2-бөлім: Компьютерлік графика 2.6. Қисық бетімен жұмыс
|
Мектеп:
|
Күні:
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Оқу мақсаттары
|
5.2.2.3 векторлық суреттер жасау және өңдеу;
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Photo Brush редакторының қызметтерін анықтайды.
|
Көптеген оқушылар:
Photo Brush редакторының қызметтерін салыстырады.
|
Кейбір оқушылар:
Photo Brush редакторының қызметтерін қолданудың маңыздылығын сипаттайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология. Сабақта қолданылатын темин сөздер.
|
|
Қазақ тілі
|
Орыс тілі
|
Ағылшын тілі
|
|
ауысу
|
сдвиг
|
Shift
|
ескі фотолар
|
старые фото
|
old photos
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
Paint.NET графикалық редакторларында түстердің сапасықалай реттеледі? Естеріңе түсіріңдер.
Paint.NET-те суретті өңдеу үшін қандай әсерлерді қолдану тиімді болады? Ойларыңмен бөлісіңдер.
|
|
Жазу. Векторлық суретке әсер беру командаларын жазыңдар.
|
Алдыңғы алған білімі
|
Векторлық суреттерді құру.
|
Пәнаралық байланыс
|
сызу, ағылшын тілі, орыс тілі, тарих
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» ұлттық идеология құндылықтарын іске асыру.
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған іс-әрекет
|
Қосымша ресурстар
|
Сабақтың басы 3 мин
7 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгендеу.
Сыныпта көңілді ахуал орнату.
Өткен сабақты пысықтау
«Квест» ойыны. Photo- Brush құралдарының суреттері топтарға беріледі. Суреттің аттары жазылған парақшалар сынып ішінде жасырынған. Оқушылар парақшаларды жылдам тауып суреттерге жапсыруы керек. Бірінші жеңген топ жеңілген топқа өткен сабақ туралы сұрақтар қояды.
|
А4 парағы
|
2
6 мин
4 мин
|
Дескриптор:
- векторлық графикалық редакторда фотосурет орнатады; - қисық командасын қолданып, суреттің түсіне өзгерту
жасайды. Тапсырмалар
1-тапсырма.
Интернеттен немесе компьютерде орналасқан суреттердің арасынан 2 сурет таңдап алып, редактордың жұмысалаңына орналастыр. RGB қисықтарын пайдаланып, суреттіңтүсінің сапасына мүмкіндігінше түзету енгіз. Суретті *.jpg форматында сақта.
Дескриптор:
- суретті векторлық графикалық редакторға орнатады; - қисық командасын қолданады;
- сурет пішімін анықтайды.
2-тапсырма.
Интернеттен немесе компьютерде орналасқан суреттердің арасынан елімізде орналасқан табиғи қорықтардың бірінің суретін көшіріп, редактордың жұмыс алаңына орналастырыңдар. Осы суретке Эффект (Әсерлер) тақтасында орналасқан әсерлер арасынан Искажения (Бұрмалау), Старые фото (Ескі фото) және Неон (Неон) әсерлерін таңдаңдар. Суретке әрбір берген әсерден соң оны қайта атап, сақтаңдар.
Дескриптор:
- суретке бұрмалау әсерін береді; - суретке ескі фото әсерін береді; - суретке неон әсерін береді. Топтық жұмыс
«Венн диаграммасы»
Photo-Brush пен Paint.NET-тің әсерлер беру құралдарын және түсті реттейтін қисықтар жұмысын салыстырыңдар. Ұқсастық пен айырмашылықтарын атаңдар. Қай графикалық редакторда суретті өңдеу қолайлы?
Дескриптор:
- растрлық және графикалық редакторларда сурет өңдеу командаларын анықтайды;
растрлық және графикалық редакторларда сурет өңдеу командаларын салыстырады.
|
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Kahoot, plickers программаларында электронды тест жұмысын орындату.
|
Компьюте р
|
Рефлекси я
1 мин
|
«Бағдаршам» әдісі. Оқушылар сабақта не жақсы түсінікті болды – жасыл түске, нені онша түсінбед і– сары түске, не білгісі келеді – жасыл түске стикерге жазып жапсырады.
|
3
4
Достарыңызбен бөлісу: |