымсыз квадрат теңдеулердің коэффиценттерін анықтау арқылы жалпы түрін жазып кестені толтыру Кесте толтыру

Теңдеу

а

в

С

Жалпы түрі

2+4х=0









2-49=0













2=0
















Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Сабақ соңы

Постермен жұмыс және қорғау. Берілген теңдеулердің шешу жолының алгоритмін құру:

  1. 2+7x=0, І топ

  2. 4x2-9=0, ІІ топ

  3. y2- 9=0, ІІІ топ




Бағалау
Жетістік критерийлері бойынша
Үй жұмысы
Жаңа сөздерді жаттау

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет