Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы №8 жалпы орта білім беретін мектептің биология пән мұғалімі Ибраева Фарида Музапбаровна



бет1/3
Дата05.02.2022
өлшемі72,48 Kb.
#25540
түріСабақ
  1   2   3

Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы №8 жалпы орта білім беретін мектептің биология пән мұғалімі Ибраева Фарида Музапбаровна



Пән

Биология

Сынып

11 "а"

Уақыты 18.11.215ж

Тақырыбы

Организмдердің бейімділігі және салыстырмалы сипаты



Мақсаты

Оқушыларға организмнің бейімділігін таныстыра отырып, мәтіннің салыстырмалы сипатын толықтай меңгерту

Міндеттері

Бүркеніш рең, түйсік-сезімдік, ұрпағына қамқорлық секілді бейімделушіліктің түрлеріне анықтама беру;
Бүркеніш реңнің негізгі төрт түріне тоқталу;
Организмдердің бейімділігі мен салыстырмалы сипатын басқа да дерек көздері арқылы білімдерін кеңейту
Шығармашылық жұмыста белсенділік таныту;

Күтілетін нәтиже

Бүркеніш рең, түйсік-сезімдік, ұрпағына қамқорлық секілді бейімделушіліктің түрлеріне анықтама береді.
Бүркеніш реңнің негізгі төрт түріне тоқталады.
Организмдердің бейімділігі мен салыстырмалы сипатын басқа да дерек көздері арқылы білімдерін кеңейте алады.
Шығармашылық жұмыста белсенділік таныта алады.

Түйінді түсініктер

Бүркеніш рең түрлері
Ұрпағына қамқорлық
Түйсік -сезімдік бейімделу

Сабақтың өту барысы

Сабақ кезеңдері, модуль

Мұғалімнің іс әрекеті

Тапсырма мазмұны

Оқушының іс әрекеті

1 Кіріспе
(оқу бағдарламасын анықтау: балалар нені оқып үйренеді және сабақта жоспарланған жұмыс формаларының нәтижесінде қандай әрекеттерді игереді)
Модуль: жаңа әдіс -тәсілдер
Әдісі: топқа бөлу тренингі
Уақыты: 3мин
Модуль: Бағалау
Әдісі: өзара бағалау

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа қатысымын қадағалау. Бүгінгі сабақтың мақсат, міндеттерін қою.
Уақыты: 2 минут


Оқушыларды топқа бөлу.


Әр топқа бағалау парағын тарату



"Ағза- қоршаған ортаның ажырамас бір бөлшегі"
(суда, құрлықта және ауады еркін ұшуға бейімделген жануарлар) тренингі арқылы топқа бөлемін.(оқушылардың әрқайсысына жануарлардың суреті таратылады сол суреттерді атын атай отырып топқа бөлінеді)

Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа ден қояды.


Топқа бөлінеді, топ ережелерін бекітеді


Өзара критерийлі бағалау өлшемдерімен танысады



II Тұсау кесер
(сабақ басталмас бұрын оқушылар нені білетіндіктерін анықтау)


Модуль Сыни тұрғыдан ойлау


Әдісі: Топтық жұмыс


Модуль АКТ
Интербелсенді тақта



Интербелсенді тақтаға үй тапсырмасы беріледі. Үш топқа да тапсырма шығады.


Әр топтың қасына барып, тапсырманы қалай орындап жатқандығын бақылаймын



1топқа
Түрішілік күрес бойынша сұрақтарға жауап беру;


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет