Сабақтың тақырыбы Санның логарифмі және оның қасиеттері



Дата22.02.2022
өлшемі110,94 Kb.
#132860
түріСабақ
Байланысты:
16саю
Дамира


Қысқа мерзімді жоспар №16 сабак

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп: «Ордабасы» жом

Күні: 22.02.2022

Мұғалімнің аты-жөні: Бектаева Ж

Сынып: 11

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Санның логарифмі және оның қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.1.17-логарифм қасиеттерін білу және оларды логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану;

Сабақтың мақсаты

санның логарифмі, ондық және натурал логарифмдер анықтамаларын біледі.
логарифм қасиеттерін білу және оларды логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолданады.
.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
Ұжымдық жұмыс.
5 мин.
Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі.



I. Ұйымдастыру кезеңі
Сыныппен амандасып, оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын.
«Мен сіздерге сенемін» психологиялық тренингін жүргіземін.
Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын.


Топқа бөлу
«Мен таңдаймын» стратегиясы бойынша топқа бөлемін.
Мұғалім капитандарды атайды.(3 адам)
Үй жұмысын тексеру
Әр топтың басшылары үй жұмысын интерактивті тақтадағы дұрыс жауаппен сәйкестедіріп тексереді, өз тобындағы үй жұмыстарының дұрыстығына қарай « + ; ­ » қою арқылы бағалайды.

Осы әдіс арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.
Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.
Ал капитандар қалған топ мүшелерін таңдап алады.
Топтар
I топ -нөлдік вектор
II топ-бірлік вектор
III топ-колленеар вектор

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

үй жұмыстарының дұрыстығына қарай « + ; ­ » қою арқылы бағалайды.

Оқулық 9-сынып.


формулалар



Сабақтың ортасы


10 мин.
Жеке жұмыс.

«Айналмалы бекет» әдісі



  1. Есептеңдер: 

А) 9; В) 18; С) 3; D) 0; Е) 10.

  1. Теңдеуді шешіңдер: 

А) 4; В) 1/2; С) 0; D) 1; Е) 16.

  1. Теңдеуді шешіңдер: log х-1 9 = 2

А) 4; В) 2; С) 3; D) 1; Е) 0.


Саралау: қабілеті жоғары оқушылар, ерекше білім беру қажеттіліктері бар оқушыларға көмек көрсетіп, бірлесіп жұмыс жасайды.

Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді.


Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды.

Дескриптор.__есептерді_шығарады.__теңдеуді_шешеді.__;_5-балл_Бағалау'>Дескриптор.

  1. есептерді шығарады.

  2. теңдеуді шешеді.

; 5-балл
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады




ДК экраны


11 сынып,
Алгебра

слайд


Жеке жұмыс.


10 мин.




Саралау. Қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма беремін, көмек қажет ететін оқушыларға кеспе қағазда тапсырма беремін.

Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды



Дескриптор.
Теңдіктерді логарифм арқылы жазады.
3-балл
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады



ДК экраны


11-сынып оқулығы.



Жеке жұмыс.
10 мин.


Ойлан-Жұптас-Бөліс

Ойлан.Жұптас.Бөліс
Логарифм нешеге бөлінеді?
Логарифм 2-ге бөлінеді: 1) Ондық логарифм; 2 )Натурал логарифм.
2. Логарифм дегеніміз не?
(b санының а негізі бойынша логарифмі деп b саны табылатындай а санының дәреже көрсеткішін айтады.)
3. Негізгі логарифмдің теңбе - теңдік дегеніміз не?
logab=b (мұндағы b>0, a>0) теңбе – теңдігін негізгі логарифмдік теңбе–теңдік деп атайды.)
4. Логарифм қандай мағынаны білдіреді?
(Логарифм сөзі грек тілінен аударылғанда logos — қатынас және arіthmos — сан деген мағынаны білдіреді.)
5. Логарифм ұғымын математикаға алғаш енгізген ғалым?
(Логарифм ұғымын математика алғаш енгізген Дж.Непер.)
6. Ондық логарифм дегеніміз не?
(Негізі 10 болғанда log10x=lg x түріндегі өрнекті ондық логарифм деп атаймыз).
7. Натурал логарифм дегеніміз не?
(Негізі е болғанда logеx=ln x түріндегі өрнекті натурал логарифм деп атаймыз.)
Саралау. Оқушылардың деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар беремін.

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды.

Дескриптор.
2 нұсқаның біреуін яғни дұрыс жауапты таңдайды.
2-балл
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады



.
. ДК экраны
ДК экраны
11-сынып оқулығы.



Сабақтың соңы.




«Сөздер банкасы» әдісі

Ой толғаныс.


Рефлексия
5 мин.

Сабақты қорытындылау.
Үйге тапсырма: №
Сөйлемді толықтыр.
бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім.
мен өзімді.....үшін мақтар едім.
сабақтан соң маған........келді.
бүгін маған..........сәті түсті.

Топтар банкамен алмасып, тексеред.Алып-қосарлары болса жазады. Ауызша пікір айтады.
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.
Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады.

Бағалау. Өзін-өзі бағалайды (дұрыс жауаптарын слайдта көрсетемін) -, +
Мұғалім ауызша мақтау, мадақтау арқылы бағалайды.



ДК экраны


11-сынып оқулығы.



«Тексерілді»
ДОІЖО: Наурызбекова М
22.02.2022ж

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет