Сабақтың тақырыбы Практикалық жұмыс №16. Сапалық және сандық есептер шығару. Бжб №3



Дата16.01.2022
өлшемі63,39 Kb.
#112456
түріСабақ
Байланысты:
01.03-05.03
7 КТЖ ГЕОМ 21-22 (3), Жаңа-әдіс тәсілдер қазақ тілі пәнінен, ИББ Аида Аменова

Бөлім:

Қысым

Педагогтің аты-жөні

Тажіғалиева Әсемгүл Джамбулқызы

Күні:

01.03-03.03

Сынып: 7 «а», 7 «ә», 7 «б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Практикалық жұмыс №16.

Сапалық және сандық есептер шығару . БЖБ № 3



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру;

7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Кері итеруші күштің физикалық мағынасын түсінеді



Көптеген оқушылар:

Кері итеруші күшті түсіне отырып анықтама береді және формуласын қолданады



Кейбір оқушылар:

Кері итеруші күштің формулаларын түрлендіре алады,деңгейлік тапсырмаларды өз бетінше орындай алады



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу

Мұғаліммен амандасу, сабаққа дайындалу







Сабақтың ортасы

Видеосабаққа сілтеме

«Теңбіл доп» әдісі арқылы үй тапсырмасы бойынша сұрақ-жауап

1. Монометр дегеніміз не?

2. Монометрдің негізгі бөліктерін ата?

3. Монометр мен соргыны білу біздің күнделікті тұрмыста маңызы қандай?

4. Монометрдің қолданылуын түсіндір?

5. Монометр мен соргыны салыстыр?

6. Монометр жайлы не білесіңдер?

7.Соргы жайлы не білесіңдер?.

8. Соргының қолданылуын түсіндір?



Дискрипторлар

1.Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді






Физикалық шамалар

Математикалық өрнегі

Өлшем бірлігі

Өлшейтін құрал

1

Жылдамдық

ν=l/t

м/с

Спидометр

2

Уақыт

t=s/ν

с

Сағат, секундомер

3

Масса

m=ρV

кг

Таразы

4

Көлем

V=m/ρ

м3

Мензурка, сызғыш

5

Ауырлық күші

Fa=mg

Н

Динамометр

6

Салмақ

P=mg

Н

Динамометр

7

Қысым

P=F/S

Па

Барометр

Дискрипторлар

  1. Физикалық шамалардың математикалық өрнегін жаза алады 1б

  2. Өлшем бірлігін біледі 1б

  3. Физикалық шамалардың өлшейтін құралын атай алады

Onlinemektep сайтындағы тапсырма



Сұрақтарға жауап беру
Видеосабақты қарау

Деңгейлік есептер беріледі.

Onlinemektep сайтындағы тапсырма орындау




10 балдық жүйе арқылы бағалау

https://www.youtube.com/watch?v=9lUHz0RCytQ

Сабақтың соңы

Мен түсіндім........................

Менің білгім келеді.......................

Менің ұсынысым...........................

Сұрақтарға жауап беру

Мақтау,мадақтау






Бөлім:

Қысым

Педагогтің аты-жөні

Тажіғалиева Әсемгүл Джамбулқызы

Күні:

02.03-04.03-05.03

Сынып: 7 «а», 7 «ә», 7 «б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Механикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.3.1 – механикалық жұмыс ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру;


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Механикалық жұмыстың, қуаттың анықтамасын, формуласын, өлшем бірліктерін біледі.



Басым бөлігі:

Жұмыс пен қуаттың физикалық мағынасын ажырата біледі.



Кейбір оқушылар:

Қуат және жұмыс ұғымдар арқылы құбыластарды байланыстыра алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу

Мұғаліммен амандасу, сабаққа дайындалу







Сабақтың ортасы

Білімін тексеру.

  1. Ауырлық күшінің формуласы

  2. Серпінділік күші формуласы

  3. Үйкеліс күші формуласы

  4. Күшті өлшейтін құрал

  5. Күштің өлшем бірлігі

  6. Күш қандай шама?

  7. Күштің анықтамасы.

«Ой қозғау»

Бейне ролик арқылы оқушылардың ойын қозғау.



Тапсырма №2. «Жұмыс пен қуат туралы » мәтінді оқи отыра кестені толтырыңыздар:

Деңгей

Тапсырма

Білу

Анықтамасы, белгіленуі

Түсіну


№1 шар қозғалмайды, №2 шар жылтыр шыны бетінде инерциясымен қозғалады, ал №3 шар F күшінің әрекетінен орын ауыстырады. Қай жағдайда механикалық жұмыс жасалады? Неге?

№1 №2






Қолдану

1) Машина 72 км/сағ жылдамдықпен бiрқалыпты қозғалып келедi. Егер оның моторының тарту күшi 2000 Н болса, онда ол 10 секундта қанша жұмыс атқарады?

2) Биiктiгi 10 м сарқырамадан 2 минутта 50 су құлап ағады. Су ағынының қуаты қандай?



Талдау

100 км-ге жүгірген машина мен адамның қуатын салыстырыңдар.

Жүргеннен кейінгі қуаты?

Жүгіргенге дейінгі қуат?

Балама тест:



Сұрақтар

иә

жоқ

1.Қуат жұмыстың сол жұмысты істеуге кеткен уақытқа қатынасына тең болама?







2.МДж қуаттың өлшем бірлігі болама?







3.Жұмыс пен қуаттың мәні болмаса қуатты есептей аламыз ба?






Onlinemektep сайтындағы тапсырма



Сұрақтарға жауап жазу
Видеосабақты қарау
Тапсырмаларды орындау
Onlinemektep сайтындағы тапсырма орындау

10 балдық жүйе арқылы бағалау

https://www.youtube.com/watch?v=JjIHwVRuSA4 --

Сабақтың соңы

Мен түсіндім........................

Менің білгім келеді.......................

Менің ұсынысым...........................

Сұрақтарға жауап беру

Мақтау,мадақтау





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет