Сабақ: Қазақ тілі Мектеп:№3 П. Тәжібаева ат о/м Күні



Дата23.08.2017
өлшемі157,97 Kb.
#25027
түріСабақ

Оңтүстік Қазақстан облысы, Төлеби ауданы, Леңгір қаласы

3 П.Тәжібаева ат. о/м



Сабақ: Қазақ тілі

Мектеп:№3 П.Тәжібаева ат. о/м

Күні:

Мұғалімнің есімі: Лесбекова Нұргүл

Сынып: 7

Қатысқандар саны: 24

Қатыспағандар саны:


Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Меңгеру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Меңгеру ережесі мен жасалу жолын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Берілген тапсырманы орындап, олардың жасалу жолын көрсетіп бере алады..

Кейбір оқушылар: Мысалдармен дәлелдеп, ерекшелігі мен айырмашылығын дәлелдейді.

Тілдік мақсат

Оқушылар: сөйлем ішінен табу.




Негізгі сөздер мен тіркестер: есімді сөз тіркесі- басыңқы сыңары есімді сөздерден жасалады, және етістікті сөз тіркесі- басыңқы сыңары етістіктен жасалады.




Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:




Талқылауға арналған тармақтар: Меңгеруге байланысты жаттығулар орындау.




Сіз неліктен .......... екенін айта аласыз ба?

Меңгеру дегеніміз не?

Қандай септіктер арқылы жасалады?





Жазылым бойынша ұсыныстар:

меңгеру, бағыныңқы, басыңқы.



Алдыңғы тақырып

Матасу туралы сұрау, үй тапсырмасын тексеру.

Жоспар қысқа мерзімді жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

3 минут

Үй тапсырмасын сұрау

10 минут

Бөлмеде жақсы атмосфера қалыптастыру,психологиялық ахуал орнату.

Шарлар арқылы

топқа бөлу

.

"Қарлы боран" әдісі арқылы өткен тақырыптарға шолу жасау.

Оқушылар өздері бір-біріне сұрақтар қояды.

Үй тапсырмасын тексеру.



«Кластер» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау.
Бірінші сөз ілік септік басыңқы сыңары

екінші сөз тәуелдік есім сөздерден,

жалғауымен есімше мен тұйық

байланысады етістіктен жасалады




Кейде басыңқы Кейде ілік септігінің

сыңары үстеуден жалғауы жасырын

жасалады келеді



Оқулық,қосымша материалдар,түсті қағаздар,шарлар, смайлк,А4 қағазы, плакат, маркерлер

Ортасы

Жаңа сабақ

10 минут

Жаттығу жұмысы.

7 минут


Жаңа сабақты келесі тапсырманы орындату арқылы меңгерту.

«Жалғасын тап» әдісі . Оқушыларға сөздер жазылған қима қағаздар ұсынылады.Сөз тіркесін табу керек.

І топ


Қалаға, доппен, шөпті, үстелде, көліктен, барды, ойнады, жинады, тұр, түсті.

ІІ топ


Арманға , гүлді,қалада, аялдамадан, әуенмен, айтты, терді, жүр, мінді, тербетілді.

ІІІ топ


Оқуға,алманы, бөлмеде, спортпен, кітаптан, барды, терді, отыр, шұғылданды,көшірді.

«Фишбоун» әдісі

Өзекті мәселе

Шешу жолдары мен дәлелдер

252-жаттығу ( меңгеріле байланысқан сөздерді теріп жазу)

Даусынан оянды, жастықтан асып, бөлмесінде жатыр, есін жинады, бүркеуге дайын, дағдарысқа ұшырап,ойына алған.

253-жаттығу (Берілген сөздерге жалғаулар қосып, сөйлем құрау, сөз тіркестері меңгеріле байланысу қажет).

І топ


Абырой, бедел, қадір, боз,қамыс.

ІІ топ


Түтік, химия, мектеп, ұстаз, керемет.

ІІІ топ


Ғажайып, нәресте, құқық, ақ, жайлау.

Оқулық, Қалай оқу керектігін үйрену стратегиялары, А4 қағазы, қосымша оқулықтар, плакат, маркерлер

Бағалау__3_минут'>Аяқталуы

5 минут

Үйге тапсырма

2 минут

Бағалау

3 минут

«Т» кестесі бойынша


Матасу Меңгеру
Бірінші сөз ілік септік Барыс, табыс, жатыс,

жалғауын жалғап, шығыс, көмектес

екінші сөз тәуелдік септіктерінің жалғау.

жалғауы арқылы арқылы және шылау.

байланысады; байланысады;

Есім сөздермен ғана Есім сөздермен және тіркеседі; етістікпен тіркеседі;

Ілік септік жалғауы табыс септік жалғауы

жасырын келеді. жасырын келеді.

254-жаттығу, ережесін жаттау.
Мадақтау,смайлк, жиынтық баға.


Плакат,маркер

Қосымша ақпарат

Саралау

Тапсырмалар арқылы жаңа сабаққа жетелеймін, жаңа сабақтың ережесін өздеріне ашуға мүмкіндік жасаймын. Жаттығу жұмыстарын деңгейлік тапсырмалар арқылы беремін.



Бағалау

Өздерін бағалау, мадақтау, смайлк,жиынтық баға




Пәнаралық байланыс.

Әдебиет



Рефлексия

5минут

«Көңіл қоржыны» әдісі бойынша.





Қорытынды бағамдау





Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:
2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:
2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1: 2:

Каталог: uploads -> doc -> 109c
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
109c -> Сабақ жоспары Пәні: Сауат ашу 92-сабақ: Мен және табиғат
109c -> Пәні: Дүниетану Тақырыбы: Жануарлардың көптүрлілігі. Жәндіктер. Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет