Бекітемін: Мектеп директоры Б. Байбосинов



Дата10.03.2022
өлшемі80,93 Kb.
#134917
түріСабақ
Байланысты:
ашық сабақ
Экология Статистика, Бағдарламалық қамтамасыз етудің, Конденсатор тақырыбына есептер шығару Ашық сабақ 10 сынып, Саба ты та ырыбы Электр рісіні энергиясы; О у ба дарламасына, 3506 chemistry tili , aisamalgeo


БЕКІТЕМІН:
Мектеп директоры
_______ Б.Байбосинов

Мектеп:

23 мектеп

Күні:

06.12.2021

Мұғалімнің аты:

Жаппасбаева А.Ж.

Сынып:

9 «Ә»-сынып

Қатысқандар/қатыспағандар:

18

Пәні:

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

М. Өтемісұлы « Мен, мен едім, мен едім» өлеңінің идеясы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

А/И 9.2.4.1. Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу.

Сабақ мақсаты:

М. Өтемісұлының « Мен,мен едім,мен едім» өлеңіне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу.



Тілдік мақсат:

Автор стилі, өлең құрылысы.



Құндылықтарға баулу:



Тарихтың ,мәдениет пен тілдің біртұтастығы
( патриотизм және азаматтық жауапкершілік )



Алдыңғы оқу

М. Өтемісұлы өмірі , шығармашылығын біледі .

Пәнаралық байланыс

Тарих

Саралау әдістері

Сабақ кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин



Тапсырма
Ашық сұрақ арқылы сабақты жағымды көңіл күй бастау.
Автор және кейіпкерлер арқылы «Шашу» әдісімен оқушылар топтастырылады.
1.Махамбет
2.Исатай
3.Халық

Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру


ӘН « Мен, мен едім, мен едім»













Сабақтың ортасы
35 мин



Топтық жұмыс
«Санадағы сценарий»
1топ тапсырмасы
« Мен, мен едім, мен едім» өлеңінен ақын образы туралы ойларды жинақтап, топтастыру арқылы көрсетеді.
2топ тапсырмасы
Махамбеттің «мені» мен қазіргінің «менін» салыстыр
3 топ тапсырмасы
« Мен, мен едім, мен едім» өлеңінің мәні мен мазмұнын өңдеп жазады

Махамбет шығармашылығын әр қырынан қарап, ойларын ортаға салу

Бағалау критерийі:


Өлеңнен ақын образын ашып,
Махамбеттің
« мені» мен қазіргі таңның «менін» салыстырып,
өлеңді креативті өңдеп жазады.


Дескриптор:
1 Өлеңнен ақын образын ашатын ойларды жинақтап, топтастырады.
2 Ақынның «менін» қазіргі таңның «менімен» салыстырады.
3 Өлеңді креативті өңдеп жазады.
.ҚБ « Коментарий бер» әдісі

оқулық




Жұптық жұмыс
Махамбеттің « Мен, мен едім, мен едім» мүшәйрасына хабарландыру жазу .

Мүшәйраға хабарландыру жазу



ҚБ «Бутерброд» әдісі




Сабақтың соңы
5 мин

Жеке жұмыс.
«Мен- Махамбет ұрпағы» тақырыбында
«БЕС МИНУТТЫҚ ЭССЕ» жазу.

Қорытындылау мақсатында

ҚБ Мұғалімнің ауызша кері байланысы







«Мен, мен едім» өлеңінен үзіндіні өңдеп , креативті жазып келу











«Баспалдақ» әдісі











Оқу-тәрбие жөніндегі орынбасары
_______ Г.Утеулиева

23 Ғани Мұратбаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі


Қазақ әдебиет пәнінен ашық сабақтың жоспары
Сабақтың тақырыбы:

9 «Ә»-сынып

қазақ тілі және әдебиет пән мұғалімі: Жаппасбаева А.Ж.

2021-2022 оқу жылы

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет