Семинары «Тәуекел тотағы оқушыны түзету-дамытудың әдістері»



Дата20.01.2023
өлшемі22,06 Kb.
#165965
түріСеминар




мектеп педагог-психологтарының аудандық семинары
«Тәуекел тотағы оқушыны түзету-дамытудың әдістері» жаттығуы


Педагог-психологтар:
Қарасу, 2022ж.
«Бес құндылық» жаттығуы


Мақсаты: 
Педагог-психолог бойында артистизм, эмоционалдылық, иілгіштік, оқушылармен қарым-қатынаста образдық техникаларын дамыту.
Топ жарты шеңбер болып отырады. Әрбір қатысушы психологиялық жұмбақ жасырады. Жұмбақты бет әлпет қимылы, позасы, іс-әрекеті, жесті және кейбір нейтральді фразаларды қолдануы, өзі ойланған эмоционалдық күйлердің біреуін топқа жасыруға болады, топ мүшелері оны табуы қажет.
Кейіннен психолог қатысушы жұмбақты қаншалықты шеше алғандығы жайында ойлануға, ол өз күйін демонстрациялауда қандай сыртқы амалдарды қолдануда қайсысы (бет, қол, интонация және т.с.с) мәндері болып келетіндігі жайлы ойлануды ұсынады.
«Күйіне келтіру» жаттығуы
Мақсаты: 
Сабақ басында қуаты мен күшін тез мобилизациялау және жұмыс қабілетін жоғарылату.

Топ мүшелері ыңғайлы позада шеңбер құрып отырады. Психолог денені бос ұстап, көзді жұмып айтылған әңгімені көз алдарына елестеуді ұсынады. Келесі мәтінді баяу, жұмсақ етіп әңгімелейміз.


«Бүгін сіз сыныпқа барғыңыз келмей тұр. «Егер де... » әрекет ете отырып, өз күш қуатымызды мобильдеуге тырысамыз. Егер де менің көңілім жақсы болып, өзімді демалған және жаңарғандай сезінсем, сыныпқа қуана барар едім. Көшеде келе жатып өз оқушыларым туралы ойланам, оларды тезірек көргім келеді. Ішке кіріп келдім, өз әріптестеріммен сәлемдесемін, оларға күлімсірей қараймын. Өз оқушыларыма бара жатырмын, ішке кірдім, қоңырау соғылды, сабақ басталды.
Сәлеметсіндер ме балалар!
Жаттығуды орындап болған соң жалпы топтық талқылау жүргізіледі. Бұның барысында мұғалімдер мен психолог жұмысқа бағытталудың психотехникалық әдістерімен тәжірбие алмасады.
Бүгінгі тренингтен алған әсеріңіз қандай? Сау болыңыздар!

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет