Бекітемін:
Арынова Д.К.
|
Кабышева С.А.
|
Бөлім:
|
Өзім туралы
|
Пәні:
|
Жаратылыстану
|
Күні:
|
13.10.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Рашит Камила
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.2.1жабайы және үй жануарларын ажырату
1.1.2.2үй жануарларының пайдасы туралы білу
|
Сабақтың мақсаты
|
Жабайы жануарларды көк түспен,үй жануарларын қызыл түспен белгілейді
Үй жануарларын алынатын өнімімен сәйкестендіреді
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
«Сәлем, сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды.
|
«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау
|
https://youtu.be/O6vVv-Gg_GY
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
7 мин
|
«Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерді салыстыр.
Қандай жануарлар адамның күтімін қажет етеді?
Қандай жануарлар өздігінен тіршілік етеді?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Салыстыру арқылы жабайы және үй жануарларының айырмашылығын анықтайсың
Үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы біесің
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Жабайы жануарларды көк түспен белгіле
Үй жануарларын қызыл түспен белгіле.
Дескриптор:
- жабайы жануарларды көк түспен белгілейді
-үй жануарларын қызыл түспен белгілейді
|
Суреттерді салыстырады
Адамның күтімін қажет ететін жануарларды анықтайды.
Өздігінен тіршілік ететін жануарларды анықтайды
1. жабайы жануарларды көк түспен белгілейді
2.үй жануарларын қызыл түспен белгілейді
|
Мадақтау
Басбармақпен бағалау
|
Оқулық
24 – 26 бет
Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма Жұптық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Үй жануарларынан не алынады?
Сәйкестендір
Дескриптор:
- түйені алынатын өнімімен сәйкестендіреді
- сиырды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
- қойды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
- жылқыны алынатын өнімімен сәйкестендіреді
«Көңілді күн»
Бейнефильм ұсыну
|
1. түйені алынатын өнімімен сәйкестендіреді
2.сиырды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
3.қойды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
4.жылқыны алынатын өнімімен сәйкестендіреді
жаттығуды қайталап жасайды
|
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
https://youtu.be/xyS4WWbtttM?si=_Ox65BKFuQhEziUf
|
Сабақтың соңы
13 мин
|
3 –тапсырма Жеке жұмыс
«Венн диаграммасы» әдісі
Екі жануарды салыстыр.
Ұқсастығы мен айырмашылығын айт.
Дескриптор:
-ит пен қасқырдың ұқсастығын айтады
- ит пен қасқырдың айырмашылығын айтады
- ит пен қасқырдың ортақ белгілерін айтады
|
1. ит пен қасқырдың ұқсастығын айтады
2.ит пен қасқырдың айырмашылығын айтады
3. ит пен қасқырдың ортақ белгілерін айтады
|
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Оқулық
25 бет
|
Рефлексия
7 мин
|
«Бағдаршам» әдісі
Мұғалім оқушылардан өз жұмыстарының нәтижелері бойынша оқу мақсатына
қаншалықты жеткендігін сұрайды.
• Жасыл – мақсатқа қол жеткізілді, сенімді алға жүреді.
• Сары – біршама алға жылжу бар, кейбір мәселелер бойынша табысқа қол
жеткізілді, алайда сенімсіздік бар, кеңес, көмек сұрайды.
• Қызыл – жетістікке қол жеткізбеді, абыржуда, сондықтан ол туралы мұғалімге айтады.
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстеріне сәйкес суреттейді
|
|
Бағдаршам
суреті
|
Бекітемін:
Арынова Д.К.
|
Кабышева С.А.
|
Бөлім:
|
Өзім туралы
|
Пәні:
|
Жаратылыстану
|
Күні:
|
16.10.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Рашит Камила
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жануарлардың жыл мезгіліне бейімделуі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.2.3
жыл мезгілдерінің ауысуына жануарлардың бейімделуімен танысу
|
Сабақтың мақсаты
|
жануарларға қорегімен сәйкестендіреді
қысқы ұйқыға кететін жануарларды бояйды
қыстап қалатын құстарға қамқорлық туралы айтады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
«Сәлем, сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды.
|
«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау
|
https://youtu.be/O6vVv-Gg_GY
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
7 мин
|
«Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерден не байқадың?
Табиғаттағы өзгерістерге назар аудар.
Табиғаттағы өзгерістер жануарлардың тіршілігіне қалай әсер етеді?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Жануарлардың жыл мезгіліне қалай бейімделетінімен танысасың.
Бейнебаян ұсынылады
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Жануарларға қорегін табуға көмектес.
Дескриптор:
- тышқанды қорегімен сәйкестендіреді
- торғайды қорегімен сәйкестендіреді
- тиінді қорегімен сәйкестендіреді
|
Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді
Бейнебаян тамашалайды
1. тышқанды қорегімен сәйкестендіреді
2.торғайды қорегімен сәйкестендіреді
3.тиінді қорегімен сәйкестендіреді
|
Мадақтау
Басбармақпен бағалау
|
Оқулық
27 – 30 бет
https://qrmedia.kz/iDzww
Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма Жұптық жұмыс
«Бояулар сыры» әдісі
Қысқы ұйқыға кететін жануарларды боя.
Дескриптор:
- қысқы ұйқыға кететін жануарларды бояйды
«Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм ұсыну
|
1. қысқы ұйқыға кететін жануарларды бояйды
жаттығуды қайталап жасайды
|
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
https://youtu.be/by8NcRAsRAE
|
Сабақтың соңы
13 мин
|
3 –тапсырма Жеке жұмыс
«Өз ойым» әдісі
Қыстап қалатын құстарға кімдер қамқорлық жасайды?
Сен өзің қандай көмек көрсете аласың?
Дескриптор:
-құстарға қамқорлық жасау туралы айтады
-өзінің көмегі туралы айтады
|
1. құстарға қамқорлық жасау туралы айтады
2.өзінің көмегі туралы айтады
|
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Оқулық
30 бет
|
Рефлексия
7 мин
|
«Бес саусақ» әдісі
Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?
Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді
|
|
Бес саусақтың
суреті
|