Қасен Әмина Балтабайқызы Ә. Марғұлан атындағы №40 орта мектеп бастауыш сынып мұғалімі Астана қаласы сабақ жоспары



Дата27.12.2016
өлшемі115,92 Kb.
#5981
Қасен Әмина Балтабайқызы

Ә. Марғұлан атындағы № 40 орта мектеп

бастауыш сынып мұғалімі

Астана қаласы САБАҚ ЖОСПАРЫ


Пән

Қазақ тілі

3«Ә»

Уақыты

16.04.15

Тақырыбы

Сөйлеу мәдениеті

Мақсаты


Адам өміріндегі сөйлеудің маңызы туралы өзінің пікірін айта білу, адамның сөйлеу қызметінің түрлері туралы түсінік беру;

Міндеттері

  • Жаттығу жұмыстарын орындата отырып, тіл және сөйлеудің маңызын сұрақ – жауап арқылы жаңа ұғым тудыратынына көз жеткізу;

  • оқушылардың сөйлеу мәдениетін арттыру, ой қорыту, пікір айту дағдыларын жетілдіру.

Күтілетін нәтиже

  • топтық жұмыс арқылы оқушылар өзіндік ізденіске бағыттап, шығармашылықпен жұмыс істеу дағдылары артады;

  • жаттығу жұмыстарын талдау арқылы еркін ойлау, өз көзқарасын жеткізу, дәлелдей білу, өзгені тыңдау, тұжырым жасай білу қабілеттері жетіледі;

  • әр оқушы өз-өзіне баға береді, өзіндік пайымын жасайды, тәрбиелік, тағылымдық мәнін ұғынады.

Түйінді түсініктер

Дұрыс сөйлеу үлгісі туралы жаңа ұғым беруі,

САБАҚТЫҢ ӨТУ БАРЫСЫ

Сабақ кезеңдері, модуль

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Тапсырмалар мазмұны

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
3 мин.


Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа қатысуын қадағалау.

Бүгінгі сабақтың мақсат, міндеттерін қою.

Оқушыларды топқа бөлу


Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа ден қояды.

Топқа бөлінеді, топ ережелерін бекітеді.



Стикерлер үлестіріледі. Әркім өз таңдаған сөздер туралы түсінік бере отырып, топқа бөлінеді.
Бағалау критерийлері және оқушының аты-жөні жазылған кесте беріледі.

Өзара критериалды бағалау өлшемдерімен танысады.


суреттер

Көркемжазу 3 мин.

Ауызша сұрау

Дәптерге ң

жаңбыр көркем жазу



аңшылар – сөйлем құрастыру

Өзін-өзі бағалау





Зерттеу жұмысы

АКТ-ны пайдалану

«Ұлттық ақпараттандыру орталығы» АҚ



5 мин.

АКТ- ны пайдалана отырып топтық тапсырмаларды орындату.

Тапсырманы орындау барысында топтың жұмысын қадағалау, бағыт-бағдар беру.





Топта біріге отырып, талқылау.

Талқылау барысында топта бір-бірін тыңдау, ортақ шешімге келу.




1-тапсырма

Жомарт сияқты балаларға қандай кеңес беруге болады? .

2-тапсырма.

Ақынның «адал өмір сүр» дегенін қалай түсінуге болады?



Бірін-бірі бағалау

Флипчарттар, маркерлер,

түрлі-түсті қағаздар, желім, т.б.




Жаңа сабақ

5 мин

АКТ-ны пайдалану
4293

. Сөйлеу мәдениетін дұрыс байланысын таныту. Дұрыс сөйлеу үлгісіне, жазылуына оқушылардың көзін жеткізу..

Берілген сөздерден сөйлем құрастыру. Өздері ереже қорытындылайды.

Ережемен жұмыс.

.


Өзін-өзі бағалау

Интер. тақта

Оқулықпен жұмыс
10 мин.

Әр топтың жұмыс жүргізу барысын бақылау, бағыт беру

«Сауаттылық хатын» орындату



Жеке жұмыс

Оқушылар тақтаға тізбектей орындайды.

4-жаттығуды диктант түрінде орындайды. Тыныс белгісін қояды.

Өзін-өзі тексереді.



Сурет бойынша әңгіме құрастыру

1,ІІ топ. Сөйлеу мәдениеті деген не?

ІІІ,ІҮ топ. Дұрыс сөйлеу реті деген не?


Өзін-өзі бағалау

Өзін-өзі бағалау


Топтың бағалауы



Флипчарттар, маркерлер,

түрлі-түсті қағаздар, желім, т.б.







Шығармашылықпен жұмыс


10 мин.

Әр топқа өз бетінше берілген сурет бойынша мәтін, өлең құрастыруды тапсырады.

Оқушыларды шығармашы-

лықпен жұмыс істеуге баулиды. Оқушылардың жұмыстарын қадағалайды, жетекшілік жасайды.


Топтық жұмысқа даярланады.

Әр топ өздеріне берілген тапсырмалармен жұмыстанады, бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір оқушы көрсетеді.



Сурет бойынша сөйлем құрастыру

1-2 топ. «Тілалғыш бала» эссе жазу


3-4 топ. Бала мен анасының арасында болған оқиға ( әңгіме жазу)

Топтың бағалауы


Флипчарттар, маркерлер,

түрлі-түсті қағаздар, желім, т.б.



ІҮ Сабақты қорытындылау

5 мин.

Акт

4292



Бүгінгі сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау, үйге тапсырма беріледі.

Уақыты: 5 минут

Тест тапсырмасын орындату



Әр топ оқушыларын өзара бағалау парағы арқылы бағалату. (қалыптастырушы баға)

«Бүгінгі сабақтан алған әсерім...» рефлексия жазу

Үйге тапсырма:

5 –жаттығу

91 бет, ереже құрастыру


Оқу құралдары

4 мин.




Кері байланыс

(оқушылар рефлексиясы)



Бүгін мен не үйрендім?

Маған не ұнады/ұнамады?



Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің...








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет