Бөлім
|
“Денісаудың – жанысау ”
|
Пәні:
|
Дүниетану
|
Күні:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып:2
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Қауіпсіздік ережелері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.4.2 күнделікті жағдаяттардағы (үйде және қоғамдық орындарда) қауіпсіздік ережелерін түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты
|
үйдегі, көшедегі, қоғамдық орындағы қауіпсіздік ережелерімен танысасың;
қауіпті жағдайларда не істеу керектігін білесің.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтыңбасы
(3мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялықахуалорнату.
«Шаттық шеңбер» құру
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Шаттық шеңбер құрады
|
|
|
Сабақтыңортасы
(5 мин)
10 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
Сен тұратын жерде ағзаға пайдалы қандай өнімнің түрі өсіріледі?
«Ойлан!»
Суреттерге қара қыз баланың айналасынан қандай қауіпті нәрселерді байқадың?
Оған қандай қауіпсіздік ережелері туралы айтар едің?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
-үйдегі, көшедегі, қоғамдық орындағы қауіпсіздік ережелерімен танысасың;
қауіпті жағдайларда не істеу керектігін білесің.
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерге қара.
– Сен көшеге шықтың делік. Көшедегі бейтаныс адам сенімен сөйлескісі келді. Мұндай жағдайда не істер істеу керек ?
ЕБҚ оқушыға тапсырма :
Болған жағдайды сипаттап айтып көр .
Мұндай жағдайда не істер істеу керек ?
|
Ағзаға пайдалы қандай өнім өсірілетінін анықтайды
Сурет бойынша сұраққа жауап береді
Тірек сөздер :сақтық ,мұқият болу
Сабақтың мақсатымен танысады
Көшедегі бейтаныс адамды көргенде,мұндай жағдайда не істер істеу керек екенін айтады .
Сурет бойынша әңгімелейді
Болған жағдайды сипаттап айтады .
Қауіпчіздік ережесін біледі .
|
Дескриптор:
-ағзаға пайдалы қандай өнім өсірілетінін анықтайды(1б)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Дескриптор:
-мұндай жағдайда өзін қалай ұстайтынын әңгімелейді(1б)
Дескриптор:
- болған жайды сипаттайды (1б)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Жұмыс дәптері
Слайд
Суреттер
Оқулық
62-бет
Оқулық
Суреттер
Оқулық 63 бет
|
10 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Анықта» әдісі
Суретке қара.
Су қоймасында балаларға қауіп төндіретін қандай жағдайлар бар?
Қоғамдық орындарда өзін –өзі дұрыс ұстаудың қауіпсіздік ережелерін құрастыр.
Дәптермен жұмыс .
А1.Қауіпті заттар туралы әңгімеле .
А2.Ток соғу мүмкін болатын заттарды шеңберге ал .
В1.Өрт шығу мүмкін заттар туралы әңгімеле .
В2 .Жазылым.
Жолдан өтудің қандай қауіпті жағдайын көріп тұрсың ? Қыз балаға кеңес жаз .
|
Су қоймасында балаларға қауіп төндіретін жерлерді айтады .
Қоғамдық орындарда өзін –өзі дұрыс ұстаудың қауіпсіздік ережелерін құрастырады
Қауіпті заттарды әңгімелейді
Тоқ соғу мүмкін заттарды шеңберге алады .Түсіндіреді .
Жолдан өту кезінде абай болу керек екенін ,арнай жол белгілерін сақтау керек екенін аайтады .
|
Дескриптор:
-су қоймасында балаларға қауіп төндіретін жағдайларды атайды(1б)
- Қауіпсіздік ережелерін айтады (1б)
-
«Басбармақ» арқылы Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Дескриптор:
-Қауіпті заттар туралы әңгімелейді (1б)
Ток соғу ,өрт шығу мүмкін заттарды анықтайды .(1б)
Жолдан өту қауіпсіздігі туралы жазады (1б)
|
Оқулық слайд
Суреттер
Көрнекілік
Сергіту сәті әуені
Жол ережесі суреттері
|
8 мин
|
3-тапсырма
Саралау тапсырамыс
Жеке жұмыс
Жағдаяттан шығу үшін қандай нөмірге хабарласасың ? Жаз
ЕБҚ оқушыға тапсырма
Өзіңді тексер
Кестені толтыр
|
Өзін-өзі тексер тапсырмасын орындайды .
Қауіпсіздік ережесі туралы біледі .
Қауіпті жағдайлар болған кезде қайда қабарласу керек екенін біледі .
ЕБҚ оқушыға әр орындаған тапсырмасына 1ұ беру.
|
Дескриптор:
-101-102 нөмерге сәйкес арнай шұбыл жәрдемін айтады (1б)
103-104 нөмерге сәйкес байланысты анықтайды (1б)
|
Оқулық
Дәптер .
|
Сабақтың
соңы
Кері байланыс
2 мин
Рефлексия
3мин
|
Кері байланыс
«Қауіпті жағдайларда не істеу керек ?
«СМС » әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 )
Үйге тапсырма:
Қоғамдық орында өзін-өзі ұстаудың ережелерін құрастырып жаз .
|
Бүгінгі сабақта жеткен мақсаттары бойынша сұраққа жауап береді
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Кері байланыс :
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?
Бүгінгі сабақта не үйрендің ?
Қорытынды бағалау .
ҚБ : 1-10 б жүйе
|
Қорытынды бағалау
|