Сабақтың тақырыбы Практикалық жұмыс №2



Дата01.12.2022
өлшемі57,16 Kb.
#160851
түріСабақ
Байланысты:
9 сынып 7 сабақ


Сабақ 8
Cынып: 9

Мектеп: С. Рахымов ат ЖОМ

Мұғалімнің аты-жөні: Ж.Нургалыйқызы

Күні: 28.09.22

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Кинематика негіздері

Сабақтың тақырыбы

Практикалық жұмыс № 2

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.1.11- горизонталь лақтырылған дененің қозғалысын жылдамдығын анықтау

Сабақтың мақсаты:

Горизонталь лақтырылған дененің қозғалысын анықтайды

Бағалау критерийлері

Дененің қозғалысын анықтайды

Пәнарлық байланыс

Математика

Тақырып бойынша алдыңғы болім

№2 Зертханалық жұмыс. Горизонталь лақтырылған дененің қозғалысын анықтау

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы
7мин

Ұйымдастыру сәті
Оқушылармен амандасу, түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Үйге тапсырмасын тексеру:
Оқушылар бір-біріне өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды
Дененің еркін түсуі?
Еркін түсу үдеуі?
Формуласын ата?



Оқушыларға өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында жалпылама сұрақ беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.



Сұрақтарға жауап береді



Термин сөздер

Сабақ ортасы
10 мин

10 мин


9 мин

Науаны тұрғыға бекітіп. Имек басы горизонталь қалыпта болу керек. Науаның алдына ақ қағаз жайып оның үстіне (қара) қағаз саламыз.. + белгісімен танысқан ресурстарыңды белгіле
Орындау тәртібі:

  1. Науадан шар жібереміз. Оның үстелге түскен жері ақ қағаз бетіне белгі түсіреді 2.Доптың үстелге түсетін биіктігін (h), ал ауқымын (l) өлшеңіз.: h1= h2= h3= h4= h5= 3. Формула бойынша доптың құлау уақытын есептеңіз. t1= t2= t3= t4= t5= 4. Формула бойынша шардың көлденең жылдамдығын есептеу үшін алынған деректерді пайдаланыңыз. 5. t= 2h/g формуласымен есептейміз уақытты. v 0 =l/t формуламен ұшу жылдамдығын табамыз. 6. Допты бір орыннан жинап, экспериментті бірнеше рет қайталаңыз және өлшеу нәтижелерін кестеде жазыңыз ,





h, м

l м

l орт, м

V0 м/с

V0оpт 
м/с

1

0,2

0,16




0,79




2

0,2

0,14

0,69

3

0,2

0,15

0,74

4

0,2

0,135

0,67

5

0,2

0,165

0,82

6

0,2

0,145

0,71
,
,

7 тапсырма:- Қозғалыстың траекториясын сызу



1) Х=0,74*0,05=00,037
У= - = - 0,012
2) Х= 0,74*0,1=0,074
У= - = -0,049
3) Х = 0,074*0,15 =0,111
У = - = - 0,11
4)Х =0,74*0,2= 0,148
У= - = - 0,19



Дескриптор:
Дененің қозғалысын анықтайды


Дескриптор:
Қозғалыстың траекториясын сызып есептейді

Балдық жүйе арқылы бағалау


1-10б

Оқулық жұмыс дәптері

Суреттер




Соңы
9 мин

Сабақты бекіту: Сұрақтар арқылы
Үйге тапсырма: Қайталау
Рефлексия: Линейка әдісі: 1-10 балл







Кері байла
ныс

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы











Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1.
2.



«Тексерілді»


МДОІЖО:_______ Н. Умаров
« 28 » «_____09_____» 2022 жыл

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет