|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Түстер палитрасы
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
- қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану
- арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Қарапайым графикалық редакторлардың құралдарымен жұмыс жасау барысында түстер палитрасымен танысады
Қарапайым графикалық редакторлар құралдарын қолдану, түстер палитрасы мүмкіндіктерін үйренеді
графикалық редакторда суреттер салып, оларды түстер палитрасын пайдаланып өңдеуді, суреттерді сақтауды, файлдарды ашу командаларын үйренеді.
|
Бағалау критерийі
|
Қарапайым графикалық редакторлардың құралдарын, түстер палитрасы мүмкіндіктерін қолдана алады. Графикалық редакторда суреттер салып, оларды түстер палитрасын пайдаланып өңдеуді, суреттерді сақтауды, файлдарды ашуды біледі, практикада қолдана алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Лексика мен терминология: түс-цвет-color т.б
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер. қатысты тіркестер мен сөздермен танысу, графикалық редакторда суретті өңдеу барысында қолданылатын сөздер мен тіркестермен танысу
|
Құндылықтарға баулу
|
Бір-бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірін тыңдауға,өз пікірін ашық айтуға дағдылану
|
Пәнаралық байланыс
|
Сурет, ағылшын тілі
|
Алдыңғы білім
|
Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру. Қайталанатын үлгілер деген не? Фигураны қалай «ізін қалдырып» көшіруге болады?
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Жағымды ахуал орнату. «Жақсы сөз жарым ырыс» әдісі. Мыс. әдемісің, ақылдысың. т.б.) қиылған суреттер арқылы топтастыру. Топ басшысына оқушыларды бағалау үшін бағалау парағы таратылады . Бағалау критерийлерін түсіндіреді. «Суреттер сөйлейді» әісі арқылы тақырыпты ашады. Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болуы мүмкін деп ойлайсыңддар. Оқушылар сабақтың тақырыбын айтады. Мұғалім сабақтың мақсатын таныстырады Сабақ тақырыбын дәптерге жазады.
|
Суреттер
|
Білу
Сабақтың ортасы
Түсіну
Қолдану
Сергіту жаттығуы
Талдау
|
«Сиқырлы конверт» әдісі арқылы әр топқа тапсырма салынған конверт ұсынылады /топтық жұмыс/
1. Түстер палитрасы дегеніміз не?
2. Мәтінді қандай батырманың көмегімен енгізуге болады?
3. Салынған суретті қандай құралдың көмегімен бояймыз ? Топтар бір-бірін «Смайлик» арқылы бағалайды.
Екі топқа «Ассоциация»арқылы берілген тапсырма бойынша топтастыру /топтық жұмыс/
І топ. Неліктен салынған суретті өңдейміз?
ІІ топ. Не себепті суреттерді боя барысында Түстерді өзгерту батырмасын қолданған тиімді? Топтар бір-бірін «Бас бармақ» арқылы бағалайды.
Оқушылар дискідегі тапсырмаларды орындайды. /жеке жұмыс/ «Ауа райы» арқылы өзін өзі бағалау.
«Көңілді күн»
Суреттерге назар айцдарып қарап, ұқсастығы мен айырмашылығын айт. Бірдей суреттер бар ма? Қандай құралдарды пайдаланып салынған? Өңдеу арқылы ұқсас суреттер салуға бола ма?
|
Оқулық (67-69-суреттер)
Диск 28 слайд
https://www.youtube.com/watch?v=
s921KKbF9ys&feature= youtu.be
суреттер
|
Сабақтың соңы
Жинақтау
Бағалау
Кері байланыс
|
«Бағдаршам» арқылы өзін өзі бағалау
«Көршіме айтамын» әдісі жұптар өзара ой бөліседі.Қалай ойлайсың түстерді ажырата алмайтын адам бола ма? Олар түстерді қалай өңдеуі мүмкін?
Оқушылар өздерін«Бас бармақ» арқылы бағалайды
Үйге: Оқулық (67-69-суреттер). |