Демеуова Анар, Қазақ тілі пәнінің мұғалімі Мақтарал ауданы



Дата26.08.2017
өлшемі471,94 Kb.
#28423
Демеуова Анар, Қазақ тілі пәнінің мұғалімі

Мақтарал ауданы

Тақырыбы: Септеулік шылауларды

Қолданылған модуль: «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Білім беру мен алудағы жаңа тәсілдер»

Оқытудың әдіс-тәсілдері: «Өзара оқыту», «Шеңбер бойымен әңгімелеу», кір жайғыш, сементикалық карта, дәптермен жұмыс.



Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Не істеймін?



Оқушының іс-әрекеті:

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б қажет?

1

Оқу мақсатын алға қою сұралды.

Шылау сөздерді меңгерту. Шылаудың өзіндік сипаты мен атқаратын қызметін мысалдар арқылы түсіндіру. Басқа сөз таптарынан айырмашылығын салыстыра отырып үйрету; Шылаудың ерекшелігін,түрлерін меңгерту.Оқушыларды бірін-бірі сыйлап, бағалай білуге тәрбиелеу. Топпен жұмыс жасауға қалыптастыру, сөздік қорларын дамыту.
Ынтымақтастық пен сенім атмосферасын құру. Мұғалім сәлемдесті

Оқушы мақсатын қосты.

Шылаудың ерекшелігін,түрлерін меңгерту.Оқушыларды бірін-бірі сыйлап,бағалай білуге тәрбиелеу, Топпен жұмыс жасауға қалыптастыру,сөздік қорларын дамыту, оқушылардың білімдерін бекіту


Оқушылар бір-бірімен жақсы қарым-қатынасты құрады. Шырылдады қоңырау, 
Біз сабақты бастаймыз.
Жаңа білім алуға, 
Алға қадам аттаймыз.
Жарқын күн, жарқын күн !
Біз сені сүйеміз!
Біз сенен сұраймыз!
Бер бізге жарқын күн, 
Бейбіт күн жылауын.
Бер бізге жарқын күн, 
Денсаулық, ізгілік.






2

Топқа бөлу. Оқушылар берілген кәмпиттер түсі бойынша 4 топқа бөлінеді.

Топтарға топ аттары беріледі.



Оқушылар сурақтарға жауап береді және сол жауаптарына қарай топтарын тауып топтасады.

Кәмтиптер

3

Топтарда үй тапсырмасын тексеру үшін ROUND ROBIN» стратегиясы .(орнында отырған оқушылардың дәптерлерін тексеру)

Оқушылар отырған орындарында жұбының дәптерін тексереді.

дәптер

4

Ой қозғау (түрткі сұрақтар)сұрақтары ұсынылады.

Кір жайғыш тәсілі


Оқушылар жеке тапсырмалар береледі. Тапсырманы белгілі уақыт аралығында орындап болып, кір жайғышқа ілінеді, жұмыстарды бірігіп тексереді, қателерін түзейді.

Парақшалар

5

Өзара оқыту: Шарты: 1.Жұмыс топпен жүргізіледі. Әрбір оқушы тапсырма алады. Шылау тақырыбы бойынша материалды пысықтап, басты ұғымдарды бөліп атап, тезис – конспект немесе жоспар – конспект жасау. Жұптардың өз тапсырмасы бар (1- нұсқа немесе 2 -нұсқа). Дайындалуға 10 минут беріледі.

2. Дайындалған соң оқушы (1-нұсқа конспектісін пайдалана отырып, өз меңгергенін серігіне айтып береді, яғни мұғалім рөлінде болады, ал «оқушы»

(2-нұсқа) оны тыңдайды.

3. Енді рөлдермен ауысады.

4. Тапсырмалар тақтаға жазылады. Оқушылар (І-ІІ -нұсқалар) тыңдаған материалы бойынша тапсырмалар орындайды. (ауызша)

1. Тапсырмаға алынған жауаптан кейін «оқушы мен оны оқытқан мұғалімге» түрлі-түсті жетондар беріледі. Барлық жұптар бір уақытта жұмыс істейді.




Оқушыларға кітаптағы берілген септеулік шылау туралы берілген ақпаратты оқып, конспект жазады.

Кітап, үлестірме

6

Дәптермен жұмыс


347- жаттығуды 1.2 топ орындайды, 348-жаттығуды 3-4 топ орындайды. шапшаңдық пен мәтіндерді теріп жазады.

Дәптер, кітап

7


Семантикалық карта

Шылаулар қай септікпен тіркеседі

Үлестірме


8

Қорытындылау

а) Бағалау: сабақтың әр бағыты жазылған бағалау парағы арқылы оқушылар өз-өздерін бағалайды.


ә) үй тапсырмасы:

Бағалау парағына өз еңбегінің қалыптастырушы бағалауын жүргізеді.

349, 350-жаттығулар

Бағалау парағына


9



Рефлексия

Мұғалім стикерлер таратады.


Екі жұлдыз бір тілек!

Оқушылар сабақ барысында не ұнады, ұсыныс, пікірлерін жазады.

Стикерлер



«М. Мақатаев атындағы ЖОМ»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Ашық сабақ

Қазақ тілі



6 -сынып

Қазақ тілі пәнінің мұғалімі.

Демеуова Анар



Семантикалық карта


















































Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет