Халитова Эльмира Талгатовна 3 Жұмыс түрі Мұғалімдерге арналған конкурс



Дата28.06.2017
өлшемі1,11 Mb.
#20211
түріКонкурс

1

Сайыс атауы

"Лучший открытый урок"

2

Қатысушының аты-жөні (толығымен)

Халитова Эльмира Талгатовна

3

Жұмыс түрі

Мұғалімдерге арналған конкурс

4

Жұмыс атауы

Сабақ жоспары. Тақырыбы: 10 саны және цифры. Дециметр.

5

Білім алу мекемесінің (қысқартусыз) толық атауы

" №31 бастауыш мектеп-балабақша" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

6

Қатысушының толық мекен-жайы (индексімен)

Оңтүстік Қазақстан облысы, Түркістан қаласы, Юлдашов көшесі № 26 үй

" №31 бастауыш мектеп-балабақша" коммуналдық мемлекеттік мекемесі



Индексі 161200

7

Лауазымы

Бастауыш сынып мұғалімі

8

Байланыс телефоны

87058860007

9

E mail

murat.nazarov.77@mail.ru




"Лучший открытый урок" Қағаз түріндегі диплом қажет. Қосымша ақысы төленген.




Түркістан қаласы,

"№31 бастауыш мектеп-балабақша " коммуналдық мемлекеттік мекемесінің

бастауыш сынып мұғалімі Халитова Эльмира
Сабақтың тақырыбы : 10 саны және цифры. Дециметр.

Сабақтың мақсаты : 1) 10 саны екі цифрмен жазылатындығын, бір және екі таңбалы сан туралы, ұзындық өлшеуіші-дециметр туралы, оның мәні мен белгіленуі туралы түсінік қалыптастыру.

2) Есте сақтау, логикалық ойлау қабілеттерін арттыру.

3) Ұқыпты, тиянақты болуға тәрбиелеу.

Көрнекілік : сандар қатары, дидактикалық материалдар, сызба кестелер, семантикалық карта, сызғыш, жолақшалар.

Сабақтың түрі : аралас сабақ.

Сабақтың барысы : 1) Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын

аудару.


1 дегенім бұзау, 2 дегенім ешкі,

3 дегенім үстел, 4 дегенім теке,

5 дегенім бесік, 6 дегенім асық,

7 дегенім жылқы, 8 дегенім серке,

9 дегенім түйе, 10 дегенім ожау,

11 қара жұмбақ.

2) Үй тапсырмасын пысықтау. 9 санының құрамы.


  1. 9 9 9 9 9 9

6 7 8 7 4 5

  1. 9 * 4 + 4 8 < 7 + 8 +1 <

8 * 7 - 2 8 > 9 - 9 – 5 >

9 * 5 +4 9 = 4 + 3 + 6 =



3) Жаңа сабақты түсіндіру.

Жаңа сабақ : 10 саны және цифры. Дециметр.


Жаңа сабаққа дайындық ретінде ауызша жаттығулар орындау.

3см * 3см –1 см 5см * 5см + 1см 2см * 2см - 1см

7см * 7см – 2см 6см * 6см + 2см 8см * 8см – 2см

9см * 9см – 3см 4см * 4см + 3см 6см * 6см – 3см

Кестедегі суретті пайдаланып 9 бен 1-дің қосындысы сандар қатарында 9-дан кейін тұратын сан, ал оны жазу үшін жаңа цифр алынбайды, бірақ ол белгілі екі цифр 1 және 0 арқылы белгіленетіні айтылып, жазылып көрсетіледі : 9 + 1 = 10

Осы жерде математикада барлық сан белгілі


1 , 2, 3, , 4, 5, 6, 7, 8, 9 цифрлары арқылы белгіленетіні ,

10 саны сияқты барлық басқа сандар да осы цифрлармен жазылатынын айту.

Оқушылар алдарындағы берілген жолақшаны өлшейді.Оның 10 см. екеніне көз жеткізу, 10 см. математикада дециметр деп аталатыны туралы айтып, дециметр ұзындықтың жаңа өлшеуіші туралы түсінік беру.

Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма. Суреттерге қарап жаңа жыл жақындап қалғанын, оған балалар дайындала бастау керек екенін айтып, «Жаңа жыл кешіне арнап неше қоянның маскасы жасалады, ал түлкінікі ше? Барлық маска нешеу болады?- деген сұрақтар арқылы 9 қоянның маскасына тағы 1 түлкінің маскасын қосқанда барлығы 10 маска болады, яғни 9+1 =10 «он» деп санды атап, оны жазу.

Кері амал құрастыру. Барлығы 10 маска еді, біреуі түлкінікі, қалғандары қояндікі. Қоянның маскасы нешеу? 10-1 = 9 болады.



2-тапсырма. Кесіндінің бойына сантиметрлік жолақша неше рет салынатынын айқындау, оның 10 см екенін санау. 10см болатын ұзындық 10дм аталатыны, 10см= 1дм түрінде жазылатынын түсіндіру. Дәптерге сызу, жазу.

3-тапсырма. Қалып қойған санды атау.

0, , , , , , , , , 9, .

0, 1, , , , , 6, , , , .

4-тапсырма. Теңдіктер құру, оқу. Дәптерге орындау.

+ = 9 9 - =



Cергіту сәті. 1, 2, 3, бойға жинап күш,

1, 2, 3, қарлығаштай ұш.

5-тапсырма.

Шығармашылық тапсырма ( мүмкін жағдайларды қарастыру )



6 + 4 > 6+ 10 - 6 < 10 - 10 - 4 < 10 -

6-тапсырма. Семантикалық картаны қолдану.




теңдік

теңсіздік

өрнек

10 – 3 = 7










9 < 10










10 > 6










7 = 7










10 = 2 + 8










2 + 4 < 8










Қорыту : а) Суретте неше үшбұрыш бар ?

Ә) Есептеу дағдыларын жетілдіруде логикалық есептер шешу.



1) 4 жұмыртқа 4 минут піссе, 1 жұмыртқа неше минут піседі?

2) Сиыр 4 аяғымен тұрса 200 кг, 2 аяғымен тұрса неше кг болады.

3) Алмұрт алмадан ауыр, ал алма шабдалыдан ауыр. Қайсысы ең ауыры?

4) Екі адам шахматты 2 сағат ойнады. Бір адам неше сағат

ойнайды ?

5) 2 кг мақта ауыр ма, 2 кг темір ауыр ма?

6) Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді?

7) Бақытжанның 4 ұлы, олардың әрқайсысының туған

қарындасы бар. Бақытжанның неше баласы бар?

Бағалау. Баға мониторингі бойынша талдай отырып бағалау.



Үйге тапсырма: 10 санын жазу, есептеулерді орындау.

Каталог: uploads -> doc -> 0809
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0809 -> Сабақ үдері-сіне диалог-тік оқыту әдісін қолда-ну сындарлы оқыту теориясының әдіс-тәсілдерін жетілдіру


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет