Қысқа мерзімді жоспар Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі



Дата04.03.2020
өлшемі28,11 Kb.
#59597
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ (1)

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

10.4А Туындының қолданылуы



Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Туындының көмегімен функцияны зерттеу және графигін салу. Есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.33

туындының көмегімен функцияның қасиеттерін зерттеу және оның графигін




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушыларға туындының көмегімен функцияның қасиеттерін зерттеп және оның графигін салудың дағдысын қалыптастыру. (бекіту сабағы)

Бағалау критерийлері

  • функцияны туынды көмегімен зерттейді;

  • туындының графигі бойынша сындық нүктелерді, экстремумдерін таба алады;

  • сындық нүктелер және басқада қасиеттерді қолданып,

  • графиктің эскизін орындайды;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар: функцияны зерттеу бойынша әрекеттер туралы түсініктеме айта алады.

  • Пәнге қатысты лексика мен терминология

  • туынды

  • дифференциалдау;

  • дифференциалдау ережелері;

  • стационарлық, кризистік нүктелер;

  • кесіндідегі функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері

  • функцияны зерттеу.

  • Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Егер мен осы функцияны дифференциалдасам, онда.

Қосындының туындысы ...тең

Ең үлкен және ең кіші мәндері ... болады

Функцияның монотондылық аралықтарын табу үшін, ...қажет

Графикке жанаманың теңдеуін табу үшін...

Қосындының туындысы ...тең.



Құндылықтарды дарыту

Жұппен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу.

Жаһандық азаматтылыққа

тәрбиелеу

Тақырыптың жан-жақтылығын әр түрлі халықаралық әдебиеттерден тапсырмалар беру арқылы көрсету.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті құралдарды қолдану, интернет ресурстар

Бастапқы білім


туынды, туынды табу ережелері, функцияның өсуі және кемуі, кризистік нүктелер, функция графиктері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин


  1. Оқушылармен амандасу

  2. Тақырыпты, сабақ мақсатын, бағалау критерийлерін анықтау.



Сабақтың ортасы

10 мин


15 мин


  1. мин




  1. Өткен білімді қайталау.

Ұжымдық жұмыс

Функцияның экстремум нүктелерін анықтаңдар:









Дескрипторлар

+ / -

1 а,б

функцияның туындысын табады




функцияның кризистік нүктелерін анықтайды




аралықтардағы туындының таңбасын анықтайды




функцияның экстремум нүктелерін табады



Функцияны зерттеңдер және оның графигін салыңдар:





Дескрипторлар

+ / -

функцияның анықталу облысын анықтайды




функцияның жұп/ тақтығын, периодтылығын анықтайды




функцияның асимптоталарын табады




функцияның туындысын табады




функцияның экстремум нүктелерін анықтайды




функцияның монотондылық аралықтарын табады




координата остерімен қиылысу нүктелерін табады




функцияның графигін салады






  1. Жеке жұмыс.

Оқушылар функцияны зерттеп және оның графигін салады. ( өзара бағалау, мұғалімнің бағалауы жүргізіледі).

А деңгей






Дескрипторлар

+ / -

функцияның анықталу облысын анықтайды




функцияның жұп/ тақтығын, периодтылығын анықтайды




функцияның асимптоталарын табады




функцияның туындысын табады




функцияның экстремум нүктелерін анықтайды




функцияның монотондылық аралықтарын табады




координата остерімен қиылысу нүктелерін табады




функцияның графигін салады




В деңгей:



Дескрипторлар

+ / -

функцияның анықталу облысын анықтайды




функцияның жұп/ тақтығын, периодтылығын анықтайды




функцияның асимптоталарын табады




функцияның туындысын табады




функцияның экстремум нүктелерін анықтайды




функцияның монотондылық аралықтарын табады




координата остерімен қиылысу нүктелерін табады




функцияның графигін салады




С деңгей:



Дескрипторлар

+ / -

функцияның анықталу облысын анықтайды




функцияның жұп/ тақтығын, периодтылығын анықтайды




функцияның асимптоталарын табады




функцияның туындысын табады




функцияның экстремум нүктелерін анықтайды




функцияның монотондылық аралықтарын табады




координата остерімен қиылысу нүктелерін табады




функцияның графигін салады





6. Жұппен жұмыс.

Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:





Дескрипторлар

+ / -

функцияның анықталу облысын анықтайды




функцияның жұп/ тақтығын, периодтылығын анықтайды




функцияның асимптоталарын табады




функцияның туындысын табады




функцияның экстремум нүктелерін анықтайды




функцияның монотондылық аралықтарын табады




координата остерімен қиылысу нүктелерін табады




функцияның графигін салады








Дескрипторлар

+ / -

функцияның анықталу облысын анықтайды




функцияның жұп/ тақтығын, периодтылығын анықтайды




функцияның асимптоталарын табады




функцияның туындысын табады




функцияның экстремум нүктелерін анықтайды




функцияның монотондылық аралықтарын табады




координата остерімен қиылысу нүктелерін табады




функцияның графигін салады







https://infourok.ru/prezentaciya-po-matematike-na-temu-podgotovka-k-ege-proizvodnaya-260980.html

Алгебра және анализ бастамалары 10кл , А.Е. Әбілқасымова




Сабақтың соңы

  1. мин

7.Үй тапсырмасы

Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:





8. Рефлексия.

Сіздер бүгін жақсы жұмыс істедіңіздер, енді әрқайсыңыз өз еңбектеріңіздің жемісін бағалаңыздар.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылар сабақ бойы жеке жұмыс жасайды.

Фронтальды жұмыста оқушыларға базалық деңгей беріледі. Есептер шығару барысында жеке-дара оқыту ұйымдастырылады.

Мұғалім қабілеті жоғары және төмен оқушыларға көмек көрсетеді, ал орта деңгейдегі оқушылар қабілеті жоғары оқушылардың өзара көмегі арқылы ілгері жылжи бастайды.

Жеке жұмыста өзін-өзі, топтық жұмыста бірін-бірі бағалау түрлері қолданылады. Сабақта оқушылардың теориялық материалды меңгеруі фронтальды презентациямен жұмыс істеу арқылы жасалады.

Сабақ басында оқушылар кабинеттегі тәртіп ережелерімен , қауіпсіздік техникасымен таныстырылады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет