«Армян асханасы – Айлазан тағамының дайындалу әдісі» «Тағам дайындау технологиясы» пәнінен ашық сабақ



Дата19.02.2017
өлшемі153,15 Kb.
#10492
түріСабақ
Жылыой мқнай және газ технологиялық колледжі
«Бекітемін»

Директордың өндірістік

оқу орынбасары

__________________Адилова Г.А




«Армян асханасы – Айлазан тағамының дайындалу әдісі»
«Тағам дайындау технологиясы» пәнінен ашық сабақ

ІІ санатты өндірістік оқу шебері: Исмагулова А.С.

Құлсары – 2014ж.

Ашық сабақ жоспары.
Пәні: « Тағам дайындау технологиясы»

Тобы: 13

Курсы: ІІІ

Тақырыбы: Армян асханасы

Мақсаты:

А) Білімділік: Оқушыларға Армян халқының салт – дәстүрімен, ұлттық тағамдарымен олардың ерекшеліктерін, дайындалу әдістерінің принциптерін таныстыру.

Б) Тәрбиелік: Оқушыларға тағам дайындау кезінде қатаң түрде қауіпсіздік ережесін сақтауға тәрбиелеу.

В) Дамытушылық: Оқушылардың мамандыққа деген ой - өрісін дамыту.

Сабақ әдісі: аралас сабақ (модульдік ойын элементтері, карточкалы тапсырмалар, деңгейлік тапсырма, сөзжұмбақ, өзін - өзі бағалау, калькуляциялық карта, тест сұрақтары, видеосюжет)

Пәнаралық байланыс:

1. Азық – түлік тағамдарының тауартануы

2. Калькуляция және есеп

3. Тамақтандыру кәсіпорнын жабдықтау

4. Санитария және гигиена

5. Тамақтандыру кәсіпорнын ұйымдастыру

6. Өндірістік оқу сабағы.

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер, ғаламтор, карточкалар, кроссвордтар, видеосюжеттер, тест сұрақтары.



Сабақтың барысы:


  1. Ұйымдастыру кезеңі – 2 мин

  2. Үйге тапсырма тексеру «Белорусс халқының ұлттық тағамдары – Драники, Кановики»: 10 мин

А) «Сиқырлы сандықша»

Б) «Ой шабуылы» оқушыларға парақтар таратылып, сұрақ тез оқылып, оқушылар иә, жок деп тез жауап жазады.



3. Жаңа сабаққа дайындық: 3 мин (жаңа тақырып туралы оқушылар ойын білу)

4. Жаңа сабақ түсіндіру: - 13 мин

А) Лекция

Б) Дайындалу әдісін суретпен көрсету

5. Бекіту: 4 мин

А) Технологиялық сызба



6. Жеке оқушымен жұмыс: 5 мин

А) Тест сұрақтары.



7. Пысықтау: 3 мин

А) Фильворд



8. Үйге тапсырма: 2 мин

9. Қорытындылау: 2 мин

А) Не білдім? Нені білгім келеді? (оқушыларға парақтар таратылады)



10. Бағалау: 1 мин
1. Үйге тапсырманы тексеру:

І. «Сиқырлы сандықша» - оқушыларға сандықша ішіне қайталау тақырыптың сұрақтары жазылып, ұсынылады. 4-5 оқушы суырып, тез жауап беруі тиіс.

Сұрақтар:



  1. Белорусс ұлттық тағамдарының негізгі қолданылатыны қандай көкөніс? (КАРТОП)

  2. Драник – тағамын қандай тағамға ұқсас? (ҚҰЙМАҚ)

  3. Кановик – тағамын әзірлеу үшін картопты алдын ала қандай күйде қайнатады? (ҚАБЫҒЫ АРШЫЛМАҒАН КҮЙДЕ)

  4. Драник – тағамының құрамына қандай өнімдер кіреді? (КАРТОП, ҰН, ТҰЗ, АСТЫҚ СОДА)

  5. Кановик – тағамын немен ұсынады? (САРЫ МАЙМЕН)


ІІ. «Ой шабуылы»
Оқушы аты – жөні: ___________________________________________


р/с

Сұрақтар

«Иә»

«Жоқ»

1.

Картоп борщтын негізгі бөлігі болып есептеле ма?

Иә




2.

Драник тағамын әзірлеген кезде картопты үккіштен қайнатылған күйінде өткіземе?




Жоқ

3.

Кановик тағамын формаға келуі үшін жұмыртқаның пайдасы барма?

Иә




4.

Драник тағамын қаймақпен ұсынуға болама?

Иә




5.

Кановик тағамына қоспа ретінде пияз қолдануға болама?




Жоқ

6.

Кановикті салқын күйде ұсынама?




Жоқ



  1. Жаңа сабаққа дайындық.

  2. Жаңа сабақ түсіндіру:

І. Лекция
ІІ. Дайындалу әдісі.



  1. Бекіту:

Технологиялық сызбасы:



  1. Жеке оқушымен жұмыс – 7 мин

А) Тест
Оқушының аты – жөні ________________________________________


  1. Армян халқының кондитерлік өнімі:

А. Хашлама

Б. Люля - кебаб



В. Аганц
2. Аганц тағамын дайындау кезінде бидайды жуып, кептіріп, калай қуырады?

А. Майды қуыру процессі аяқталған кезде себеді



Б. Майсыз қуырады

В. Көп мөлшердегі майда қуырады


3. Армян халқының тұшпарасы қалай аталады?

А. Шаахар - Локум



Б. Борактар

В. Жазғы толма


4. Борактар тағамын қандай формаға келтиреди?

А. Цилиндр

Б. Дөңгелек

В. Тіктөртбұрышты
5. Мацун – дегеніміз не?

А. Тұздық



Б. Қышқыл сүт

В. Сорпа


6. Қамырға 50гр мөлшеріндегі коньяк немесе арақ қосып дайындалатын армян кондитерлік тағамы.

А. Люля – кебаб

Б. Жазғы толма

В.Шаахар – Локум
7. Ереван бозбашы тағамындағы етті қанша граммнан турайды?

А. 20-30гр



Б. 40-50гр

В. 60-70гр


8. Люля – кебабты қандай жабдықта қуырады?

А. Гриль аппаратында

Б. Қуыру пешінде

В. Қысқы толқынды пеште
9. Хашлама тағамын әзірлегенде өнімдердің текшесінің арасына қандай дәмдеуіш қосады?

А. Тұз бұрыш

Б. Тұз, бұрыш, аскөк

В. Тұз, бұрыш, қызыл бұрыш
10. Хашлама тағамын әзірлеу кезінде қандай ыстық өңдеуді пайдаланады?

А. Бөктіру



Б. Қуыру

В. Бұқтыру
7. Пысықтау
А) Фильворд


Е

Р

Е

В

І

Ұ

Һ

Ә

Б

О

Д

Ү

У

П

О

А

К

Б

О

Р

А

Қ

Т

А

Н

Э

Ф

Н

Ы

Ө

К

А

Д

Т

З

Р

А

А

Ю

В



Х

Я

Ш

І

Д

Й

Ъ

Р

Ъ

П

Ц

Ә

Р

Л

З

Т

Х

А

Ш

Ң

М

А

Х

Ь

Ф

Р

Л

О

Щ

З

Ж

М

А

Л

А

Ь

Ж

А

Й

Б

Щ

Л

Г

Д

О

Ц

М

Б

Я

Н

У

Ш

Л

Ю

С

У

У

К

А

В

Ц

Ш

К

Ц

У

Л

Ы

А

М

Е

П

Ж

А

Г

А

Н

Е

Я

К

Е

Б

А

Б

Ү



8. Қорытындылау
Не білдім? Нені білгім келеді?












9. Үйге тапсырма
10. Бағалау
Каталог: ld
ld -> Шпаргалка на казахском языке по истории Казахстана 100 м қашықтыққа ұшатын, орақ тәрәздә құрал-бумеранг
ld -> Қош келдіңіздер!
ld -> Қазақ әдебиет пәніне тест сұрақтары
ld -> Сабақ: ана тілі Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Әліпенің атасы»
ld -> Қазақстан тарихы бойынша Ұбт шпаргалкалары а а. Иманов көтерiлiс отрядтарын қаруландыру үшiн – қару-жарақ шығаруды ұйымдастырды
ld -> Ақтқбе облысы Байғанин ауданы №3 Қарауылкелді орта мектебі
ld -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин "Өзен" Мұғалімі: 3 "
ld -> Әнші- ақындар шығармашылығы
ld -> Есмағамбет Ысмайлов Баласы Қожағұлдың Біржан салмын, Адамға зияным жоқ жүрген жанмын
ld -> Өмірбаяны Хронология Қорытынды пайдаланған әдебиеттер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет