Сабақтың тақырыбы
|
Тарихи тұлғалар өмірі
|
Сыныбы
|
6ә
|
Күні
|
19.12.22
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.1.5.1.Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру
6.4.3.1.Көнерген сөз эвфемизм,дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді
Көптеген оқушылар көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі.
Кейбір оқушылар: мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады;
|
Тілдік мақсаттар:
|
көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсінеді
хан , сұлтан,
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап бере біледі.Көнерген сөз эвфемизм,дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі
|
Бағалау критерийлері:
|
тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады; • көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздерді ажырата алады.
|
АКТ-ны қолдану дағдылары:
|
Интерактивті тақтаданСлайд арқылы тарихи тұлғалар туралы мәліметтер беру
|
Пәнаралық байланыс:
|
Қазақ әдебиеті, Қазақстан тарихы, география,
|
|
|
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті:
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс – әрекеті
|
Оқушының іс – әрекеті
|
ресурстар
|
Оқушыларға психиологиялық ахуал туғызу
3 мин.
|
Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендейді.
|