Қысқа мерзімді жоспар Кубланова Айнамкоз Жанахметовна Ақтөбе қаласы №34 орта мектебінің химия, биология пәнінің мұғалімі



Дата23.08.2017
өлшемі35,59 Kb.
#25222
Қысқа мерзімді жоспар Кубланова Айнамкоз Жанахметовна

Ақтөбе қаласы №34 орта мектебінің химия, биология пәнінің мұғалімі

ПӘНІ

Биология

КЛАСЫ

9




ТАҚЫРЫП

Жыныстың генетикалық анықталуы. №1 практикалық жұмыс




МАҚСАТЫ

Негізгі генетикалық ұғымдар Мендель заңы жыныстық генетикалық анықталуы туралы түсінік қалыптастыру арқылы топта бірлесе жұмыс істеу, сыни ойлауға үйрету, оқушылардың бір-бірін тыңдауға , ойын еркін айтуға үйрену. Бір-бірін арқылы бағалауды үйрену арқылы өзін-өзі реттеу.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

тақырып бойынша білімдерін өзектендіре алады;

әңгімені өз бетінше оқып, мазмұнын ұғына алады;

мәтінді тапсырма тұрғысынан саралай оқи алады;

өз ойларын еркін жеткізе біледі;

кластастарымен қарым-қатынасы қалыптасады;

сындарлы сөйлей білуге ынталанады;

ойлаудың жоғары деңгейіне ұмтылады;

оқушылар өздерінің қабілеттерін дамыта алады;

өзін-өзі бағалай алады, өз жұмысын кластастарының жазғанымен салыстырып, өзін-өзі реттей алады;





КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

Ұйымдастыру кезеңі


Психологиялық теренинг-жаттығу өткізу арқылы оқушыларға психологиялық атмосферасын қалыптастыру үшін сабаққа жылы лебіздерін білдіреді . 4-топқа мозайкалар арқылы бөлінеді.Топтық бағалау парақшалары негізінде топ мүшелерінің топ жұмысына қаншалықты үлес қосқандары бақыланады,өзара бағалау жүргізіледі.


Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Мозайканың суреттері-митохондрия,пластидтер,өсімдіктер мен жануарлар жасушасы,Гольджи жиынтығы арқылы бөлінеді.

Топтық бағалау парақшалары беріледі.






Қызығушылықты ояту


Үй тапсырмасын сегіз сәуле арқылы тексеремін және ыстық орындық арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.


Сегіз сәуле және ыстық орындық арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.

Үш шапалақ арқылы мадақталады.





Мағынаны тану


Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын ұғынып, Білемін кестесін толтырады. Жаңа тақырыпты бастамас бұрын білгім келеді толтырады.

әр топқа тапсырма беріледі ротация әдісі арқылы бір-біріне түсіндіреді.Білдім кестесін толтырады. №1 практикалық жұмыс

Бағалау.



Тақырыпты «Түртіп алу» әдісі бойынша тұрғысынан саралай оқиды. Тірек сызбалар сызады. Термин анықтамаларын дәптерге түсіріп алады. №1 практикалық жұмыс орындайды.
«білгім келеді» сызбасын толтырады.Әр топ тақырыпты меңгеріп, талқылап,постер түрінде қорғайды.


Топтық таныстырылымды «екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бағалау




Рефлексия


Сабақ барысында меңгерген білімдері мен алған ақпараттарды түйіндеп

Қандай қызықты нәрселер білдім? Топпен қарым қатынасың қандай

Жаңа ақпарат алдым....

Нені түсінген жоқпын? Өзіңе қояр бағаң өз ойларын бес саусаққа жазады. Бағалау өлшемдері бойынша оқушылар өзін-өзі бағалауы.

Топ басшысының бағалауы Мұғалімнің бағалауы болады.


Плакатқа өз ойларын стэкерлерге жапсырады. Өз ойларын бес саусаққа жазады.

Топ басшысы басқа топты бағалайды.




Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма беру Жыныстың генетикалық анықталуы. ( қосымша мәлімет)





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет