Ақылды аспаз



Дата13.10.2022
өлшемі12,25 Kb.
#152906
түріБағдарламасы
Байланысты:
document name
KlinicheskayaDermatologiya 2017 04 031


Автор: ЖУСУПОВА ОРЫНГУЛЬ КАБДУЛОВНА
Пән: Әдебиеттік оқу
Сынып: 4-сынып
Бөлім: Мамандықтар әлемі
Тақырып: Ақылды аспаз

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

1.3 Шығармадағы оқиғаны болжау 

Сабақтың мақсаты:

4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру
4.2.5.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрылымын (сюжеттің басталуы, дамуы, шиеленісуі, шарықтау шегі, шешімі) анықтау

Тілдік мақсаттар:

-Мейман, аспаз, уәзір
-Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Ертегідегі оқиға өмірде кездесе ме? Өз ойыңды айт.

Күтілетін нәтиже:

Шығармадағы шығарманың тақырыбына сүйене отырып сюжеттің дамуын болжай алады, себептерін бағалай отырып түсіндіре алады, шығарманың композициялық құрылымын анықтайды.

Бағалау критерийлері:

- шығарманың тақырыбы мен қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды; 
-болжау себебін түсіндіреді;
-шығарманың композициялық құрылымын анықтайды.

Құндылықтарды дарыту:

Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық құндылықты дарыту.
Ашықтық құндылығы топта, жұпта жұмыс жасау кезінде ойын еркін айтуға жетелеу. Ертегі мазмұны бойынша өмірде көрініс табатын нақты дәлелдер келтіріп, қорытынды шығарып, өз әсерін кейіпкер әрекетімен байланыстыра алуға бағыттау.

АКТ-ны қолдану дағдылары:

1. https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/ertegiler-eline-sayakhat
2. https://www.youtube.com/watch?v=mqV_C5eqUus
3. https://imektep.kz/kz

Пәнаралық байланыс:

Ертегіге жаңа сюжеттер қосып жазауда қазақ тіліндегі ережелерді ескеру тапсырылады.

Бастапқы білім:

Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады, сюжеттің дамуын болжау барысында байланысытырып сөйлей алады. Шығарманың композициялық құрылымын ажырата алады.

Сабақ барысы


Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)


Ширату жаттығуы: (Ұ) «Терминдер» арқылы болжау әдісі. Тақтаға мейман, аспаз, тіл, патша сөздері ілінеді немесе https://www.youtube.com/watch?v=mqV_C5eqUus сілтемесі бойынша «Рататуй» мультфильм үзіндісі көрсетіледі. Оқушылар осы сөздер арқылы оқылытын шығарманың тақырыбын болжайды, өз ойларын айтады. Талқылау негізінде сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты анықталады. Оқу мақсатын хабарлау:


Қызығушылықты ояту
«Кезбе тілші»

 https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/ertegiler-eline-sayakhat

https://www.youtube.com/watch?v=mqV_C5eqUus 



Сабақтың ортасы
(27 минут)

Мағынаны тану. (ЖЖ) «Түсініп оқы» айдары «Жүк журналы» әдісі 
1-қадам: Сабақ тақырыбы бойынша болжам жасау
2-қадам: Мәтіннің ортасында оқиға барысында болжау жасау
3-қадам: Жұмыс жұбын құру.
4-қадам: Ақпаратты тыңдау барысында жұптың біреуі «Болжам» бөлімімен жұмыс жасап «+» таңбасын болжамның дұрыс- бұрыстығына қарай қойып отырады, ал екіншісі тек жаңа ақпарат жазады. Оқушылар жеке жұмыс жасайды.
5-қадам: «Жүк журналының» екі жағын салыстыру, ақпаратты қосу:

https://imektep.kz/kz

Сабақтың соңы
(5 минут)






Рефлексия
(3 минут)

Рефлексиялық шеңбер






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет