Тақырыбы
|
Біздің ғарышымыздың құрлысы қандай ?
|
Оқу мақсаттары
|
3.4.2.2 Адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру
|
Бағалау критерийі
|
Планеталарды ажырата алады
Ғарыш жайлы әңгімелей аладаы.
|
Тілдік мақсаттар
|
Тақырыптық лексика мен терминология: глобус, Жердің серігі, галактика, күн жүйесі.
|
Құндылықтар
|
Ғарышкерлер мамандығына сыйластықпен, сүйіспеншілікпен қарауға үйрету.
Ғарышкерлер мен ғаламшарлар туралы ой- өрістерін дамытуға тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиеттік оқу, математика пәнімен байланыс .
|
Ресурстар
|
Презентациия, бейнеролик,
|
Сабақтың жоспарлау кезеңдері
|
Оқыту әдістері
|
Бағалау әдістері
|
Сабақтың басы
ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу,
Тілдік ортаға бейімдеу,
эмоционалдық ахуалға көңіл бөлу
Сабаққа дайындығын қадағалау
Топқа бөлу (сурет қиындылары бойынша үш топқа бөлінеді.)
«Адрестелген сұрақ» ойыны арқылы алдыңғы білімді пысықтау.
|
Ай, күн, жұлдыз қиынды суреттері
|
|
Білу және түсіну
Бейнеролик тамашалау: сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсаттарын, бағалау критерийлерін анықтау. Сұрақтарға жауап беру
Дескриптор:
-Жаңа тақырыпты түсініп, оқи алады.
-Мысалды талқи алады.
-Топтарына түсіндіре алады.
Оқулықпен жұмыс.
Кері байланыс: ауызша
(т) постер құру.
І топ: Ғаламшар аттарын жазып шығу.
ІІ топ: Ғаламшарларды ретімен орналастыру
тапсырма. Тыңдалған материал негізінде ақпараттың дұрыс не бұрыс екенін тексеру.(жұптық жұмыс).
Дескрипторы:
1. Дұрыс ақпаратты табады
2. Бұрыс ақпаратты табады
3. Жұптарының жұмысын тексереді.
|
https://bilimland.kz/kk/courses/zharatylystanu/zher-zhane-halam/lesson/astronomiya
Біздің күн жүйеміз. Ай.
https://imektep.kz/kz/ai# Дүниетану. Ай.«дұрыс, дұрыс емес» ойыны.
|
Сабақтың соңы
|
«Бас бармақ» әдісі арқылы не үйренгендеріңді көрсетіңдер.
Сабақта не үйрендің?
Не түсініксіз болды?
Тағы не үйренгің келеді?
|
Мадақтау
|