Сабақтың мақсаты: 1.3.2.1 мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну;
Құндылықтар:
Құрмет көрсету, Рухани тазалық,адамгершілік,асыл қасиет құндылықтарын дамыту
Пәнаралық байланыс:
Сауат ашу, көркем еңбек
Сабақтың кезеңі/уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
1-тапсырма Тыңда. Оқы..Үлгі бойынша айт.
Оқушылар сурет бойынша көгөніс атауларымен танысады. Сен не жейсің? Сұрағына жауап береді. Үлгі: Сен не жейсің? Мен салат жасаймын.
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Слайд
Суреттер
Сабақтың ортасы
2-тапсырма. Сұраққа жауап бер.
3-тапсырма Тыңда, оқы. Үлгі бойынша сөйлес.
Дәптермен жұмыс:
Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. Қосымша арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.
2-тапсырмада оқушылар саған не керек? сұрағына суреттегі көгөністердің бірін таңдап жауап береді.
Мысалы: Маған қияр керек.
Оқушылар мұғалімнің оқуынан алдымен тыңдайды. Сосын үлгі бойынша айтады.
Әдемі,таза жазуға,өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Сабақтың мақсаты: 1.2.4.1 шағын мәтінді/ қарапайым оқиғаларды мазмұндау.
Құндылықтар:
Құрмет көрсету, Рухани тазалық,адамгершілік,асыл қасиет құндылықтарын дамыту
Пәнаралық байланыс:
Сауат ашу, көркем еңбек
Сабақтың кезеңі/уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
1-тапсырма Тыңда. Оқы. Үлгі бойынша айт.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Мен алма жеймін.
Сурет бойынша оқушылар жеміс түрлерін қайталайды.
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
Слайд
Суреттер
Сабақтың ортасы
2-тапсырма. Толықтырып айт.
3-тапсырма Тыңда. Оқы. Үлгі бойынша сөйлес.
Дәптермен жұмыс:
Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. Қосымша арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.
2-тапсырма арқылы оқушылар жеймін, жемеймін сөздерін қтыстырып сурет арқылы сөйлемдерді толықтырады.(алмұрт,алма, жүзім, абрикос, шие).
Үлгі: Мен алмұрт жеймін. Мен шие жемеймін.
Берілген тапсырмада оқушылар сұраққа жауап беріп, сөйлеседі. Үлгі: -Әсет, алма жейсің бе? –Иә,, жеймін.
Әдемі,таза жазуға,өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
Суреттер
№2 жұмыс дәптері
Сабақтың соңы
4-тапсырма тыңда. Ойлан. Сұраққа жауап бер.
Оқушылар тапсырмада берілген сен не жейсің? Сен не жемейсің? Сұрақтарына жауап береді.
.
1.2.3.1 Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.
1.5.2.1 Әріп пен дыбысты ажырата білу, төл дыбыстарды дұрыс атау.
Құндылықтар:
Құрмет көрсету,
Рухани тазалық,адамгершілік,асыл қасиет құндылықтарын дамыту
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі /уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ басы 2-5м
Оқушыларға психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау.
Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!
Жаңа сабақты түсіндіру. Мұғалім жаңа сөздерді оқушылармен қайталайды.
Таңертең-утром
Ішемін-пью
Жеймін-кушаю
Балалардан таңертең не істейтіндері туралы сұрайды.
1-тапсырма. Тыңда.Қайтала.
Мен таңертең сүт ішемін, ботқа жеймін.
Мен таңертең нан жеймін.
Мен таңертең шырын ішемін.
2-тапсырма. Тыңда, қайтала. Толықтырып айт.
3-тапсырманы оқушылар оқиды.
1.Мен таңертең сүт ішемін. 2. Мен таңертең ботқа жеймін. 3.Мен таңертең нан жеймін. 4. Мен таңеретең шырын ішемін.
Жұмыс дәптерімен жұмыс жасау.
Ү ү әріпі және дыбысымен таныстыру.
«Жылдам тап» ойыны. Оқушылар ү әріпі қатысқан сөздерді жылдамдатып айтады. Күн, үй, Үсен, үлкен, жүзік.
Қайталап айтады.
Балалар жауап береді.
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптерлері
Сабақтың соңы
36-40 минут
«Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.
Бүгін менің қолымнан ..........................келді.
Маған ................................қиын болды.
Мен өзіме ........................деп ескерту айтамын.
Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім:
Тағам және сусын
Педагогтің аты-жөні
Чмаева Назипа Диханбаевна
Күні:
05.04-09.04.2021 ж .
Сынып: 1 Б, Ж
Қатысушылар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Ас мәзірі
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары:
1.1.4.1 Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну
1.2.3.1 Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
Құндылықтар:
Құрмет көрсету,
Рухани тазалық,адамгершілік,асыл қасиет құндылықтарын дамыту
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі /уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ басы 2-5м
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
Ас мәзірі-меню Ас болсын!-Приятного аппетита!
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Ас мәзірін беріңізші?
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Слайд
Суреттер
Сабақтың ортасы
6-35 минут
Жаңа сабақты түсіндіру.
1-тапсырма Суретке қара. Тыңда, қайтала.
3-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Бірінші оқушы сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. Екінші бала сұрақтарға өз қалауы бойынша жауап береді.
Дәптермен жұмыс:
Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. Қосымша арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.
Оқушылар оқулықтағы 1-тапсырмада берілген суретке назар аударады. Сурет бойынша балалар ас мәзірінен тағам таңдап үйренеді.
Оқушылар шырын, ботқа, сорпа, ет, салат деген сөздерді қайталайды, балалар ас мәзірінен тағамдар таңдай алуға жаттығады.
Мыс: Мен шырын аламын.
Үлгі: Маған палау беріңізші.
Осы тапсырма арқылы оқушылар өзіне ұнаған тағам түрін ас мәзірінен таңдап алуға жаттығады.
Мысалы: - Сен не аласың? – Маған салат беріңізші.. – Мінеғ ал. Ас болсын! – Рақмет!
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Суреттер
Сабақтың соңы
36-40 минут
Қорытындылау.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім:
Тағам және сусын
Педагогтің аты-жөні
Чмаева Назипа Диханбаевна
Күні:
05.04-09.04.2021 ж .
Сынып: 1 Б, Ж
Қатысушылар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Сен не ішесің?
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары:
1.1.4.1 Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну
1.2.3.1 Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
Құндылықтар:
Құрмет көрсету,
Рухани тазалық,адамгершілік,асыл қасиет құндылықтарын дамыту
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі /уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ басы 2-5м
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады.
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Слайд
Суреттер
Сабақтың ортасы
6-35 минут
Жаңа сабақты түсіндіру.
1-тапсырма Тыңда, қайтала.Үлгі бойынша сөйле.
2-тапсырма Толықтырып оқы.
3-тапсырма Тыңда, қайтала, Үлгі бойынша сөйле.
«Жылдам тап» ойыны. Оқушылар ң әріпі қатысқан сөздерді жылдамдатып айтады. Аң, таң, оң, бәтеңке, қоңыр, шаңғы, Аңсар.
Дәптермен жұмыс:
Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. Қосымша арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.
Жаңа сөздерді қайталап оқиды.
Мыс: Шырын ішемін. Сурет бойынша оқушылар шырын, су, шай сөздерін қайталайды. Оқушылар суреттегі бірінші баланың су ішетінін, екінші баланың шай ішетінін түсінеді.
2-тапсырмада оқушылар көп нүктенің орнына суреттердің бірін таңдап айтады. (су, сүт,шырын, шай)
Әр оқушы ішемін, ішпеймін сөзін қатыстырып айтады. Үлгі: Мынау-шырын. Мен шырын ішемін.
Әдемі,таза жазуға,өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.