Г. Н. Ковтунов атындағы мектеп-гимназия кмм орыс мектептегі қазақ тілі және әдебиеті пәнінің мұғалімі Нуржанбаева Галия Амангельдиевна Сабақ



Дата26.06.2018
өлшемі25,37 Kb.
#44296
түріСабақ
Қызылорда облысы

Шиелі ауданы, Шиелі кенті

«№ 252 Г.Н.Ковтунов атындағы мектеп-гимназия»КММ

орыс мектептегі қазақ тілі және әдебиеті пәнінің мұғалімі

Нуржанбаева Галия Амангельдиевна

Сабақ : қазақ тілі

Мектеп:№252 Г.Н.Ковтунов атындағы мектеп-гимназиясы

Күні: 22 01 2018ж

Мұғалімнің есімі:Нуржанбаева.Г.А

Сынып: 4 «А»

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

«Біздің спортшыларымыз»

Сабаққа негізделген оқу мақсаты


Топқа бөлу.Постер арқылы тақырыпты ашу,суреттер арқылы спортшылармен таныстыру.

1.Оқушыларды қазақ тілінде емін-еркін сөйлеуге үйрету,тапсырмалар арқылы білімдерін жетілдіру, тілін жаттықтырып, сөздік қорын молайту.

2. Тапсырмалар арқылы есте сақтау,ауызекі сөйлеу ,сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамыту.

3.Спорт адамның денсаулығын жақсартып,ерік- жігерін арттыратынын ұғындыру.




Сабақ мақсаттары.


Барлық оқушылар: Сөздікпен жұмыс жасай алады.


Оқушылардың басым бөлігі:Топтық жұптық жұмыстарды орындай алады.Мәтінді түсініп оқи алады,орыс тіліне аударады.

Кейбір оқушылар:Топта диалогтік қарым қатынасқа түсе отырып өзгелерді оқыта алады. Мәтіннің маңызды жерлерін ескереді,өз ойын білдіре алады.


Тілдік мақсат

Әдіс- тәсілдері

Оқушылар : Жалқы есімнің мағынасын біледі.Зат есімнің көптік, тәуелдік пю. жалғауларын айта алады.

Негізгі сөздер мен ті9льшаеестер:

Сын тұрғысынан ойлау, диалогтік оқыту, дарынды және талантты балалармен жұмыс. Оқытудағы жаңа тәсілдер, жас ерекшеліктері бойынша оқыту.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Қазақстанның қандай спортшыларын білесіңдер?


Талқылауға арналған тармақтар: Біздің спортшылар туралы өз ойыңды білдір.


Күтілетін нәтиже

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар




Кіріспе

5мин

Негізгі бөлмі

30 мин

Сабақтың барысы.

1. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық тренинг.

Мотивация кезеңі.

Сергіту сәті.Тыныштық сәті.Денелеріңді түзу ұстап,бастарыңды жоғары көтеріп ауаны терең жұтып, еркін тыныс алыңдар. Елестетіп көріңіз.Нұр сәулесі сіздің бойыңызға бойыңызға ақырын тарай бастағанын елестетіңі.Біз же еміс бағының ішінде келе жатырмыз.Айнала толған жеміс ағаштары,сарқырап бұлақ суы ағып жатыр,балғын да әсем гүлдер өсіп тұр.Оқушыларға бақтан гүл тергізіп, топқа бөлу. Екі топқа есім беріп орындарына отырғызамын.

1-Білектілер тобы

2-Палуандар тобы

2.Үй тапсырмасын сұрау кезеңі. «Миға шабуыл». Стратегиясы

Қазақстан спорт кешені нешінші жылы ашылды?

Онда қандай жаттығу залдары бар?

Қандай команда ойнайды?

1Спорт дегеніміз не?

2Спортшының бойындағы қасиеттер.

Оқушылар спорт және споршы тақырыбына постер қорғайды.Спорт пен спортшы бойындағы қасиеттерді анықтап,тақырыпты ашу.


3.Жаңа сабақ

1. «Сөзмаржан».

Сөздік

«Оқы, қара, жап»стратегиясы

Алтын-золото –золотой

Күміс-серебро,серебряный

Қола-бронза,бронзовый
2.Ұтымды пікір- ұтқыр ой.

Оқушыларға слайд арқылы Қазақстанның әйгілі спортшыларымен таныстырамын.



1-тапсырма кітаппен жұмыс.

Қазақстанның спортшылары

Қажымұқан Мұңайтпасов,

Бекзат Саттарханов,Бақтияр Артаев,Серік Сәпиев, Александр Винокуров,Жақсылық Үшкемпіров,Ольга,Ермахан Ибраймов, Ольга Шишигина,Зульфия Чиншанло,Илья Ильин,Светлана Подобедова
3-тапсырма өлеңді мәнерлеп оқы.

Спортшылар

Спорт- күштің қайнары

Спортшылар жайдары.

Шымыр өсіп шыңдалған,

Тауды асып,шыңды алған.

Спортшылар қажымас,

Спортшының жаны жас.(М.Әлімбев)



3.Сен-маған, мен-саған.
Топ басшылары берілген сөздерді

оқып,орыс тіліне аударады.

Алтын медаль,күміс медаль,қола медаль.
4. «Желпеуіш стратегиясы»

2-топ оқушылары қазақ тілінен орыс тіліне екі сөйлем құрапап,аударады, өзара алмасады.


5 -тапсырма. Оқушылар мәтінді оқып, сөйлемдерді толықтырып жазады.

Серік Сәпиев алтын медаль алды. Елена Хрусталева күміс медаль алды. Тен Денис қола медаль алды.
6 –тапсырма синквейн» стратегиясы

екі топ

Бес жолды өлең құрайды.

Бекіту


5.Тұлғаны таны.

«Еркін той қозғау» стратегиясы.

Даналық ағашы

Оқушылар ағашта ілулі тұрған жапырақтағы сөздерді жалғастырады.




Қорытынды бөлім 5мин

Оқушылар сабақтан алған әсерін стикерлерге жазып суреттердің астына іледі.






Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс


Дарынды оқушыға оқушы сұрақтарға жауап беріп отырады.



«Бағдаршам», «алтын, күміс, қола» медальдарымен, бағалау, «от шашу, мадақтау» түрлерімен бағалау.

Орыс тілі,интернет желісі.


Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Сабаққа негізделген оқу мақсаты шынайы



Бүгін оқушылар спортшылармен танысты
Сыныпта ахуал бірқалыпты болды
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім

Мен –өзіме жасаған рефлексия барысында сабағыма мынадай түзетулер енгіздім. Әріптерді теру барысында кеткен қателер.Қосылып жазылған сөздерді бөлек жаздым сонымен қатар қосылып жазылған әріптерді бөлек жаздым.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет