Мерзімі:8.12.15ж
|
Сынып: 6
|
Пән: География
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Мұхит түбінің жер бедері
|
Сабақтың мақсаты:
|
Мұхит түдінің жер бедерімен танысу,дүниежүзілік қазаншұңқыр мен мұхит жоталарын анықтау
|
Міндеті:
|
1.Оқушылар мәтінмен таныса отырып,ізденіс әрекеттерін дамыта түседі.
2.Мұхит түбіндегі таулар мен жазықтарды салыстыра отырып меңгереді.
3.Өз ойларын айтады және мағынаны кең түрде ашуға машықтанады.
|
Сабақтың түрі:
|
Аралас сабақ
|
Сабақтың әдісі:
|
Сұрақ жауап, Жигсо әдісі, атлас карта, эссе
|
Табыс
критерийі:
|
Оқушылар географиялық карталардан мұхит түбінің жер бедері жайлы оқып үйренеді
|
Сабаққа қажетті көрнекіліктер мен құралдар:
|
Карта, стикерлер, атлас, кескін карта, қима қағаздар
|
Сабақтың кезеңі:
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурс
тар мен жабдықтар
|
Ұйымдастыру:
|
1.Сәлемдесемін;
2.Топқа бөлемін;2мин
|
Оқушылар сәлемдеседі;
Топқа бөлінеді
|
Қима қағаздар
|
Жаңа сабақ жоспары:
|
Білім:
|
Үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ жауап
1. Неліктен жер бедері әртүрлі болып келеді?
2. Таулар жасына биіктігіне қарай нешеге бөлінеді?
3. Тау өлкесінің орнына жазықтар пайда болуы мүмкін бе?
4. Жазықтар деген не, олар қанша түрге бөлінеді?
5. Шағылдар қалай пайда болады?
6. Жазықтар бетінің әртүрлі болуына не әсер етеді?
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
|
Түсіну:
|
Оқушыларға мәтінді өз бетімен меңгеруді тапсыру
|
Мәтінмен жұмыс жасайды
|
|
Қолдану:
|
Атлас картамен жұмыс
Мариан, Пуэрто-Рико, Зонд шұңғымаларының координаталарын табу тапсырылады
|
Оқушылар атлас картамен жұмыс жасайды
|
Атлас карта
|
Талдау:
|
Венн диаграммасы
Таулар Жазықтар
|
Оқушыларға салыстырмалы түрде кестемен жұмыс жасайды
|
Қима қағаз.
|
Жинақтау:
|
Мұхит түбінің жер бедері қандай?
Лот қандай құрал?
Эхолотты кім ойлап тапты?
Материктік қайраңдар легеніміз ?
Лот бір сикунтта қанша метрге барады?
Мұхит түбін зерттеу керек пе?
Мариан шұңғымысын кім зерттеді?
|
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды
|
Кескін карта
|
Бағалау:
|
Қалай ойлайсыңдар?
Болашақта мұхит астына қалалар салынуы мүмкін бе?
|
Оқушылар өз ойларымен бөліседі
|
Жоқ
|
Ү. Бағалау:
|
Топтағы оқушыларды белсенділігене және жұмыс жасауына қарай бағалаймын
|
|
Бағалау парағы
|
ҮІ. Үй тапсырмасын беру:
|
25-тақырып, атлас картамен жұмысты аяқтау
|
Күнделіктеріне жазып алады.
|
|
Рефлексия:
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» жаңа тақырып бойынша өз әсерлерін,ұсыныстарын көрсетулерін тапсырамын.
|
Жаңа сабақтан түйген ойлары бойынша өздерінің алған әсерлерін көрсетеді
|
стикерлер
|