Сабақ: 1-сабақ
|
№62 Анартаев атындағы НОМ
|
Күні: 09.09.2016ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Юлдашев Лазиз.
|
Тақырыбы: Flats and houses
|
Қатыспағандар:
|
|
Сынып: 8-Б
|
Қатысқандар:
|
17 оқушы
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары
|
-Тақырыпты түсініп, өз үйі және бөлмесі жайлы сөйлеп бере алады
-Present Simple мен Present Continuousтың айырмашылығын біледі
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушы орындай алады:
|
|
Мәтіннің ішінен Present Simple мен Present Continuousты таба алады
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады:
|
Мысал келтіре алады, сөйлем құрастыра алады
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Өз үйі мен бөлмесін ағылшынша сипаттай алады
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар
|
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер
|
Living room, dining room, study, comfortable ….
|
Сынаптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
How do you describe your house?
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
When we use the Present Simple?
|
When we use the Present Continuous?
What is the difference between them?
|
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Ex. 2 c).
|
Алдыңғы оқу:
|
Үй тапсырмасын сұрау: Ex2 b). Page 15
«Веер» әдісі арқылы тексеремін
|
Жоспар:
|
Жоспарланған уақыт: 45 мин
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы: Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу
«Сергіту сәті» Days of the week музыкасын ұйымдастыру
|
АКТ
|
Топқа бөлу
|
Стикерлерге жазылған аттармен топқа бөлінеді. М:lift, balcony, stairs, floor
|
стикерлер
|
Ортасы :
Сергіту сәті:
«Ыстық орындық»
Тапсырма
|
Жаңа сабақ:
Ашық сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпты ашу.
Vocabulary and Pronunciation.
Block of flats, first floor, lift, stairs, ground floor, garage, garden
Exercise 1 a). page 14. Match the sentences with the pictures
You have got two minutes
Listen and check
B what about you? Ask and answer the questions about your home.
Remember!
We use the Present Simple to describe habits and routines, and things that are generally true:
He lives in a flat.
I don’t usually take lift.
With certain verbs-for example, know, like, want, understand, believe-we use the Present Simple, not the Present Continuous.
Сергіту сәті: «Шатастыру» әдісі(екі оқушыны сыртқа шығарып оларға кез келген екі жануардың іс-әрекетін көрсету керектігін айтылады. Ал сыныптағы оқушыларға олар маймылды көрсетсе,сіздер керісінше құс,аю деп басқа жануарды айтасыздар дейіледі. Ойын 1-2 минут жалғасады)
Бір оқушыны ыстық орындыққа отырғызамын. Басқа оқушылардың бүгінгі тақырып бойынша қойған сұрақтарына жауап береді. Соңында оқушыдан өзін қандай сезінгендігі сұралады.
Мәтінді тыңдайды, сұраққа жауап береді
|
А4 парақтары
Кеспе қағаздар
видео
|
Аяқталуы:
|
Кері байланыс Бүгінгі сабақ саған несімен маңызды болды? Сен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың?
«Бес саусақ»әдісі арқылы кері байланыс алынады
|
смайликтер
|
Қосымша ақпарат: Дұрыс жазады
Мысал келтіреді
Топик құрастырады
|
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырмаларды күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
А деңгейдегі оқушыға- бір сөйлемді талдау
В деңгейдегі оқушыға мысал келтіру
С деңгейдегі оқушыға мәтін құрастыру
|
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Тапсырмаларда жақсы қатысқан оқушыларға смайликтер беремін. Сабақ соңында соған қарап қорытынды баға қоямын
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік , АҚТ –мен байланыс. Құндылықтармен байланыс.( тәрбие элементі)
Қазақ тілі, орыс тілі.
Жаңа тақырыпқа сай схемаларды слайдта көрсетемін
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаттары шынайы
ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай к
түзетулер енгіздім және неліктен ?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сұрақтарға шынайы түрде жауап беріңіз.
Сабақтың масаттары шынайы болды,оқушылар жаңа тақырыпты кеңінен түсініп,қолдануды үйренді.Сыныптағы ахуал, оқушылардың көңіл – күйлері жақсы болды.Жолпарланған шаралар түгел орындалды. Оқушылар белсенді қатысты.Келесі сабақта кері байланысқа көбірек көңіл бөлемін.
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:Уақытты тиімді пайдаландым
2: Оқушылардың қызығушылығы мен белсенділігі жоғары болды
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: АКТ материалдары
2: Топтық жұмыс пен «Ыстық орындық» әдісі
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1: Деңгейі әр түрлі оқушылармен жұмысты күшейту
2: Оқушылардан алынған кері байланыстың маңыздылығын білдім
|