Сабақтың тақырыбы: Қосу. Біртаңбалы санды 9 санына қосу. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата11.04.2022
өлшемі11,74 Mb.
#138875
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
математика


Бөлім:




Педагогтың аты-жөні




Күні:




Сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қосу. Біртаңбалы санды 9 санына қосу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

Біртаңбалы санды 9 санына қосуға машықтандыру.

Сабақтың мақсаты:

Өздігінен жұмыс істеу дағдыларын арттыру, ой –өрісін кеңейту, тіл байлығын дамыту

Бағалау критерийі

Берілген тапсырмаларға сәйкес есептер шығарады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың бір-біріне деген достық қарым-қатынасын, бір-біріне құрмет көрсете білу құндылықтарын арттыру



Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері/ уақыты

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу

  • Сәлеметсіңдер ме?

  • Көңіл-күйің қалай?

  • Жылдың қай мезгілі?

  • Ауарайы қандай?

Үй тапсырмасын тексеру.
Жаңа сабақты түсіндіру

Бір таңбалы санды 9 санына қосу





Оқушылар сәлемдесіп, күн тәртібін айтады.
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасына жауап береді.

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындап, орындай отырып қосуды үйренеді.











Сабақтың ортас

Оқулықпен және дәптермен жұмыс

  1. Санды екі кіші санға жікте. Екінші санды ата.





  1. Есепті шығар. Бірінші қосылғышқа алдымен неше бірлікті, содан кейін қанша бірлікті қосты? Әрбір бірінші қосылғышқа барлығы неше бірлік қосыт? Есепті шығар.

9+1+5 9+1+3
9+1+4 9+1+8
9+1+2 9+1+5
9+1+7 9+1+9

Оқушылар берілген есепті жіктеу арқылы орындайды.

Оқушылар берілген есептерді шоттың немесе таяқшалардын көмегімен орындайды.









Сергіту сәті

Жел улейді у-у
Құйын келіп билейді зу-зу
Қатты, қатты жел соқты гу-гу
Жапырақтар қол соқты ду-ду




Сергіту жаттығуын жасайды.








Қызықты тапсырма

Сурет бойынша мысал құрастыр және оларды шығар.


Берілген тапсырмаларды орындайды.







Сабақтың соңы

Рефлексия: «Пирамида» әдісі
Түсіндім – жоғары жағына смайликтерін жапсырады
Сұрағым бар – ортасына жағына смайликтерін жапсырады
Түсінбедім – төменгі жағына смайликтерін жапсырады












Үй тапсырмасы










Күнделік

Бағалау

Оқушыларды мақтау, мадақтау арқылы белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

Үй тапсырмасын орындайды.




Стикер




Бөлім:




Педагогтың аты-жөні




Күні:




Сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

8 санына біртаңбалы санды қосу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8 санын қосу кестесін білу. Қосымша шарттармен берілген өрнектерді құрып, мәндерін есептеу. Кері есептерді салыстыра отырып шығару.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:
8 санын қосу кестесін біледі. Өрнектердің мәнін табады.
Оқушылардың көпшілігі:
Есепке шарт құрып, шығарады. Есепке кері есеп құрастырады.
Кейбір оқушылар:
Қосымша шарттармен берілген өрнектердегі тиісті санды табады.

Бағалау критерийі

Берілген тапсырмаларға сәйкес есептер шығарады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың бір-біріне деген достық қарым-қатынасын, бір-біріне құрмет көрсете білу құндылықтарын арттыру



Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері/ уақыты

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу

  • Сәлеметсіңдер ме?

  • Көңіл-күйің қалай?

  • Жылдың қай мезгілі?

  • Ауарайы қандай?

Үй тапсырмасын тексеру.


Жаңа сабақты түсіндіру

8 санына біртаңбалы санды қосу


8+4 8+5
8+6 8+7
8+8 8+9

Оқушылар сәлемдесіп, күн тәртібін айтады.
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасына жауап береді.

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындап, орындай отырып қосуды үйренеді.











Сабақтың ортасы

Оқулықпен және дәптермен жұмыс
1.Сандарды ең кіші сандарға жікте. Екінші санды ата.



2.Қосуды шотта орында. Шешуін түсіндір.


8+4 8+6 8+9 8+5
8+7 8+3 8+8 9+8
9+3 9+5 9+4 9+6
9+9 9+7 9+2

Оқушылар берілген есепті жіктеу арқылы орындайды.

Оқушылар берілген есептерді шоттың немесе таяқшалардын көмегімен орындайды.









Сергіту сәті

Еркiн ұста денеңдi,
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.












Қызықты тапсырма

Әрбір гүлшоқта еше гүл бар? Неше гүлшоқ бар? Барлығы неше гүл бар? Сурет бойынша қосуға мысал құрастыр.




Сурет бойынша қосуға мысал құрастырады.







Сабақтың соңы

«Сұрақ –жауап» әдісі
Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты болды?



Сұрақтарға жауап береді








Үй тапсырмасы













Бағалау

Оқушыларды мақтау, мадақтау арқылы белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

Үй тапсырмасын орындайды.




Стикер




Бөлім:




Педагогтың аты-жөні




Күні:




Сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

7 санына біртаңбалы санды қосу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

 7санын қосу әдіс - тәсілдерімен таныстыру. 

Сабақтың мақсаты:

Өздігінен жұмыс істеу дағдыларын арттыру, ой –өрісін кеңейту, тіл байлығын дамыту

Бағалау критерийі

Берілген тапсырмаларға сәйкес есептер шығарады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың бір-біріне деген достық қарым-қатынасын, бір-біріне құрмет көрсете білу құндылықтарын арттыру



Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері/ уақыты

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу

  • Сәлеметсіңдер ме?

  • Көңіл-күйің қалай?

  • Жылдың қай мезгілі?

  • Ауарайы қандай?

Үй тапсырмасын тексеру.


Жаңа сабақты түсіндіру
7 санына біртаңбалы санды қосу
7+3+1 7+3+3
7+3+2 7+3+4

Оқушылар сәлемдесіп, күн тәртібін айтады.
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасына жауап береді.

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындап, орындай отырып қосуды үйренеді.











Сабақтың ортасы

Оқулықпен және дәптермен жұмыс

1.Мысалдарды шығар
7+4 7+6 7+9
7+5 7+7 7+8
Былай жаз: 7+4=11
7+3+1=11

2.Өрнек дұрыс болатындай сандарды қой


7+8=8+…
9+… = 8+9
9+7 = …+9

Оқушылар берілген есептерді шоттың немесе таяқшалардын көмегімен орындайды.







Сергіту сәті

Оңға түзу тұр,
Солға түзу тұр.
Алға бір адым
Артқа бір адым.
Оңға бұрылып,
Солға үңіліп
Жоғары, төмен қарайық,
Орнымызды табайық.










Қызықты тапсырма

Әрбір автомобилдің неше дөңгелегі бар? Барлығы неше автомобиль бар? Барлық автомобильде қанша дөңгелек бар? Төрт-төрттен сана. Қосу амалына мысал жаз.


Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.







Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Стикерлер»
Оқушылар стикерлерге жеке ойларын жазып тақтаға апарып іледі:
Ø Мен нені үйрендім?
Ø Маған не жеңіл болды?
Ø Маған не қиын болып көрінді?
Менің келесі сабақта нені білгім келеді?











Үй тапсырмасы













Бағалау

Оқушыларды мақтау, мадақтау арқылы белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

Үй тапсырмасын орындайды.




Стикер

Бөлім:









Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет