Коучинг үдерісінің тақырыбы: «Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдерді меңгеру»



бет1/4
Дата29.03.2017
өлшемі4,92 Mb.
#12427
  1   2   3   4
Өтілетін күні: 14.02

Коучинг үдерісінің тақырыбы:


«Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдерді меңгеру»

Мақсаты:

*Әріптестеріме оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдерді меңгерту;

*Әріптестеріме сыныпты топқа бөлу тәсілін үйрету;

*Топқа бөлінген мәтіннің мағынасын ашу;

*Топты тағыда реттік сан бойынша топқа бөлу;

*Топтағы адамдармен берілген мәтінді басынан аяғына дейін талқылау ;


Міндеттері:

Табыс критерийлері:

*Жеке орындап, жұпта ой бөлісіп, топта талқылау жұмыстарын жүргізуге бағыт беру;

*Мәселені тереңінен бойлап ойлауға, байыппен шешім қабылдай білуге ықпал ету;

*Қарым-қатынас жасай отырып, бірлесе білім үйренуге және оны өмірде қолдану жолдарын қарастыруға көмектесу;





Күтілетін нәтиже:

  • жеке, жұпта, топта жұмы жасға бір-бірін үйретеді, өз ойымен бөлісуге мүмкіндік алады, ұйымшылдығы артады;

  • тапсырмаларды талқылап, шешім қабылдай алады;

  • алған білімдерін өмірлік жағдайларда қолдана алады.






Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Уақыты

1.

Қызығу-шылықты ояту

1.Сыныпты топқа бөлу

2.Мини тест.




3.Қызықты сурет


4.Ой қозғау.


1-топ 3-топ

4-топ

2-топ



1.Пән атауларымен

2.Фигуралармен

3.Түстермен

4.Құрал- жабдықтардармен

6 сұрақтан тұратын тестті орындау.

Әрқайсысына А, Ә, Б және В әріптерімен қоса төрт-төрттен үлдірленген карточкалардың жинағын дайындап жауаптың төрт нұсқасы бар сұрақтар қойылады, дұрыс жауапқа сәйкес келетін карточкаларын көрсетуі керек. Олардан қалғандарының карточка-жауаптарына қарамауын өтініңіз.


Суреттердің 6 айырмашылығын табыңыз.
Қызығушылықты ояту мақсатында әр топқа «Қаламды көтермей сурет саламыз»тапсырмасын орындаймыз.

1 минут


3 минут

2 минут
1 минут



ІІ

Ш


Мағынаны тану

Рефлексия

6.Джигсо тәсілін қолдана отырып « Адам болып қалу»мәтінін талқылау


7.«Ақылдың алты қалпағы»

Қатысушылар төрт топ болғандықтан алты қалпақтың төрт түсін ғана пайдаланды.

8. Сергіту сәті

9.Конвертке салынған сұрақ бойынша жұмыс

10.«Притча Индивидуальный подход»
11.Рефлексияға арналған тапсырма.

«БББ»кестесі

Білемін

«БББ»кестесі



Білгім келеді

«БББ»кестесі

Білдім


*1-ші жеке жұмыс,

2-ші топтық жұмыс орындалып мәтінді ортада мағынасы талқыланады.

*Топ 1,2,3,4-сандарын ретін қайталау арқылы қайта топқа бөлінеді.

*Топта қайта талқылау жүреді.

Алынған сұрақты топта талқылай отырып постерде орындап ,қорғайды .
Мақсаты:

Мәселені барынша мұқият талқылап, жалпы ойлау қызметін жетілдіру үшін ойдың/сананың түрлі аспектілерін жандандыру мақсатында қолданылатын әдіс.

Түрлі ойындар арқылы миды тынықтыру.

4 топқа 4 сұрақ беріледі .Сол сұраққа түйінді ойларын жазып парақшаны келесі топқа береді.Өздерінің толтырған қағаздары қайтып келгенде топ басшысы тақырыпты қорғайды.

Суретке байланысты өз ойларын жазады.

Видео ролигін тамашалап 10 минуттық эссе жазу.

1 қадам: Мәтінмен таныспай тұрып, өздері «Білемін», «Білгім келеді» бағандарын толтырады.

2 қадам: Мәтінмен танысу барысында немесе оқығанды талдау үрдісінде оқушылар «Білдім» бағанын толтырады.

3 қадам: Қорытынды жасау, бағандардың мазмұнын салыстыру.Осы коучинг үдерісі бойынша не білді .



4минут

9 минут
1 минут

12минут

10 минут
2 минут





Білемін

Білгім келеді


Білдім

*Дәстүрлі сабақ өтуді,жаңа технологиямен сабақ өтуді ,балалардың қызығушылығын арттырып жұмыс жүргізуді білемін.

*Коуч сессияның нені білдіретінін ,эссені қалай жазатынын ,7 модуль идеясын және әдіс-тәсілдерді сабақта қалай қолдануға болатынын білемін.

*Ұжымдық оқыту және жеке тапсырма беруді,баланың икемділігі арқылы тапсырма беруді білемін.

*Жаңа технологияның кейбір түрлерін білемін.

*Сабағымда жаңа тәсілдерді қалай қолдануды білемін.

*Коучинг сабақтарын аздап білемін,тағы да білгеннің артықшылығы жоқ.

*Өз мектебімде коучинг сабағына қатысып көргенмін,өз пәнімде қалай болатынын көргім келетін


*Осы үйренген тәсілдерді сабақта қолданып көргім келеді.

*Осындай тренинг сабақтарға қатысып жаңа тәсілдерді жетік білгім келеді.

*Ұлттық қол өнер арқылы топқа қалай бөлу керектігін білгім келеді.

*Оқуды бітіргеніме, яғни курстан өткеніме екі жыл болғандықтан тағы да жаңа өзгерістерді көргім келеді.

*Жаңа технологияның сабақта қолдану тәсілін,тағыда осы сияқты әдіс-тәсілдерді сабақта қалай қолдану керектігін үйренгім келеді.

*Жаңа технологияны тағы да білгім келеді.

*Сабақта қолданатын басқа да әдіс-тәсілдерді ұйымдастыруды білгім келеді.

*Осы интербелсенділік тәсілдерін,коучинг үдерісіне толығымен қатысқым келеді

*Осындай сабақтарға қатысып,түрлендіріп өтілетін сабақтардың түрлерін білгім келеді,өзім де осындай деңгейге жеткім келеді.

*Жаңа технологиямен жұмыс жасау жолдары.

*Оқушылырды бағалаудың тиімді жолдарын,топқа бөлудің жолдарын білгім келеді.

* Коуч сабақтың үйрену үшін өте тиімді екен,осы





*Заман талабына сай өтілетін сабақ үдерісін тағыда үйренгім келеді.

*Сергіту сәті,тест орындау тәсілі,Джигсомен қалай жұмыс жүргізу ,оқушылардың қызығушылығын арттыру жолдарын үйрендім.

*Бүгін топпен жұмыс істеуді білдім,сұрақ-жауапты қалай беруге болатынын білдім.

*Ақылдының алты қалпағы әдісін білдім.

*Алдағы жұмысыңызға сәттілік тілеймін.

*Көптеген жаңалақтарды білдім.

*Топтық жұмыстың қалай оқушылырға әсер ететіндігін білдім.

*Коучингтің не екенін ,қалай балалармен жұмыс жүргізу тәсілдерін білдім

*Постер жасауды,Джигсо тәсілін,тест жасау жолдарын,LS-дің жүргізілуі өте қатты ұнады.

*Сабаққа бүгінгідей дайындалып оқушыға қызықты ,әрі жеңіл жеткізіп,ойландырып өткізгім келеді.

*Топқа бөліп сабақ орындау.Өзіме көптеген қажетті, керекті сабақтар алдым.

*Бүгінгі жаңа технологиямен сабақ өту тәсілдері мағанұнады.

*Мен үшін өте қызықты болды.

*Тест арқылы өткен сабақты қайталау тәсілі ұнады.






Рефлексия

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет