Бөлім
|
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану Мектеп: № 13 орта мектебі
|
Күні: 01.02.2023ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сәлмұханова Н.С
|
Сынып: 5 «А» «Б»
|
Қатысқан оқушы саны:
|
Қатыспаған оқушы саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ондық бөлшектерді координаталық салыстыруды білу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру
|
Сабақтың мақсаты:
|
Ондық бөлшектерді біледі; Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе салыстыруды біледі; Ондық бөлшекті салыстыруға және ондық бөлшектерді координаталық сәуледе салыстыруға есептер шығарады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5 минут
|
Ұйымдастыру сәті
1. Амандасу. Сыныпты түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал орнату «кубик» әдісі арқылы жүзеге асырылады
2. Оқушыларды топқа бөлу
2. Үй тапсырмасын тексеру «Көршіңді тексер» әдісі бойынша (дәптерлерін алмастырып үй жұмысын тексереді)
«Серіктестің жауабымен» әдісі арқылы бағалайды.
Парталас көршісіне бір пікір таңдайды. Жарайсың! Өте жақсы! Сен өте керемет орындадың!
Үй жұмысында оқушылар жіберген қателер олардың есінде сақталып қалмау үшін оны түзету, қиындық туғызған есептерге нұсқау жасау, уақытылы кері байланыс беру
|
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар бір-бірінің дәптерлерін тексереді
«Серіктестің жауабымен» әдісі арқылы бағалайды.
Парталас көршісіне бір пікір таңдайды.
|
ҚБ: Серіктестің жауабымен» әдісі арқылы бағалайды.
Парталас көршісіне бір пікір таңдайды. Жарайсың! Өте жақсы! Сен өте керемет орындадың!
|
Стикер
Қима қағаздары
|
Негізгі бөлім
10 минут
|
Ой қозғау бойынша өткен сабаққа шолу. Оқушыларға сұрақтар қойылады:
1. ондық бөлшек дегеніміз не?
2. ондық бөлшекке мысал келтіріңіз?
3. ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде қалай жазамыз?
4. ондық бөлшекті координаталық сәуледе қалай саламыз?
|
Ой қозғау өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға сұрақтар қойылады. Әр оқушы өз оймен бөліседі.
Өзгенің пікірін толықтырады
Алты топта берілген тапсырмаларды бірігіп орындайды
|
ҚБ: «Шапалақ» әдісі арқылы бағаланады
|
|
Оқулықпен жұмыс
20 минут
|
|