Бөлім
|
Тіл және сөйлеу
|
Пәні:
|
Ана тілі
|
Күні:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Алматы
Буын
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.3.1.ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу;
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу;
1.1.1.1мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну
|
Сабақтың мақсаты
|
Мәтін бөліктерінің ретін анықтайды
Берілген буындардан сөз құрау
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қал қалай?» ойыны
1.Қалдарың қалай?
2.Жүріс қалай?
3.Жүгіріс қалай?
4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)
5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)
6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)
7.Ойнағанда қалай?
8.Ұрысқанда қалай?
9.Көңіл –күй қалай?
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай
(басбармақтарын көрсетеді)
2.Осылай (бір орындарында жүреді)
3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)
4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)
5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)
6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)
7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)
8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)
9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
|
«Әуе шарын ұшырамыз» ойыны
Жуан дауысты дыбысы бар сөз жазылған бұлтты тап.
Жіңішке дауысты дыбысы бар сөз жазылған бұлтты тап.
Әуе шарының ұшу жолын кедергілерден тазарт.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм
Ұжымдық жұмыс
«Орнын тап» әдісі
Суретке қара. Әңгімеле.
Оқы. Мәтін бөліктерін орнына қой.
Бейнежазба ұсыну
|
Жуан және жіңішке дауысты дыбысы бар сөз жазылған бұлттарды тауып, ұшу жолын кедергілерден тазартады.
1. суреттен көріп тұрғандарын атайды
2.мәтін бөліктерінің ретін анықтайды
3.бейнежазба
дан көргендерін әңгімелейді
Бейнежазба тамашалайды
|
Мадақтау
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-суреттен көріп тұрғандарын атайды
-мәтін бөліктерінің ретін анықтайды
-бейнежазба
дан көргендерін әңгімелейді
|
Жуан,
жіңішке дауысты дыбытар әуе шарлары,
сөз жазыл
ған бұлттар
Оқулық
1- жаттығу
34-бет
https://youtu.be/8CUfJA1czcI?t=117
Таратпа
қаламсап
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Сен маған, мен саған» әдісі
Өлеңді оқы.
Жатқа айт.
«Кадр» ойыны
Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.
|
1. өлеңді тұтас оқиды
2.өлеңнің мазмұнын айтады
3. өлеңді жатқа айтады
Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды
|
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-өлеңді тұтас оқиды
-өлеңнің мазмұнын айтады
-өлеңді жатқа айтады
«Басбармақ» арқылы
|
Оқулық
5-6 бет
Таратпа
қаламсап
Әртүрлі түстегі суреттер
|
10 мин
|
3 – тапсырма
Жеке жұмыс
«Көркем жаз» әдісі
Берілген буындардан сөз құрап, жаз.
|
1. қа буынымен сөздер құрастырады
2.ба буынымен сөздер құрастырады
3. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды
4. әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-қа буынымен сөздер құрастырады
-ба буынымен сөздер құрастырады
- жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды
- әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады
|
Таратпа
қаламсап
дәптер
|
Сабақтың соңы
7 мин
|
Кері байланыс
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 )
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Таяқшадағы жұлдыз
дар
|