Қалалық, облыстық семинарлар, сайыстар, конференциялар Қашан?



Дата06.02.2017
өлшемі22,05 Kb.
#8782
  • Жас мұғалімге
  • қойлатын
  • мақсат
  • Бейімділіктерін
  • дамытуға
  • үйрету
  • Өзін-өзі
  • тәрбиелеуге
  • Жаңа технологияны
  • үйренуге,
  • меңгеруге баулу
  • Оқушыларға
  • терең
  • білім беру
  • Нәтижені
  • жан-жақты
  • тексеру
  • Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Евгеньевка ауылы, КММ Ю.Гагарин атындағы орта мектебі
  • Бастауыш сынып мұғалімі: Базарбай Айный
  • Тақырыбы: Жас маманға көмек – уақыт талабы.
  • Ұстаным: Бір нәрсеге не өнерге талпыну үшін адамға алдымен табандылық керек.
  • /Әл-Фараби/
  • Міндеттері:
  • Жұмыла жұмыс істеуге баулу
  • Кәсіптік шеберлігін жетілдіру «Ғасырлап жасасаң – ғасырлап үйрен»
  • Өзара ынтымақтастық
  • Жұмысты нәтижесімен бағалау
  • «Еңбекті ғылыми ұйымдастыруды әр жас мұғалімнің күнделікті ісіне еңгізу
  • Педагогикалық деңгейін көтеру.
  • Жас мұғалім
  • Не? Қайда? Қашан?
  • Жас мұғалімге
  • Жас мұғалімдер мектебінің моделі
  • Өмір бойы білім!
  • К.Ушинский
  • Не қажет?
  • Тәлімгер
  • Тақырыптық педагогикалық кеңестер
  • Әдістемелік семинарлар
  • Жана педтехнологияларға арналған әдістемелік оқулар
  • Өздік білім алу тақырыптары бойынша жұмыстар
  • Ашық сабақтар, олардың талдауы
  • Курстық даярлықты ұйымдастыру
  • Қайда?
  • Мектепте, жоғары оқу орындарында
  • Қалалық, облыстық семинарлар, сайыстар, конференциялар
  • Қашан?
  • Үнемі
  • Жас мұғалімнің кәсіби дамуы
  • Өзін-өзі тану
  • Теориялық білімі
  • Теориялық білімін тақырыбымен ұштастыру
  • Қоршаған ортамен қарым-қатынасы
  • Оқушының тұлғасын зерттеуі
  • Бірнеше тілді меңгеру
  • Өзін-өзі бақылау
  • Байқауларға, сайыстарға қатысу.
  • Олимпиадаларға, ғылыми жобаларға оқушыларды дайындау
  • Өз еңбегіндегі кемшіліктерді жою.
  • Өзін-өзі талдау
  • Кәсіби біліктілігін арттыру (ББЖКБАИ, конференция, семинар, педагогикалық оқулар)
  • Өз еңбегіне алғашқы диагностика жүгізу, шығармашылық әрекеттену (зерттеушілік)
  • Оқу бағдарламасын реформалау, мониторинг жүргізу, нәтижесін көру
  • Өзін-өзі бағалау
  • Өз еңбегінің нәтижелерін көру (басылымдар, әдістемелік құралдар шығару)
  • Өз бойындағы қабілеттерді көре білу
  • Әдіскер мұғалім деңгейіне жету
  • Шығармашыл берік тұлға
  • Сенімділік
  • «Болмысыңа іс алған екенің – аяқсыз қалдырма, қайта қалауын табуға ұмтыл, табандылық таныт, сәл сәтсіздікке ұнжырған түспесін.»
  • /Ж.Куанышбаев/
  • «Болмысыңа іс алған екенсің – аяқсыз қалдырма, қайта қалауын табуға ұмтыл, табандылық таныт, сәл сәтсіздікке ұнжырған түспесін.»
  • /Ж.Куанышбаев/
  • Жас маманға
  • көмек
  • шеберханасы
  • Жас маманға
  • көмек
  • шеберханасы
  • Тәлімгер кеңесі
  • Оқытушылық
  • Тәрбиелеушілік
  • Дамытушылық
  • Әдістемелік
  • Мәдени ағартушылық
  • Зерттеушілік
  • Инновациалық
  • Ғылыми-әдістемелік кеңес
  • Тақырыптық педагогикалық кеңестер
  • Әдістемелік бірлестіктер
  • Әдістемелік семинарлар
  • Жана педтехнологияларға арналған оқулар
  • Өздік білім алу тақырыптары бойынша мұғалімдер жұмыстары
  • Ашық сабақтар
  • Пән онкүндіктері
  • Педагогикалық мониторинг
  • Шығармашылық топтар жұмысы
  • «Егер сен тәнді шынықтыру, ерік – жігерді шындау, жүректі ізгілендіру, ақыл-ойды жетілдіру және сана-сезімді теңестіру әдістерін білетін болсаң – онда сен нағыс ұстаз, тәрбиешісің.»
  • /Летурно/
  • Жас мұғалім
  • Қойылатын кәсіби талаптар:
    • Қазіргі кезеңге сай педагогика ғылымының өзгерістерін, жеке тұлғаға бағытталған технологияны толық меңгерген;
    • Өз мамандығының әлеуметтік ортадағы рөлін түсінген;
    • Оқушыны жеке тұлға ретінде қабылдайтын, жеке даму ерекшелігін білетін;
    • Ұйымдастырушылық қабілеті жоғары;
    • Танымдық қызығушылығы мен жұмысқа деген ынтасы жоғары;
    • Сөйлеу мәдениеті жоғары және ауызша, жазбаша түрде толық мәдениетті жеткізе алатын;
    • Оқу тәрбие үрдісінде педагогика ғылымының жаңа тенденцияларын пайдалана алатын;
    • Оқыту барысында оқушылардың өздік жұмыс жасауға жағдай жасай алатын;
    • Оқу үрдісінің нәтижелі болуына әртүрлі әдіс-тәсілдерді дұрыс пайдалана алатын;
    • Оқушылардың алған білімдерінің диагностикасы мен мониторингін жүргізе алатын;
    • Жоғары деңгейде компьютерлік және ақпараттық сауаттылық;
    • Оқушылардың өздігінен дамуына, білім алуына өзін-өзі бағалауға жағдай жасай алатын болуы керек.
    • Өз білімін ұдайы жетілдіріп отыруы шарт.
  • Талаптарға сәйкес мұғалімнің атқаратын іс әерекеті:
    • Мұғалімнің өз бетімен педагогикалық міндеттерді шеше білуі, өзінің кәсіби қабілеттерін дамыта алуы;
    • Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыта алатын педагогикалық мақсаттар қойып, оларды шешуде оқушыларды қызықтыру;
    • Оқыту мен тәрбиелеуді жүзеге асыруда оқытудың дәстүрлі әдістерінен басқа әдістерді кеңінен пайдалана білуге ұмтылу;
    • Шығармашылық ізденіс;
    • Өзінің іс-тәжірибесімен а лмасу;
    • Оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін анықтау;
    • Тұлғаны зерттеу мақсатында психоогияның негізін меңгеру;
    • Ғылыми-педагогкалық жаңалықтардан хабардар болу;
    • Өзіндік білім алуға ұмтылыс;
    • Жұмысқа деген жоғары белсенділік.
  • Күтілетін нәтиже:
    • Кәсіби білімді, шығармашылық тұлға;
    • Қоғам талаптарына сай жан-жақты дамыған тұлға қалыптастырушы;
    • Ұдайы өз білімін жетілдіруші, ізденуші кәсіби маман.
  • Қазіргі заман талабына сай сабақ

В.А.Сухомлинский

  • “Сабақ – мұғалімнің педагогикалық мәдениеттілігінің айнасы, интеллектуалдық рухани байлығының өлшемі, эрудициясы мен ой-өрісінің көрсеткіші”
  • Сабақ жоспарын жасау алгоритмі
  • 1. Сабаққа дайындықты неден бастау керек?
  • Сабақ тақырыбын
  • дәл анықтап,
  • оны нақты
  • тұжырымдау
  • Оқу курсындағы
  • тақырыптың
  • орнын анықтау
  • Өтілетін сабақтағы
  • негізгі ұғымдарды анықтау;
  • Басқаша айтқанда, өтілетін
  • сабақ мазмұнына шолу жасау
  • Қолданылатын
  • ұғымды анықтау,
  • болашақ іс-әрекетті
  • жоспарлау
  • Бұл сабақ не үшін қажет?
  • МАҚСАТЫ:
  • Мұғалім және оқушылар
  • үшін сабақтың мақсатын анықтау, оны тұжырымдау
  • Білімділік
  • Дамытушылық
  • Тәрбиелік
  • Сабақтағы оқу материалын жоспарлау
  • БҰЛ ҮШІН:
  • Тақырыпқа сай әдебиеттерді таңдап алу:
  • Энциклопедиялық басылымдары,
  • монография,
  • жоғары оқу орнының оқулықтары,
  • ғылыми-көпшілік басылымдар

Келесі мақсаттағы оқу материалдарын таңдап алу:

  • Жаңа материалды тану
  • Елестету, еске түсіру
  • Таныс жағдайда білімді қолдана білу
  • Білімге шығармашылықпен келу, қарау
  • Сабақтың өзіндік "Ерекше қызығын" ойлап табу
  • НЕ ІСТЕУ ҚАЖЕТ?
  • Баланың таңдануы
  • Таңырқауы
  • Масаттанып
  • шаттануы
  • Таңдалған оқу материалын топтау
  • Оқушылардың іс-әрекетін ойластыру
  • Оқушылардың белсенділігн көтеру
  • Оқушылардың қызығушылығын туғызу

Сабақ барысында оқушылардың іс-әрекетін бағалауды жоспарлау үшін:

  • Осы сұрақтарға жауап іздеу керек:
  • Нені бақылау
  • керек?
  • Қалай бақылау
  • керек?
  • Бақылау
  • қорытындысын
  • қалай
  • пайдалануға
  • болады?
  • Сабақты өткізуге қажетті жабдықтарды дайындау
  • Сабаққа қажетті:
  • Көрнекті құралдар
  • Приборлар
  • Техникалық оқу
  • құралдарының тізімі
  • Тірек - конспектілерді
  • қолдану
  • Үй тапсырмасын ойластыру
  • МАЗМҰНЫ
  • НҰСҚАУЛАР
  • Орыс тілі сабағының негізгі элементтері
  • Сабақтың негізгі элементтері
  • Уақыты
  • функциялары
  • Мазмұны
  • 1.
  • Ұйымдастырушылық кезі
  • 2-3 мин
  • Оқушылардың жұмыс істеу қызығушылы-ғын туғызу
  • Оқушылардың тез ойлауына бағытталған қысқаша сөздер, әңгімелесу, жеке сұрақтар
  • 2.
  • Үй жұмысын тексеру
  • Сабақтың 1/5 бөлігі
  • Меңгерген тақырыптардың ұғыну деңгейін анықтау және жаттығулардың дұрыстығын тексеру; Дағдылар мен біліктілікті бекіту; Орындауды бақылау; тәрбие; Оқушылардың білімін және біліктілігін бағалау
  • Дәлелдеуді қажет ететін сұарқтарға жауаптар;Меңгерген білімді берілген үлгілерге қолдану; Таблицаларды құрастырып, керекті үлгілермен толтыру.
  • 3.
  • Жаңа тақырыпты түсіндіру
  • Сабақтың 1/3 бөлігі (тақырыптың қиындылығына байланысты)
  • Оқытылғанды ашу; Оқушылардың алған тәжірибелерін тәжірибеде қолдана алуды үйрету.
  • Оқушының оқытылған құбылыстарды қабылдау, осы құбылыстың маңыздылығын түсіну; Оқушыларды өздігінен ізденуге баулу;Анықтаманы құрастыру (яғни, негізгі белгілерді талдап қорыту); Алған білімді тәжірибеде қолдану (Жаңа ақпаратты есте сақтау, меңгергенді жүзеге асыру, меңгеру алгоритмін қолдану).
  • 4.
  • Дағдылар мен біліктілікті жетілдіру
  • Сабақтың 1/3 бөлігі (тақырыптың қиындылығына байланысты
  • Алған білімді бекіту және тілдік, сөйлеу қабілеттерін үйрену
  • Тілдік-оқыту тапсырмалардың орындалу мақсатын құрастыру; Қойылған мақсаттың шешу тәсілдерін анықтау; Тілдік-оқыту тапсырмаларды орындау үлгілерін көрсету; Жұмыстың орындалуын тексеру.
  • 5.
  • Сабақты қорытындылау
  • 1-3 мин
  • Жаңа тақырыпты дұрыс меңгерген деңгейін анықтау
  • Нақты жауапты қажет ететін сұұрақтарды жинақтау (м., Сабақта не білдіңдер? Анау қалай аталады? – рационалсыз, себебі оқушылардың не меңгергенін анықтап алуға қиындатады). Талдау, оқушылардың жауаптарын бағалау (сабақ барысында) және бағалар қою.
  • 6.
  • Үйге тапсырма беру
  • 2-3 мин
  • Тіл білімін жекеше ұғыну және меңгеру; тілді дамыту
  • Үй жұмысын түсіндіру. Үлгісін көрсету.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет