Сабақтың түрі: жаңа сабақ. Көрнекіліктер: презентация, суреттер, сызба, картішкелер



Дата12.10.2020
өлшемі17,27 Kb.
#64453
түріСабақ

Сынып: 4А,4В Күні: 15.12.2017

Тақырып: Балықтар. Жалғау.

Мақсат: Балықтар туралы толық мәлімет беру, жаңа сөздерді, дұрыс айтуға, сауатты жазуға үйрету.

Міндеттер:Білімділігі: Айтылы, тілдесім, тыңдалым, жазылым, оқылым әрекеттерін жандандыру.Дамытушылық: Күрделі тапсырмаларды орындау дағдысын қалыптастыру.Тәрбиелік: Салауатты өмір салтына байланысты тәрбиелік мақсыттағы әңгімелер жүргізу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Көрнекіліктер: презентация, суреттер, сызба, картішкелер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту

- Сабақ тақырыбын жұмбақтар арқылы анықтаңдар.

Суда өседі, өнеді,


Сыртқа шықса, өледі. Б ...

Өзі шұбар,

Тамағына таққаны

Екі тұмар. Ш ...

Асты тас,

Істі тас,

Ортасында шандыр бас. Т ...

ІІІ. Сөздікпен жұмыс.

Жайын-сом Бекіре-осетр Теңіз-море Майшабақ Алабұға-окунь Табан-лещ мөңке-карась Жүзіп жүр-плавает Шортан-шука көксерке-судак

Суреттерді көрсетіп мұғалім жаңа сөздерді оқиды, оқушылар тыңдайды.

Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.

Сөздік жұмысын «Не жоғалды?» ойын арқылы бекітуге болады.

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

V.Сабақты бекіту.

1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңдар.

Балықтар теңізде, көлде, өзенде мекендейді. Балықтың түрлері көп. Олар: жайын, бекіре, майшабақ, алабұға, табан, шортан,сазан, т.б. біз хайуанаттар бағында болдық. Онда үлкен аквариумде балықтар жүзіп жүр.



2-тапсырма. Сыныптағы оқушыларды үш топқа бөлу.

Әр топқа тапсырма беру:

1 топ – мәтін бойынша 5сұрақ құрастырыңдар.

Балық атауларына көптік жалғауларын жалғап жазыңдар.

2 топ – мәтін бойынша диалог құрастыру.

«Балық» сөзді жіктеңдер.

3 топ – «Балықтар» деген тақырыпқа шағын әңгіме құрастыру.

Сөздерде бар жалғауларын белгілеңдер.

Тапсырмаларды орындаған кейін әр топ жауап береді.

Сергіту сәті.

3-тапсырма. Парталас досыңмен жұмыс. Мәтінді толықтырып жаз.

Боря әжесімен ... барды. Олар ... сатып алды. Хайуанаттар бағында ... бар. Аквариумде ... бар. Олар: ... , ... , ... , ... , ... . Олар аквариумде ... ... .



4-тапсырма. Мақалды түсініп оқыңдар.

Мақалды қалай түсінесіңдер?



Балық жоқта бақа да балық.

5-тапсырма. Тақта алдында жұмыс.

«Қандай әріп жоғалды?» ойыны

Жай...н, бек...ре, алаб...ға, та..ан, те..із, майшаба... .



Венн диаграммасын толтыру.

Жануарлар

Балықтар

VІ. Сабақты қорытындылау.


  • Бүгін біз қандай тақырыппен таныстық?

  • Балықтар туралы не білдік?

  • Не қызықты болды?

  • Не ұнады?

VІІ. Оқушыларды жауаптарын бағалу.

VІІІ. Үй тапсырма.



Бір балықты тандап сурет салу, шағын шығарма жазу.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет