Қарағанды обылысы
Қарқаралы ауданы
Жанатоған «№14 ЖОББМ» КММ
Тарих пәні мұғалімі : Усенова .М.М
Қысқа мерзімді жоспар
Пән:Қазақстан тарихы
Идея:
Тақырыпты түсініп оқып білуге баулу.Тілдік, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Тақырыбы: 44 Халықтардың ұлы қоныс аударуы
|
Мектеп:№ 14 ЖББ
|
Мерзімі:
|
Мұғалімнің ТАӘ: Усенова.М М
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Оқу мақсаттары
|
Халықтардың ұлы қоныс аударуы, ғұн жорықтарының маңызы, тарихтағы ғұндардың орын туралы мағлұматтар беру.
|
Оқу мақсаттары/
Күтілетін нәтиже
|
Барлығы: блиц сұрақтарға жауап береді сайысқа қатысады.Мәтінге қатысты мәліметтерге жауап береді.
Көпшілігі: маңызды деректерге жауап береді. Картадан мәліметтерді көрсетеді. Кейбіреулері: өз дәлелдерімен, цифр, даталармен жауап береді
|
Тілдік мақсаттар (тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым)
|
А В С оқушылар Ұ. Үй тапсырмасы блиц сұрақтарға жауап береді .Ө Сайыс ұпай жинауға қатысады, деңгейлері анықталады.Т топпен жұмыста пікірлерін талдайды, идеяларын
Өзара бағалайды,кері байланыс жасайды
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Б,з,б II –IVб,зғЧжи-чжи,Арал,Талас, Еділ, Венгрия, Рим, Франция. 451 ж Каталаун шайқасы.
| |
Оқылым.Қазақстанға жылжуы,тайпалардың атаулары,Аттила жайлы деректер,Ғұндарға қатысты жаңалықтар
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Даталар,цифрлар,терминдер,кісі есімдерін жазу,атлас+оқулықпен жұмыс контурге түсіру.141-бет тестпен жұмыс
|
|
Алдыңғы оқу
|
Ғұндар тарихы.Ғұн мемлекетінің қалыптасуы
|
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Мақсаты
|
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Бағалау
|
Ресурстр
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
|
|
Сабақтын басы (13мин)
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылардың көңіл-күйлерін ынтымақтастыққа баулу. «Шаттық шеңбері»
Топқа бөлу: «Қала атаулары»
|
Тыңдаушылар бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы сабаққа ынталанады.
Мысалы: «Қызыл», «Орда». «Павло» «Дар» т/б әр қала өңірлер бойынша топтасады
|
Ауызша мадақтау «Өте жақсы», «Сәттілік тілеймін»
|
Тірек сөздер
|
Сабақтын ортасы (20-22 мин)
ЖАҢА САБАҚ
Мақсат:Қызығушылықтарын ояту
Білу
Түсіну
|
Ұ«кім жылдам» үй тапсырмасын қайталауға сыныпқа сұрақтар қою
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру.
Т.«Кім алғыр» әдісі сайыс
Оқушыларға жарыс ретінде топпен сайыстыру мақсатында тапрсырмалар беру
.
Т. «Дебат» әдісі.Жаңа тақырып бойынша пікірсайыс ұйымдастыру,жаңа сабақты меңгерту,алай түсінгенін тексеру
|
Әр топ өз білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау
арқылы дәлеледермен жауап берді
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп,топтағылардың пікірлерімен санасады.
Картамен жұмыс
Берілген тапсырманы уақытылы орындау,пікірін талдайды,өзара диалогқа түседі
|
Кері байланыс
|
Бағалау парақшалары
|
|
|
Сабақтын аяғы (10мин )
Мақсат:белсенділігін бағалау
«Оқу мен оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері» бойынша топтық жұмыс.
Топқа берілген тапсырманы орындап,қорғау,басқа топтардан баға алу
Рефлексия
|
Рефлексия.Стикерлерді тарату
|
Стикерлерді толтырады
|
Сабақ тың өтілуін бағалайды. Рефлексия жазады
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер,
дәптер
|
Достарыңызбен бөлісу: |