Сабақтың тақырыбы: Ұлы Дала сал -серілері Ақан (Ақжігіт) сері Қорамсаұлы



Дата16.06.2022
өлшемі374,87 Kb.
#146707
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ Жазира



Бөлімі

Атақты тұлғалар





Педагогтің аты жөні:



Орда Жазира Ордақызы

Күні:


Сынып:

3

Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы:

Ұлы Дала сал -серілері
Ақан (Ақжігіт) сері Қорамсаұлы



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.3 - музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату
3.3.1.1 - өз шығармашылық жұмысын көрсету, өзінің және өзгелердің жұмыстарын бағалай білу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:
Музыкалық ұғымдар туралы біледі.
Көп оқушылар:
Музыкалық шығармалардың ұғымдарын анықтап, ажырата алады.
Кейбір оқушылар:
Музыкалық шығарманың көркемдеуіш құралдарын (ырғақ, екпін, дыбыс күшін, өлшемін) қолданып орындай алады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин


Сабақтың ортасы

10 мин
2 мин

10 мин

5 мин



3 мин

САЛЕМДЕСУ


Сәлемет пе балалар!
Сәлеметсіз бе апай!
Бар көңілді көтерейік барлығымыз.
Біз бақытты баламыз,
Шырқап әнге саламыз
Құрметтейміз ұстаздарды барлығымыз.


Топқа бөлу:





Топтық жұмыс:


Үй тапсырмасы:


Сөзжұмбақ

  1. топ КОМПОЗИТОР

  2. топ СУЫРЫПСАЛМА

Жаңа сабақ


Тақырыпты ашу сұрақтары:

Суреттен кімдерді көріп тұрмыз?




Зерттеу:

«Балқадиша» әнінің бейнебаянын көрсету.




Үш тілділік


Лирикалық музыка - лирическая музыка – lyrical music;
Партитура – партитура – score;
Канон – канон- canon;
Дәптермен жұмыс
Канон – көп дауысты музыканың түрі, грек тілінен аударғанда ереже,үлгі деген мағынаны береді. Мұнда бірінші дауыстағы әуенді екінші дауыс кезектесе қайталайды.


Партитура – вокалдық және аспаптық шығармадағы барлық дауыстардың жинақталып нотаға түсірілген түрі.


Дауыс жаттығуы:
Үйрену, орындау;

Ақан Серінің «Маңмаңгер» әнін бейнетаспадан тыңдау, және орындау.


Суретке және бейнетаспаға қарай отырып, ән мазмұныны туралы пікіріңді ортаға сал.



Канон орындау.

Музыкалық шығарманың өлшемін анықтай отырып дирижерлап айту.





Кері байланыс.

Берілген кестеден дұрыс жауапты белгіле.





Көңіл күйі

мажор




минор




Дыбыс күші

қатты f




ақырын p




Екпін

жылдам




баяу




Өлшемі

2/4




3/4







Оқушылар орындарынан тұрып әуенмен амандасады.

Оқушылар үстел үстінен құрастырма қағаздарын алып түстерге сай орындарға отырады.


Оқушылар үй тапсырмасын сөзжұмбақ арқылы шешеді. Екі топ сөзжұм- бақтарын алмастырып тексереді.


Оқушылар экранға назар аударады, өз ойларын жеткізеді.
Топтық жұмыс, зерттеу;

Үш тілде қайталайды.


Дәптерге ережелерді көшіріп жазады.


Әнді тыңдайды, қайталап орындайды, алған әсерімен бөліседі.



Дирижерлап орындайды.


Дұрыс жауаптарды анықтайды.





Оқушылар шапалақ соғады.

Топтық бағалау «Гүл күлтешесі» арқылы бағалаймыз.

Бірін-бірі топтық бағалайды

Жұлдызды шапалақ арқылы өзін-өзі бағалайды.


Видеоролик, караоке.
Пазыл, суреттер.
Смайлик қағаздары

АКТ мен жұмыс. Планшет


Видео,аудио жазбалар

Оқулық.


Бейнеролик, караоке немесе аспап.

Хрестоматия


Таратпа материалдар.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет