Тақырыбы:
|
Санды жүздіктерге жазбаша көбейту және бөлуді қайталау.
|
Мақсаты:
|
Санды жазбаша көбейту және бөлуді меңгертуде оқушылардың сыни ойлау қабілеттерін дамыту. Деңгейлі тапсырмалар орындата отырып, білімдерін толықтыру.
|
Сілтеме:
|
МАН 2013 жыл, оқулық, АКТ көздері, электронды оқулық, үлестірме материалдар.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылар сын тұрғысынан ойлай отырып, жазбаша көбейту және бөлудің меңгереді. Берілген тапсырмалар арқылы білімдерін толықтырады.
|
Ақпарат көздері, қолданатын материалдар:
|
Интербелсенді тақта, флипчарт, электронды оқулықтар, тақырыпқа байланысты суреттер, слайд. А форматтағы қағаздар, маркер, стикер, бағалау парақшалары.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
|
Оқыту әдіс тәсілдері: топпен жұмыс, бірлескен оқу.
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету: ашық сұрақтар қою, Блум таксономиясы, сәйкестендіру, «Аялдама» әдісі, «Бумеранг» тәсілі, «Үш қадамды сұхбат»
АКТ-ны қолдану: презентация, электронды оқулық,
Жас ерекшелікке сәйкес оқыту: деңгейлі тапсырмалар.
Өзара бағалау және өзін өзі бағалау: Кері байланыс, Критерийлер бойынша бағалау.
|
Негізгі дереккөздері:
|
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 2013 жыл, математика оқулығы, әдістемелік жұмыс, ЖОО-да интербелсенді оқыту әдістемесі А.Әлімов Алматы-2013.
|
Сабақтың барысы:
|
Коуч әрекеті:
Тапсырмалар береді.
|
Оқушы әрекеті:
Тапсырмалар орындайды, талдайды.
|
Ұйымдастыру.
2 минут
|
Оқушыларды әр түрлі түсті қарындаштар арқылы топтарға бөлу.
Шаттық шеңберін құру. Бір-біріне сәттілік тілеу.
|
Білу.
3 минут
|
Өткенді еске түсіру. Санды жүздіктерге көбейту мен бөлуді жазбаша қалай орындаймыз?
|
Оқушылар ауызша талдап айтады. Көбейту мен бөлудің жолдарын ажыратып айтып береді. Бірін-бірі толықтырады. Есептеу алгоритмін айтып береді.
|
Түсіну.
Оқулықпен жұмыс.
2 минут
|
Есте сақталған мәліметтерді таныс жүйеге түрлендіру. №1, №2 тапсырмаларды жұппен орындату. Жазбаша көбейту мен бөлуді өздеріне орындату.
|
Жұппен жұмыс.
Жазбаша көбейтуді және бөлуді жұптасып орындайды. Бір-біріне қолдау көрсетеді. Әр жұп жұмыстарын қорғап шығады.
|