Бекітемін: Мектеп директоры: Непомнящий А. В



бет1/5
Дата28.01.2018
өлшемі0,86 Mb.
#35531
  1   2   3   4   5
БЕКІТЕМІН:

Мектеп директоры:

________ Непомнящий А.В.

Аудан/ Жамбыл ауданы

Мектеп: И.П.Шухов орта мектеп-гимназиясы

Мұғалімнің ТАӘ:Каир Г.А., Курлеутова М.Т., Альжанова С.Р.

Пән: қазақ тілі

Сынып: 3 «Б»



Мақсаты: Қазақ тілі пәнінен жаңа әдіс тәсілдерді қолдана отырып, оқушылардың қызығушылығын арттыру.

Күтілетін нәтиже:

А: Ауыз екі сөйлеуді дамыта отырып, сабақта топтаса және жұптаса серіктесу, іздену, өзін-өзі бағалай алу;

В: Оқушылар қажетті ақпаратты іздеп, табуға, салыстыруға, қорытынды жасауға және диалог құрастыруға үйренеді;

С: Оқушылар мәтіннің негізгі ойын тұжырымдайды және диалог құрастырады, өз ойын айта біледі: топта серіктесу және шығармашылық қабілеттерін ашу.

2014-2015 оқу жылы Орта мерзімді тізбектелген сабақтар топтамасы




3 сынып І тоқсан - 36 сағат





І. Мен және менің отбасым. Отбасы мүшелерінің жұмыстары /6 сағат/






Тақырыбы

Оқып -үйренудің негізгі мақсаттары.

Жұмыстың белсенді формалары, модульдер.

Оқытуда қолданылатын әдіс –тәсілдер мен стратегиялар

Күтілетін нәтиже

Ресурстар

Мерзімі




1

Менің отбасым

Модуль б/ша оқушылардың сөздік қорларын қалыптастыру. Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.

Саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс жасауға бағыттау.Отбасы құндылықтарын қадірлеуге тәрбиелеу.

Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.Тәуелдік жалғау, сан есім, сілтеу есімдігін тілдесімде дұрыс қолдана білуді меңгерту.


Модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сай оқыту.

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар:

Сұрақ-жауап, ой-қозғау, ой-топтастыру.


Отбасы мүшелеріне байланысты сөздік қорын толықтырды .. Өз отбасы туралы айтады.

Өзгені де өзін де бағалай алады.



Оқулық, жазу дәптер-лері, үлестірме материал,маркерлер, стикерлер,флипчарт, постер, смайликтер , Сюжетті суреттер, электронды оқулық







2

Кім не істейді?

Тақырып б/ша сөздік қорларын қалыптастыруға жетелеу. Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.

Отбасы ж/е отбасындағы қарым- қатынас жайлы тәрбиелік әңгіме жүргізу.Үлкенді құрметтеуге баулу.

Байланыстырып сөйлеу дағдыларын сөйлесім әрекеті арқылы дамыту.І, ІІ жақта сөйлеу дағдысын әрі жалғастырып дамыту.


Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, диалогтік оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Миға шабуыл» «Топтастыру»,«Салыстырмалы карта», «Бүгінгі күннің сөйлемі» рефлексия, , «Блум сұрақтары», Бағалау.




Тақырып б/ша сөздік қорларын қалыптастыруға жетелейді. Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелейді.

Отбасы ж/е отбасындағы қарым- қатынас жайлы тәрбиелік әңгіме жүргізеді.Кім не істейді ? сұрағына жауап береді.Үлкенді құрметтеуге баулиды.

Байланыстырып сөйлеу дағдыларын сөйлесім әрекеті арқылы дамиды.І, ІІ жақта сөйлеу дағдысын әрі жалғастырып дамиды.

.


Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта







3

Мен сенен үлкенмін


Тәуелдік жалғау туралы түсініктерін тереңдету. Жатыс септік жалғауының сұрақтарына дұрыс жауап беруге дағдыландыру. Өз отбасы туралы әңгімені саналы түрде құрап айту қабілеттерін қалыптастыру.

Отбасындағы қарым - қатынас қандай болу керектігін түсіндіру. Отбасындағы әкенің атқаратын рөлі туралы әңгіме жүргізу.

Есте сақтау қабілетін дамыту мақсатында жұмыс жасау. Өз отбасы мүшелері жайында әңгімені жүйелі түрде, дұрыс айтуға машықтандыру.


Модульдер:АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқудадағы басқару және көшбасшылық

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар:«Топтастыру», «Екі жұлдыз бір тілек», «Миға шабуыл», Бағалау,  «АВС сұхбат» , «Алма ағашы», рефлексия,




1. Отбасы туралы білімдерін толықтырды; 2.Оқушылар өзара диалогтік қарым-қатынасқа түседі; 3.Ынтымақтастық орнатады, өзгені де өзін де бағалай алады.

Плакат,бағалау парақтары,маркерлер, суреттер, интербелсенді тақтада таныстыры

лым, оқулық 









4


Екі дос

Сұраққа дұрыс жауап беру дағдысын молайту. Мысалдар келтіріп үйрену. Өз отбасы туралы қысқа әңгіме құрату. Сұрақтарға дұрыс жауап беруге машықтандыру. Достар арасындағы қарым-қатынас жөнінде тәрбиелік әңгіме құрастыру. Есте сақтау қабілетін дамыту мақсатында жұмыс жасау.Білім, білік дағдыларын әрі қарай дамыту.


Модульдер:АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту. «Сұрақтары бар қорап» әдісімен кабинетте қорап қойылып, оған оқушылар өткен сабақ бойынша өз сұрақтарын қалдырады. Бұл сұрақтар сабақтың басында талқыланады.Жаңа сабақпен байланыстырылады.

«Бағдаршам»

әдісімен бағаланады.


1. Достық туралы білімдерін толықтырады; 2.Оқушылар өзара диалогтік қарым-қатынасқа түседі; 3.Ынтымақтастық орнатылады, өзгені де өзін де бағалай алады.

Интерактивті тақта,флипчарт,маркер,

постер, интербелсенді тақтада таныстырылым, оқулық.









5

Мен не білдім?

Отбасындағы ата мен әженің орнына ерекше мән беру, отбасы ұйтқысы, ақылшысы екенін ұқтыру. Грамматикалық ережелерді тапсырма арқылы қайталату. Жаңа лексика арқылы тілдерін дамыту.

 


Оқыту  мен оқудағы жаңа тәсілдер;+

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқыту  мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік  технологияларды пайдалану

Талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

Оқытуды басқару және  көшбасшылық




Қазақ отбасындағы сыйластық қатынастары туралы түсінеді, әр отбасы мүшесінің өз рөлі барын біледі. Ауызекі сөйлеу дағдысы дамиды.

Ноутбук, слайд, карточкалар,










6

Диктант



Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін жазбаша жұмыс арқылы бекіту. Оқушыларды сабақ барысында тәртіптілікке тәрбиелеу.Тақырып бойынша оқушылардың сауатты жазу дағдыларын дамыту.

 








Интерактивті тақта, сөздік







2-модуль

Атам ауылда тұрады 5-сағат




7

Менің атам

Етістік туралы білім беріп , ойларын тиянақтау.

Түрлі әдістерді пайдалана отырып , ауыл тақырыбына байланысты лексиканы меңгеру, оқушылардың ой - танымдарын , сөздік қорларын , шығармашылық қабілеттерін дамыту, тақырып бойынша алған білімдерін қолдана білуге дағдыландыру.

Топтық жұмыстар жасату арқылы бір-бірімен тығыз қарым-қатынас жасауға, тіл табыса білуге, шығармашылықпен жұмыс жасай отырып, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.


Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+

Оқытуды басқару және  көшбасшылық


Оқушылар ауылдың мәдени ортасы, тарихы және табиғаты, шаруашылығы, экономикасы туралы білім алады.
Ойлау қабілеттерін, өз ой, пікір тұжырымдарын байланыстырып сөйлеу, мәнерлеп оқу қабілеттері дамиды.
Шығармашылық қабілеті дамыған, ұлттық сана - сезімі жоғары, білімге құштар, азаматтық ұстанымы берік және патриоттық сезімі жоғары ұрпақ тәрбиеленеді.

Оқулық, жазу дәптер-лері, үлестірме материал,маркерлер, стикерлер,флипчарт, постер, смайликтер , Сюжетті суреттер, электронды оқулық







8

Ауылда

Етістік туралы білім беріп , ойларын тиянақтау. Грамматикалық тапсырмалар арқылы олармен пысықтау жұмысын жүргізу. Отбасындағы ата мен әженің орны.

Шығармашылық жұмыс жасау барысында, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру



Оқыту  мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Оқыту  мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік  технологияларды пайдалану

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу

Оқытуды басқару және  көшбасшылық


Қазақ отбасындағы сыйластық қатынастары туралы түсінеді, әр отбасы мүшесінің өз рөлі барын біледі. Ауызекі сөйлеу дағдысы дамиды.

 


Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта







9

Атама көмектесемін

Етістік туралы білімдерін пысықтау. Сабақта тақырыпқа қатысты түрлі жаттығулар жасату. Ауылдың шаруашылығымен таныстырып, оқушыларды еңбекке баулу. Сабақ барысында оқушылардың сөздік қорларын байыту және тілдерін жетілдіру.

Оқыту  мен оқудағы жаңа тәсілдер;+

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;+

Оқыту  мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік  технологияларды пайдалану;+

Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+

Оқытуды басқару және  көшбасшылық


Қазақ отбасындағы сыйластық қатынастары туралы түсінеді, әр отбасы мүшесінің өз рөлі барын біледі. Ауызекі сөйлеу дағдысы дамиды.

 


Ноутбук, слайд, карточкалар







10

Төрт түлік мал

Төрт түлік туралы білім беріп, төрт түлік малдың тіршілік табиғатымен, қадір - қасиетімен таныстыру. Қазақ халқы малмен айналысатынын түсіндіру. Оқушылардың ой - өрісін, тілін дамыту, малды күтуге, өсіруге, ата кәсіпке айналдыруға қадірлеуге, оны тәрбиелеу.




Төрт түлік туралы білім алады, төрт түлік малдың тіршілік табиғатымен, қадір - қасиетімен танысады. Қазақ халқы малмен айналысатынын түсінеді. Оқушылардың ой - өрісі, тілі дамиды. Малды күтуге, өсіруге, ата кәсіпке айналдыруға қадірлеугеүйренеді.










11

Мен не білемін?


Етістіктің болымсыз түрімен таныстыру. Оларды сөйлемдерде қолдануға үйрету.

Топтық жұмыстар жасату арқылы бір-бірімен тығыз қарым-қатынас жасауға, тіл табыса білуге, шығармашылықпен жұмыс жасай отырып, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру






Етістіктің болымсыз түрімен танысады. Оларды сөйлемдерде қолдануға үйренеді.

Топтық жұмыстар орындау арқылы бір-бірімен тығыз қарым-қатынас жасауға, тіл табыса білуге машықтанады. шығармашылықпен жұмыс жасай отырып, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру












3-модуль

Мен бөлмемді жинаймын 5-сағат




12

Біздің үй

Оқушылардың тақырып бойынша сөздік қорын қалыптастыру арқылы білім сапасын арттыру.

Білім деңгейін оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттері арқылы көтеру.

Оқушылардың өз ойын еркін жеткізе алуға төселдіру.Тазалық тақырыбында әңгіме жүргізу.

Тақырып бойынша оқушылардың байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.



Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық , Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Жұптастыру», «Екі жұлдыз бір тілек», «Конверт сұрақ», «Айналмалы бекет» рефлексия. Бағалау.



1)Өткен тақырыпты қайталау және оқытудың жаңа түрлерінің көмегімен жаңа ақпараттарды қабылдайды

2)Жаңа тақырыпқа өту барысында диалог жүргізу, әрі кластер бойынша ұғымын жүйелеу үшін басқа топтардың пікірлерін қолдануды қалыптастырады.

3) Мұғалімнің көмегімен топтағы жұмысты ұйымдастыра алады, өзін өзі бағалау және бір бірін бағалауға дағдыланады.


Қима қағаздар,  оқулық, смайликтер, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта







13

Мынау менің бөлмем

Тілдік, қатысымдық , мәдениетаралық бөлімдерге баса назар аударып, оқылым, тыңдалым , айтылым, жазылым әрекеттерін тақырып бойынша жүйелі түрде қолданып,тілдесім әрекетіне жетелеу.

Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс жасауға тіл үйренудің жеңіл жолдары арқылы сөйлесім әрекетін игеруге баулу.Тазалық туралы тәрбиелік маңызы зор әңгімелер жүргізу.

Ой белсенділігін арттырып, өз бетінше жұмыс істеу қабілетін дамыту.Оқу және жазу сауаттылығын арттырып, әдемі жазуға үйрету.Өзіндік және шығармашылық жұмыс дағдыларын дамыту.


Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқудағы бағалау, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту.

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Топтастыру», «Миға шабуыл», «Вен диаграмма», «Оңайдан қиынға қарай», «АВС сұхбат», Бағалау, «Бүгінгі күннің сөйлемі» рефлексия,



Жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуға, сауатты жазуға үйренеді.Тақырып көлеміндегі бірліктерді игереді.Сұрақтарға саналы түрде жауап береді..

Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта







14

Үстелдің үстінде

Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорларын қалыптастыру.

Оқылым, тыңдалым , айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.Тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді игерту.Оқу техникасын жетілдіру.

Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс жасауға бағыттау.

Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамытып, жетілдіру.Сөздік қорларын толықтыру арқылы тілдесім әрекетін дамыту.



Модульдер:АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқудағы бағалау.

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Сұрақтары бар қорап», «Сөйлемді толықтыру», «Сиқырлы шаршы»




Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорлары қалыптасады.

Оқылым, тыңдалым , айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелейді.Тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді игереді.Оқу техникасын жетілдіреді.





Интерактивті тақта, суреттер,оқулық, флипчарт. Де Бононың алты қалпағы






15

Мен бөлмемді жинаймын

Етістіктің райлары туралы білім беру.Оның практикалық жолдарын ұғындыру және сөйлеу тілінде дұрыс қолдана білу.

Оқушыларды тазалыққа баулу және санитарлық норма гигиенасы туралы әңгімелер жүргізу арқылы оқушыларды тазалық әдебіне тәрбиелеу. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.Тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді игерту, алған білімдерін бекітіп, дамыту.



Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқудағы бағалау, Жас ерекшеліктріне сай оқыту.

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: Топтастыру,миға шабуыл, «Болжау», «Мағынаны тану»«Жұптас-ізден-талқыла», бағалау



Тақырып бойынша білімдерін толықтырады; Оқушылар өзара диалогтік қарым-қатынасқа түстеді. Ынтымақтастық орнатылады, өзгені де өзін де бағалай алады.










16

Мен не білемін?


Тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді игерту. Оқылым, тыңдалым , айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.

Оқушыларды адамгершілікке,парасаттылыққа, тазалыққа, әдептілікке тәрбиелеу.

Байланыстырып сөйлеу дағдыларын тақырып бойынша дамыту.Білім деңгейін көтеру,сөздік қорын толықтыру.


Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық .

Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Салыстырмалы карта», «Автор орындығы», рефлексия, «Миға шабуыл», «Блум сұрақтары», «Алма ағашы», Бағалау.



Бөлмесі туралы қазақ тілінде баяндайды.. Бөлмедегі заттарды қазақ тілінде айта біледі.

Мәтін құрастыра алады.



Түрлі- түсті маркерлер, қима қағаздар, стикерлер







17

Диктант

  Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін жазбаша жұмыс арқылы бекіту, тілдесу әрекеттерін жандандыру. .Оқушыларды сабақ барысында тәртіптілікке, бір-біріне көмек көрсете білуге тәрбиелеу.Тақырып бойынша оқушылардың сауатты оқу, сөйлеу, жазу дағдыларын дамыту.

 


Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+




 Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдері бекітледіОқушылар сабақ барысында тәртіптілікке тәрбиеленеді. Тақырып бойынша оқушылар сауатты жазу дағдылары дамиды.










4- модуль Сағат неше болды ? 5-сағат




18

Уақыт

Септік жалғаулары туралы білім беріп, олардың практикалық жолын меңгерту. Оқушылардың уақыт туралы, уақыт өлшемдері туралы   білімдерін кеңейту , өткен материалды жаңа сабақпен байланыстыру. Нақты мысалдар келтіру арқылы  оқушының сөйлеу дағдысын дамыту,  шығармашылыққа баулу, қисынды ойлау қабілетін қалыптастыру. Уақытты үнемдей  білуге баулу, әдептілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

«Миға шабуыл», «Топтастыру», «Оңайдан қиынға қарай», «АВС сұхбат».



Қазақ тілінде сан есімдерді пайдаланады. Сағат өлшемддерін жеткізе алады. Диалог жүргізеді.

Мысалы:-Қазір сағат неше?

-Қазір сағат он екі.

-Сен кітапханаға нешеде барасың?

-Мен кітапханаға сағат үште барамын.


Қима қағаздар,  оқулық, смайликтер, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта







19

Сағатқа қарайық

2-сыныпта алған білімдерін жаңғыртып, сөйлесу әрекетіне жетелейтін тіл бірліктерін қолдану арқылы тілдесу әрекетіне баулу.

Байланыстырып сөйлеу дағдысын және қисынды ойлау қабілеттерін дамыту. Білімге деген оқушының ынтасын ояту.



Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

Топтастыру,миға шабуыл, «Болжау», «Мағынаны тану»«Жұптас-ізден-талқыла», бағалау



Тақырып бойынша өз ойларын қазақша жеткізеді.

Грамматикалық тақырыбы бойынша жұмыс жүргізеді. Білімге деген оқушының ынтасы оянады.



Постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта







20

Сағат қанша?

Модуль бойынша білімдерін толықтыру. Ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту. Сағатты дұрыс пайдалануға үйрету.

Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық .

«Топтастыру», «Миға шабуыл», «Вен диаграмма», «Оңайдан қиынға қарай», «АВС сұхбат», Бағалау, «Бүгінгі күннің сөйлемі» рефлексия



Сағат қанша? Сұрағына нақты толық жауап бере алады. Бір-бірімен қазақша сөйлесе алады. Грамматикалық тақырыпты меңгеру арқылы сауатты жаза алады.

Ватман , түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта







21

Азаттың күн тәртібі

Білімдерін толықтыру, ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту. Тілдесу, айтылу әрекеттерін жүзеге асыру арқылы сөйлеуге машықтандыру

Модульдер: АКТ, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту,

«Миға шабуыл», «Топтастыру»,



Тақырып бойынша өз ойларын қазақша жеткіеді.

Грамматикалық тақырыбы бойынша жұмыс жүргізеді



Ватман , түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта







22

Мен не білемін?

Жүйелі білім беру мақсатын көздеп, оқушыларды бірізділікке баулу.Ойын арқылы оқушылардың сағат атауларын жете меңгеріп, тілдесімге жетелеу. Тақырып бойынша берілген грамматикамен жұмыс жүргізу.

Топтық технология.

Ынтымақтастық технология



жаңа тәсілдер, СТО үйрету,

Жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуға, сауатты жазуға үйренеді.Тақырып көлеміндегі бірліктерді игереді..Сұрақтарға саналы түрде жауап береді.

Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта































5-модуль Мен азық- түлік дүкеніне барамын




23

Дүкендер

Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Азық - түлік туралы мәлімет беру, лексикаларын молайту.

Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

" Азық-түлік дүкені" атты тақырып бойынша айтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым, тілдесім әрекеттері меңгередіСөз тіркестері мен оралымдарды күнделікті жағдаяттарда нақтылы қолдануды игереді.

Ватман , түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта







24

Қанша тұрады?

Сұрау есімдіктері туралы мәлімет беріп, оларды диалог құрау барысында дұрыс пайдалануға үйрету.Азық-түлік туралы мәліметтерді біліп - оқып жалғастыру. Оқушылардың оқу техникасын күшейту, аударма жұмыстарына көп көңіл бөлу.

Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

Қазақ тілінде жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуға, сауатты жазуды және тақырып бойынша оларды орынды қолдануды үйренеді.Сілтеу есімдігін және қай? қайда? сұрау есімдіктерінің мағынасын саналы түсініп, сұхбаттарда орынды пайдалануды меңгереді.

Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта







25

Диктант

  Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін жазбаша жұмыс арқылы бекіту, тілдесу әрекеттерін жандандыру. .Оқушыларды сабақ барысында тәртіптілікке, бір-біріне көмек көрсете білуге тәрбиелеу.Тақырып бойынша оқушылардың сауатты оқу, сөйлеу, жазу дағдыларын дамыту.


Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+




Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдері бекітледіОқушылар сабақ барысында тәртіптілікке тәрбиеленеді. Тақырып бойынша оқушылар сауатты жазу дағдылары дамиды.










26

Дәрумендер

Есімдік тақырыбын жалғастырып, сілтеу есімдіктерімен таныстыру.Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекетерін жүйелі түрде қолданып, тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді жүйелі меңгерту негізінде оқушыларды тілдесу әрекетіне жетелеу.

Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

Қазақ тілінде жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуға, сауатты жазуға үйренуеді.Тақырып көлеміндегі бірліктерді игереді.Сұрақтарға саналы түрде жауап береді.

Оқулық, қосымша мәліметтер, тірек-сызбалар,

үлестірмелі материалдар бейнебаян. слайдтар









27

Жемістер, көкөністер

Өздік және жалпылау есімдіктерін оқыту. Оларды сабақта қолданысқа кіргізу. Жеміс – жидектердің атауларын қайталату, пысықтау. Диалог құрауды жалғастыру. Логикалық ой - өрістерін дамыту.

Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

Тақырып бойынша айтылым, тыңдалымң оқылым, жазылым, тілдесім әрекеттерін меңгеріледі.

Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта







28

Мен не білемін?

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін жазбаша жұмыс арқылы бекіту, тілдесу әрекеттерін жандандыру. .Оқушыларды сабақ барысында тәртіптілікке, бір-біріне көмек көрсете білуге тәрбиелеу.Тақырып бойынша оқушылардың сауатты оқу, сөйлеу, жазу дағдыларын дамыту.





Оқушылар тақырып бойынша алған білімдерін жазбаша жұмыс арқылы бекітеді, тілдесу әрекеттерін жандандырады. Оқушыларды сабақ барысында тәртіптілікке, бір-біріне көмек көрсете білуге тәрбиеленеді.Тақырып бойынша оқушылардың сауатты оқу, сөйлеу, жазу дағдылары дамиды.











6 – Модуль Мультфильм көремін-5 сағат




29

Менін сүйікті мультфилімде

рім


Оқушылардың танымдық қасиеттерін дамыту, логикалық ойлау, дұрыс сөйлеу, есте сақтау, ойдан құрастыру қабілеттерін дамыту.
Оқушыларға мультфильмдер арқылы тәрбие беру, ертегілер бойынша суреттерді тез әрі оңай салуға дағдыландыру. 


Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+

Оқытуды басқару және  көшбасшылық


Оқушыларға халық ауыз әдебиетінің бір түрі ертегі туралы түсінік беру, бейнелеу өнеріндегі ертегілер кейіпкерлері туралы жалпы мағлұмат беріп, тақырыптың мәнін ашып мультфильмдер арқылы түсіндіру.
Ертегілер әлемі туралы танымын кеңейеді , оқушылардың танымдық қасиеттері, логикалық ойлау, дұрыс сөйлеу, есте сақтау, ойдан құрастыру дамиды.
Оқушыларға мультфильмдер арқылы тәрбие беріледі, ертегілер бойынша суреттерді тез әрі оңай салуға дағдыландырады. 


Оқулық, жазу дәптер-лері, үлестірме материал,маркерлер, стикерлер,флипчарт, постер, смайликтер , Сюжетті суреттер, электронды оқулық







30

Мультфилім нешеде басталады?

Сұраулы есімдіктерді сабақ барысында қолдану және сөз тіркестерін, қысқа фразаларды мультфильм ішінен ұғуға ынталандыру. Оларды теріп алып, диалог құруда пайдалану. Есте сақтау қабілеттерін дамыту.





Сұраулы есімдіктерді сабақ барысында қолдану және сөз тіркестерін, қысқа фразаларды мультфильм ішінен ұғуға ынталанады. Оларды теріп алып, диалог құруда пайдаланады. Есте сақтау қабілеттерін дамиды.


Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта







31

Бауырсақтың әні

Сұраулы есімдіктерді сабақ барысында қолдану және сөз тіркестерін, қысқа фразаларды мультфильм ішінен ұғуға ынталандыру. Оларды теріп алып, диалог құруда пайдалану. Есте сақтау қабілеттерін дамыту.





Сұраулы есімдіктерді сабақ барысында қолданады және сөз тіркестерін, қысқа фразаларды мультфильм ішінен ұғынады.Оларды теріп алып, диалог құруда пайдаланады. Есте сақтау қабілеттерін дамиды.











32

Алдар көсе ертегісі

Жаман мен жақсыны айыра білуге үйрету.

Қызықты тарихи ертегілердегі тәрбиелік мәнін түсіндіру. Оларды сыни тұрғыдан қарастыруға үйрету және проблемалық сұрақтар дұрыс қоюға машықтандыру. Оқушылардың ой – танымдарын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.




Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+

Оқытуды басқару және  көшбасшылық


Жаман мен жақсыны айыра білуге үйренеді.

Қызықты тарихи ертегілердегі тәрбиелік мәнін түсінеді. Оларды сыни тұрғыдан қарастыруға үйренеді және проблемалық сұрақтар дұрыс қоюға машықтанады. Оқушылардың ой – танымдары, шығармашылық қабілеттері дамиды.



Оқулық, жазу дәптер-лері, үлестірме материал,маркерлер, стикерлер,флипчарт, постер, смайликтер , Сюжетті суреттер, электронды оқулық







33

Мен не білемін?

Оқушылардың тілін, ойлау қабілеттерін мазмұндау дағдыларын дамыту, сөздік қорларын толықтыру. Халық ауыз әдебиетіне, ертегілерге деген қызығушылықтарын ояту. Тілге, ауыз әдебиетіне деген ынта – ықыласқа тәрбиелеу. Еңбек пен ақыл, достық - таусылмас байлық екенін оқушы бойына дарытуға ықпал ету.





«Мақта қыз бен мысық» ертегісінің мазмұнымен танысады, ертегі идеясын анықтай білуге үйренеді. Оқушылар тілі, ойлау қабілеттері мазмұндау дағдылары дамиды, сөздік қорлары толығады. Халық ауыз әдебиетіне, ертегілерге деген оянады. Тілге, ауыз әдебиетіне деген ынта – ықыласқа тәрбиеленеді. Еңбек пен ақыл, достық - таусылмас байлық, екенін оқушы бойына дарытуға ықпал етеді

Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта







34

Диктант

  Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін жазбаша жұмыс арқылы бекіту, тілдесу әрекеттерін жандандыру. .Оқушыларды сабақ барысында тәртіптілікке, бір-біріне көмек көрсете білуге тәрбиелеу.Тақырып бойынша оқушылардың сауатты оқу, сөйлеу, жазу дағдыларын дамыту.


Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+




Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдері бекітледіОқушылар сабақ барысында тәртіптілікке тәрбиеленеді. Тақырып бойынша оқушылар сауатты жазу дағдылары дамиды.







ІІ Оқу еңбек аясы-20 сағат Менің сыныбым -5 сағат

35

Менің мектебім

Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорларын қалыптастыру.Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолдана отырып, тілдесім әрекетіне жетелеу.Тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді игеру. Алған білімдерін қарапайым тілде қолдануға дағдыландыру.

Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

Тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді игереді. Қанша? неше? сұрау есімдіктерінің мағынасын түсініп, тілдесімде саналы қолдануды меңгереді.

Ватман , түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интер белсенді тақта




36

Менің сыныбым

Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолдану, тілдесім әрекетіне жетелеу.Оқу техникасын жандандыру. Тақырып бойынша сөз тіркестерін құрастыра білу.

Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

«Менің сыныбым» тақырыбы төңірегінде сөйлесе біледі.

Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта







2-тоқсан
















37

Сабақта

Қазақ тіліндегі жалғау түрлеріне тоқталып, тәуелдік жалғауды талдау. Оның практикалық жолын меңгерту.

Жаңа лексиканы қолдану арқылы оқушылардың шағын мәтін құрастыруын дамыту.



Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

Тақырып бойынша өзіне қойылған қарапайым, жеңіл сұрақтарға жауап беруге үйренеді.Таныс сөздер мен фразаларды ұғып, жауап беруді үйренеді.

Оқулық, қосымша мәліметтер, тірек-сызбалар,

үлестірмелі материалдар бейнебаян. слайдтар






38

Кіруге бола ма?

Тәуелдік жалғаудың көпше түріне тоқталу. Олардың жіктелуін дұрыс орындауға үйрету. Берілген тақырыппен байланыстырып жаттығулар орындау. Сөздік қорларын байыту және дамыту. Өз сыныбы туралы сипаттама беруге машықтандыру.

Модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Жас ерекшеліктреіне сай оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Талантты, дарынды оқушыларды оқыту .

Қазақ тіліне тән ерекше дыбыстарды, жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуды және жазуды игереді. Өз сыныбы туралы сипаттама беруге машықтандыру.

Қима қағаздар,  оқулық, постер, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, интербелсенді тақта




39



Мен не білемін?

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін жазбаша жұмыс арқылы бекіту, тілдесу әрекеттерін жандандыру. .Оқушыларды сабақ барысында тәртіптілікке, бір-біріне көмек көрсете білуге тәрбиелеу.Тақырып бойынша оқушылардың сауатты оқу, сөйлеу, жазу дағдыларын дамыту.


Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+

Оқытуды басқару және  көшбасшылық


Қазақ тіліне тән ерекше дыбыстарды, жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуды және жазуды игереді.

Оқулық, қосымша мәліметтер





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет