Тобы/сыныбы: Мектепалды даярлық сыныбы



Дата13.10.2019
өлшемі16,51 Kb.
#49778
Байланысты:
Сәуле - Экология
Сәуле - Экология

Тобы/сыныбы:

Мектепалды даярлық сыныбы

Білім беру саласы:

«Әлеумет»

ҰОҚ

Экология негіздері

Тақырыбы:

Табиғат бұрышындағы жануарларға қамқорлық

Бөлім:

Тірі табиғат

Бөлімше:

1.2 Жануарларға қамқорлық жасау

Оқу мақсаты:

0.1.2.1 Табиғат бұрышындағы жануарларға күтім жасау.

ҰОҚ мақсаты:

Табиғат бұрышындағы жануарларға күтім жасайды.

Күтілетін нәтиже:

Жануарларға қамқорлық жасайды.Олармен қауіпсіз өзара әрекет,күтім жасау ережелерін біледі.

Қолданылатын

әдіс – тәсілдер:



Саралау әдісі,бақылау,сұрақ – жауап әдісі,ашық сұрақ,бала үні,жеке,жұптық,топтық,ұжымдық жұмыс,бір – бірін мадақтау.

ҰОҚ жоспарлау

ҰОҚ кезеңдері

ҰОҚ жоспары бойынша іс - әрекеті

Ресурстар

ҰОҚ басталуы

3 – 5 минут



Ғажайып сәт:Балалар дөңгелене тұрып,қолдарына қағаздан жасалған жүрекшені алып,бір – біріне жылы сөздер мен тілек айтып ұсынады.

Жаса,жаса,жақсылықты сен жаса.

Жаса,жаса,жақсылықты сен жаса.

Жаса,жаса, жақсылықты сен жаса.

Жақсылықты жасайық біз бәріміз.

«Ой қозғау»әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсірудің тиімділігі,балалар ойларын жинақтап «Сұрақ - жауап» әдісімен білімдерін жинақтайды.(сыни ойлайды,бала үні,коммуникациясы дамиды)





Негізгі бөлім

15 – 20 минут



Жаңа тақырып: «Серпіліс күш»әдісі.

АКТ –ны қолдана отырып «Табиғат бұрышына қамқорлық»бейнетаспаны көру.



Шарты:бейнетаспаны мұқият тыңдапқарау.Ашық сұрақ,сұрақ – жауап,сыни ойлау ,коммуникативті дамыту.

1 тапсырма

Жетелеуші сұрақтар:

-Жануарларға қалай күтім жасау керек?

-Қалай тамақтандыру керек?

-Жануарларға зиян келтірмеу үшін не істеу керек?

Бала үні

Саралау әдісі бойынша ресурстармен топқа бөліп тапсырма беру.(уақытты тиімді пайдалану үшін,балалардың қабілетіне қарай,топтағы баланы қамту үшін)

2 тапсырма

«Бұрыштар» сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы.(4К сыни ойлау,

креативті)Жануарларға күтім жасау керек пе,керек емес пе?

І – топ - керек

ІІ – топ – керек емес (Не үшін?Неге?)

Топтар өз ойларын әңгімелейді.

Саралау.Қарқын,жылдамдық.

Бақылау.

Уақыт шектеп тапсырманы аяқтау.

Кейбір балалар жануарларға қамқорлық жасау қажеттілігін біледі.

Ал,кейбір балаларға қолдау көрсетіп түсіндіру қажет етеді.



Кері байланыс.Балалар «От шашу»әдісі арқылы топтарды бағалайды.

Тәрбиеші. «Көңілді смайликтер»арқылы мадақтау.

Сергіту сәті: «Тотықұс» өлеңі арқылы іс – қимылмен,әуенмен орындау.



3 – тапсырма

«Бір қадам алға»қимылды ойыны.

Әр топ бір жануар туралы айтады.Екінші топ жануарлардың қорегі,суды, қоректі қай уақытта беру керектігін суреттер арқылы көрсетіп бір қадам алға жүреді.



Бақылау.Белгілі бір әрекетке арналып іске асырылатын әртүрлі жұмыс беріледі.Барлық балалар жануарлардың күтімі жайлы біледі.

Кейбір түсіне алмаған балалармен жұмыс жасаймын.



Саралау.Нәтиже.Түрлі тапсырмалар арқылы балалар қажеттілігін түсінеді.

Кері байланыс.Балалар «Үш шапалақ»арқылы топтарды бағалайды.

Тәрбиеші. «Көңілді смайликтер» арқылы бағалайды.





ҰОҚ қорытындысы. бөлім

Рефлексия

5 минут

Рефлекция

-Сендерге не ұнады?

Жануарларға тіршілік үшін жылу,тамақ,су және ауа керек.

Рефлексивті бағалау.Аквариумді бояйды.

1 – деңгей – ештеңе түсінбедім – қоңыр

2 – деңгей – түсіндім,бірақ түсіндіре алмаймын – көк.

3 – деңгей – бәрін түсіндім,басқаларға да түсіндіріп бере аламын - жасыл










Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет