Пән: Математика
|
Мектеп:
|
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.3.2.3. Жазық фигуралардың моделдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру
|
Бағалау критерийлері
|
Жазық фигуралардың моделдерінен және бөліктерінен композиция құрастыра біледі;
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу және қолдану
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Жаңа тақырыпты меңгереді;
Көптеген оқушылар:Айналасындаағы заттарды пайдаланып композиция құрастыра алады;
Кейбір оқушылар: Өз ойларынан композиция құрастыра біледі;
|
Тілдік мақсаттар
Термин сөздер
Диалог
|
Жазық фигура, модель, композиция;
Мұндай фигураларды қайда кездестірдің?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзара сыйластыққа тәрбиелеу.
Шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу;
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану, көркем еңбек, сауат ашу
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Кітап, слайд, әуен
|
Алдыңғы оқу
|
Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйенеді.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ойын: «Геометриялық фигуралар»
(С) Оқушылар үлкен шеңбер жасап тұрады. Мұғалім қандай фигураны айтса, сол фигураны құрап тұра қалуы керек.
|
Әдемі әуен ойнап тұрады
|
Сабақтың ортасы
|
(Т) Пішіні бойынша ұқсас заттарды ата:
Жазық фигураларға:
Кеңістік фигураларға:
(Ж) Интерактивті тақтадан фигуралардың суреті көрсетіледі. Оқушылар шығармашылық танытуы керек., яғни сол фигуралардан бір зат жасау үшін фигураларға қосымша элементтердің суретін салады.
Сергіту сәті: «Көңілді әріптер»
(Д) Оқушылар қолдарына берілген шаблондар арқылы өз ойларынан композиция құрастырады. Оларды ата, фигураларды санайды
|
Сурет салуға қажетті құралдар
Кубиктер, текшелер
Шаблондар, аппликация
|
Сабақтың соңы
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Бәрін түсіндім
Кейбір нәрселерді толық түсінбедім
Мен түсінбедім
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
(Ж) Оқушылардың жасаған жұмыстарын саралау.
Әр жұп оқушылардың орындаған жұмыстарын талқылау және жұмыстардан көрме ұйымдастыру
|
Жазық фигуралардан аппликация, композиция жасауды бақылау арқылы бағалау
|
Өнер
Дене шынықтыру
Көркем еңбек
|