Білім беру мектебі



бет1/3
Дата16.11.2022
өлшемі216,59 Kb.
#158402
  1   2   3
Байланысты:
Сауат ашу пәні бойынша тақырыпты талдау түсіндіру
Қазақ тілі пәні бойынша тақырыпты талдау түсіндіру., Бастауыш білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартымен танысу., бағдарлама және оқулық Математика, математика пәні бойынша бақылау жұмыстары Матем, Психокоррекциялық бағдарламаға талдау жасау. Түзету, Тұлғаның психологиялық денсаулығын сақтауда салауатты өмір салтының маңызы Денсау

Авторы : Мадраймова Бағила
Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті “Білім беру мектебі”
Тексерген: Кокшеева Т.


Пән: Сауат ашу

Мектеп: Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті “Білім беру мектебі”



Тақырыбы:Б дыбысы мен әрпі

Мұғалімнің аты-жөні: Мадраймова Бағила

Күні:

Сынып:

Қатысқандар

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

1.1.9.3. Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау



Сабақтың мақсаттары:



Барлық оқушылар:

Б дыбысының дауыссыз дыбыс екенін біледі.

Оқушылардың көпшілігі:

Сөздің буыннан тұратынын түсінеді.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстардан буын, буындардан сөз құрап, буын санын анықтайды.

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу, түсіну, қолдану.

Бағалау критерийлері:

1.Б дыбысының дауыссыз дыбыс екенін біледі.
2.Сөздің буыннан тұратынын түсінеді, сөздегі буын санын анықтайды.

Тілдік мақсаттар:

Б дыбысы кездесетін буын, сөздермен танысады. Дыбыстық талдау жасай алады.

Құндылықтарды дарыту:

Сыйластық, жауапкершілік қарым -қатынас.

Пәнаралық
байланыс:

Дүниетану, математика

АКТ пайдалану дағдылары:

Интерактивті тақта, слайд, үнтаспа.

Бастапқы білім:

П дыбысы дауыссыз дыбыс. Сөздің басында, ортасында, соңында кездеседі. Буын құрай алмайды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңі:

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы:

Таңғы шеңбер. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. « Жүрек жылуы» тренингі арқылы әр оқушы өз жанындағы тұрған сыныптасының жақсы қасиеттерін айтып жылы лебіз білдіреді.
Балалар, көңіл-күйлерің қалай?
(Қардың дыбысы естіледі)
-Балалар бұл ненің дыбысы?
-Бүгінгі сабағымызға кім келіп қалды екен? (мұзды ханшайымның суретін көрсету)
Бізге мұзды ханшайым қонаққа келген екен.
-Қане, не үшін келген екен, өзінен сұрап көрелік. (Мұзды ханшайымның сөзін тыңдату)
-Сәлеметсіздер ме, балалар! Мен барлық 42 әріпті 4 жыл мезгіліне жасырдым. Бүгінгі сендердің танысатын әріптеріңді өзімнің жақсы көретін қыс мезгіліме жасырып қойдым. Менің дайындаған тапсырмаларымды дұрыс орындасаңдар, сендерге сыйлығым бар.
-Ал балалар біз мұзды ханшайымның тапсырмаларын орындап көрейік.Ол үшін біз Қыс мезгіліне саяхаттаймыз. Бізге саяхаттау үшін қандай көлік керек? (Шана).
Барлығымыз бірге шанаға отырып саяхаттайық.

Смайликтер, мұзды ханшайымның суреті.

үнтаспадан дауыс естіледі.



Сабақтың ортасы

-Балалар қыс мезгілінің келгенін қайдан білеміз.
-Қар жауады, аяз, боран болады, мұз қатады. Дұрыс айтасыңдар, алдымен қыс мезгілі келгенде қар жауады.
-Қане саусақтарымызбен қар жауғызайықшы.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет