Қаздарым. Сабақтың мақсаты



Дата08.09.2017
өлшемі12,78 Kb.
#31638
  • Ойынды бастау
  • Сөйлемдегі сөздердің байланысы.
  • Қаздарым.
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік:
  • Сабақты өтілген сабақтармен байланыстыру, сөз байланыстарын таба білу, сөйлемдегі сөздерге сұрақ қоя білуге жаттықтыру, білімдерін арттыру. Дамытушылық: Өз бетімен жұмыс істеуге, сауатты жазуын қалыптастыру, сөйлеу тілін дамыту.
  • Тәрбиелік:
  • Оқушыларды ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылықпен жұмыс істеуге, еңбекке тәрбиелеу.
  • Сабақтың барысы:
  • Сабақтың кезеңдерімен таныстыру:
  • І кезең:
  • “Білемін” Үй тапсырмасы
  • ІІ кезең:
  • “Білгім келеді” Жаңа сабақ
  • ІІІ кезең:
  • “Білуге тиіспін” Жаңа сабақты бекіту
  • IV кезең:
  • “Білдім”Жаңа сабақты қорыту
  • Қонақ күту – салтымыз. Оқып-біліп жатырмыз. Келген қонақ сіздерге
  • Сәлем бердік жалпымыз
  • Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім, Қастерлейді ұл қызың мәңгі сені Болашағым, бақытым, дара тілім.
  • Міне, балалар, кемеңгер ғұлама ақын жазушыларымыздың тілі – туған тіліміз – қазақ тілі сабағы.
  • І кезең:
  • “Білемін” Үй тапсырмасы
  • Суретпен жұмыс «Мамыр» мәнерлеп оқу
  • ІІ кезең:
  • “Білгім келеді” Жаңа сабақ
  • - Автор туралы мәлімет: Құрманбай Толыбаев Игілікұлы 1926 жылы 14 наурызда Алматы облысы, Шелек ауданында дүниеге келген. Балалар жазушысы. Мұғалім редактор қызметін атқарған. Балаларға арналған өлеңдері көп. - Соның ішінде біз Қаздарым өлеңімен танысамыз. Қаз бұл не? Ол қандай? Қаз суда да, құрлықта да өмір сүре алады. Жабайы және асыранды түрі бар. Салмағы ірі, мойны ұзын, тұмсығы жалпақ, мықты, аяғы қысқа, қауырсыны қалың құс. Суда 40 метр тереңге сүңгиді, суыққа төзімді, маңғазданып, кербез теңселіп жүреді. Жеміс жапырағымен қоректенеді. Ұясын үй маңына, таяз су бетіне салады. 5 - 20 жұмыртқаны 20 - 40 күнде басып шығарады. Кейбірі 80 жасқа дейін өмір сүреді. Балапаны – мамыр. Майы күйікке пайдалы
  • Тақтамен жұмыс
  • 162- жаттығу. Сөйлемдерді оқып, ондағы сөздердің байланысын
  • табыңдар.
  • Сергіту сәті
  • Бәрекелді!
  • Дәптермен жұмыс
  • Сәуірдің жиырма үші.
  • Сынып жұмысы
  • 163– жаттығу. Сөйлемді көшіріп жазыңдар.
  • Балапан ұясынан құлап түсті. Қарлығаш шырылдап ұшып жүр. Айдар балапанды ұяға салды. Қарлығаш ұясына қонды.
  • Қарамен жазылған сөйлемді тақтаға жазып сөздердің байланысын табу..
  • Шағын театрлық қойылым
  • Қазым, қазым, қайдасың?
  • Неғып жүрсің су кешіп?
  • Көк өзенді сайдамын.
  • Жарылады –ау табаның!
  • Су кешпей жүр, - деді апам! Сақта есіңе сен қатаң! Сен ше?
  • Сайрандаймыз гулесіп.
  • Айтты мұны саған кім?
  • Маған мына көл-қопаң, Айдын –шалқар кең Отан!
  • ІІІ кезең: “Білуге тиіспін”
  • Тест
  • (Өткен сабаққа тест алу)
  • 5
  • Келесі кезең
  • 4
  • 6
  • 2
  • 3
  • 1
  • жауабы дұрыс !
  • Алақай!
  • Ойынды жалғастыру
  • жауабы дұрыс !
  • Алақай!
  • Ойынды жалғастыру
  • жауабы дұрыс !
  • Алақай!
  • Ойынды жалғастыру
  • жауабы дұрыс !
  • АЛАҚАЙ!
  • Ойынды жалғастыру
  • Қате!
  • Ой !
  • Ойынды жалғастыру
  • Қате!
  • Ой !
  • Ойынды жалғастыру
  • Қате!
  • Ой !
  • Ойынды жалғастыру
  • Қате!
  • Ой !
  • Ойынды жалғастыру
  • в) сұрақ қою арқылы
  • б) үтір арқылы
  • а) сызықша арқылы
  • Тест
  • 10
  • Сөйлемдегі сөздер бір – бірімен қалай байланыста болады?
  • сұрақты жалғастыру
  • в) небо
  • б) Птица
  • а) рыба
  • 20
  • Құс орыс тілінде қалай аударылады?
  • сұрақты жалғастыру
  • Тест
  • в) «қазақтың бұлбұлы»
  • атанған әнші
  • Б) Күйші
  • А) Биші
  • 30
  • Күләш Байсейітова кім?
  • Сұрақты жалғастыру
  • Тест
  • в)Үмбетей, Бұқар,
  • Жамбыл
  • б) Төле, Қазыбек,
  • Әйтеке
  • а) Абай, Ыбырай,
  • Ахмет
  • 10
  • Үш биді ата
  • Сұрақты жалғастыру
  • Тест
  • в) Ахмет Байтұрсынов
  • Б) Шоқан Уалиханов
  • А)Абай Құнанбайұлы
  • 20
  • Сұрақты жалғастыру
  • Бұл кім?
  • Тест
  • в) Жаңа жыл
  • б)Достық, ынтымақ күні
  • а) Наурыз мерекесі
  • ойын
  • Білгенге маржан
  • 30
  • 1 Мамыр қандай мереке?
  • Сұрақты жалғастыру
  • 4)Мына суретті түсіндіріп бер.
  • 4)Мына суретті түсіндіріп бер.
  • IV кезең: “Білдім”
  • Құрастырма сурет
  • Үйге тапсырма:
  • «Қаздарым» өлеңін мәнерлеп оқып келу
  • Бағалау.
  • өте жақсы
  • жақсы
  • Қанағаттанарлық


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет