Қазақ тілі 2 сағ 11.12.14
Тақырыбы «Үлгі сызба,сұрақ бойынша сөйлем құрау »
Қолданылған модульдер
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу,
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сабақтың мақсаты: Үлгіге салып сөйлем құрай отырып,сұрақтар қоюға қалыптастыру
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
«Шаттық шеңбер», «Сен...» тренингі,«Фишкалар»,«Ыстық орындық», «Төрт сөзден», «Жұмбақ», «Жасырын мақал »Cергіту сәті «Автор орындығы», «Төрт сөзден»,
Рефлексия «2 жұлдыз, 1 тілек»
Сабақ кезеңдері Уақыты
|
Жоспар мазмұны
|
Мұғалімнің іс-әрекеті:
Не істеймін?
|
Оқушының іс-әрекеті:
|
Бағалау
|
Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б қажет?
|
Кіріспе
|
Ұйымдастыру
Психологиялық ықпал.
«Шаттық шеңбер».
Мақсаты: сабаққа дайындықтарын білу.
«Сен....» тренингі
Мақсаты: бір-біріне жылы лебіздерін, тілектерін айту.
« фишкалар»
Мақсаты: топтарға бөлу.
|
Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, көңіл-күйлерін, сабаққа дайындықтарын, үй тапсырмасын орындаудағы кедергілер жайлы сұрау
Ойларын тыңдау, топтарға бөліп отырғызамын, топ басшыларын сайлау, бағалау парақшаларын ұсыну
|
«Шаттық шеңберінде» тұрып, өз ойларын ашық айтады, көңіл-күйлерін білдіреді.
Сәйкес суреттермен бірігіп бір топ құру
|
Өте жақсы
|
фишка
Топ ұстанымы
Топ аттары жазылған қағаздар
|
Тұсау кесер
|
«Ыстық орындық »
Мақсаты: өткенді еске түсіру
Рефлексия «қосу,алу,қы
зықты»
|
Орындыққа отырған оқушылардың жауаптарын тыңдаймын
|
Орындыққа отырған оқушыға өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды
«+» - жақсы мәлімет, ұнаған мәліметті айтады, «-» - ескерту немесе ұсыныс айтады, «қызықты» - ең жақсы мәліметті, өзін қызықтырған сәт туралы айтады.
|
Жапондық бағалау
Бағалау парақшасы
|
|
негізгі бөлім
|
«Төрт сөзден»
Сөйлем мүшелеріне талдайды
«Жасырын мақал »
Мақсаты: оқушыларды шапшаңдыққа,ойлауға баулу.
«Автор орындығы »
Мақсаты тиісті сөз қою
«Өзіңді тексер»
Мақсаты:
білімді пысықтау
|
.оқушылар топпен оқи отырып талдау керектігін ескертемін
Ребусты,шешуін және тапсырманы толық орындауын қадағалаймын
Қатесін өздері жөндеуін бақылаймын
117-жаттығу суреттерге байлынысты шағын әңгіме құрау
|
Дайын белгісін соғады
115-жаттығу Үш сөзден құралған жайылма сөйлемге сын есім қосып төрт сөзден құралған сөйлем жазу
Оқушылар озат шопанмен кездесті.Жарыс үлкен залда өтті.Балықшылар ащы көлге жақындады. Қатты гүріл алыстан есілді.
116-жаттығу Ребусты шешіп мақалды жазу
Ерді намыс өлтірер
117-жаттығу .Автор орындығына отырып құраған әңгімелерін айтады
119-жаттығу. Жалаң және жайылма сөйлемдерге мысал келтіріп жазу
|
Талқылау барысын
да топ ішінде бағалау
Дәптер ауыстырып,топтар бірін-бірі тексеру.
Жапондық бағалау
|
оқулық
Ұпаймен 10+5ұпай
8+ 4 ұпай
Одан төмен+ 3ұпай
|
Қорытынды
|
Бағалау Мақсаты: топ басшыларының бағасын талдау.
+,- қызықты
Мақсаты:
|
Жаңа білімді бекіту.
Топтық жұмыс жасауды бақылаймын
кері байланыс парағын таратады
|
Топ басшылары бағалау парақшаларына талдау жасайды.
Сабақтан алған әсерлерін жазады
|
|
Бағалау парақшалары,
стикерлер
тикерге жазып ,жапсырмалау
|
|
Үйге тапсырма беру.
|
118-жаттығу
|
Үй тапсырмасымен танысады.
|
|
|
«Фишкалар»
топқа бөліну «Төрт сөзден»
Достарыңызбен бөлісу: |