Методи фіксації свиней



Дата16.03.2022
өлшемі2,11 Mb.
#135979
Байланысты:
ВнХвТв Нестеренко Лр 1

Методи фіксації свиней

Виконала : студентка 4 курсу 4 групи

Нестеренко Ірина іванівна

Безпека

  • При роботі зі свинями потрібно дотримуватися великої обережності. Особливу небезпеку становлять кнурі-виробники, тому їх слід утримувати у спеціальному відділенні або верстаті. Перегородки між верстатами повинні бути суцільними та не нижче 1,4 м.

Якщо виникає необхідність фіксувати свиню, її підманюють кормом, чухають за вухом, живіт, спину; і тільки коли тварина заспокоїться, швидким рухом руки хапають за вуха та тримають. Підходити до кнурів і свиноматок, що годують, а також фіксувати їх необхідно з особливою обережністю. Бажано і краще, щоб це виконували працівники, які постійно працюють з тваринами. Дорослих свиней доставляють до ветеринарного лікаря вже зафіксованими.

  • Якщо виникає необхідність фіксувати свиню, її підманюють кормом, чухають за вухом, живіт, спину; і тільки коли тварина заспокоїться, швидким рухом руки хапають за вуха та тримають. Підходити до кнурів і свиноматок, що годують, а також фіксувати їх необхідно з особливою обережністю. Бажано і краще, щоб це виконували працівники, які постійно працюють з тваринами. Дорослих свиней доставляють до ветеринарного лікаря вже зафіксованими.
  • Добре фіксувати свиней у положенні стоячи за верхню щелепу спеціальними щипцями, ременями або закрутками, навіщо на верхню щелепу накидають петлю і швидко закручують її, натискаючи нижнім кінцем закрутки на спинку носа; можна використовувати спеціальний верстат.

Фиксация свиней:
а — за допомогою закрутки; б, в, г — щипцями за верхню щелепу.

Фіксация свиней в положенні стоячи: о — біля стовба; б — на розтяжку.

Свиньми важко керувати при переміщенні з однієї виробничої ділянки на іншу, оскільки вони не пристосовані до повідків як велика рогата худоба або коні і намагаються від них звільнитися, проявляючи велику впертість. У свиней виражений інстинкт стадності, вони активно захищають одна одну, кусаються. Якщо дотримуватись певних правил, то можна покращити роботу з ними. Грубі методи фіксації також збуджують свиней. Не потрібно погано поводитися з тваринами, бити їх, це веде лише до роздратування як обслуговуючого персоналу, так і свиней.

  • Свиньми важко керувати при переміщенні з однієї виробничої ділянки на іншу, оскільки вони не пристосовані до повідків як велика рогата худоба або коні і намагаються від них звільнитися, проявляючи велику впертість. У свиней виражений інстинкт стадності, вони активно захищають одна одну, кусаються. Якщо дотримуватись певних правил, то можна покращити роботу з ними. Грубі методи фіксації також збуджують свиней. Не потрібно погано поводитися з тваринами, бити їх, це веде лише до роздратування як обслуговуючого персоналу, так і свиней.

Особливої обережності слід дотримуватися при роботі з лактуючими свиноматками в присутності інших свиней або поросят. Найкраще свиноматку ізолювати, але так, щоб її поросята знаходилися біля неї за решітчастою перегородкою. Грубі методи фіксації дуже турбують свиней, тому перед нескладними процедурами краще свиню не фіксувати, а дати їй корм, спокійно підійти збоку та ззаду і, почухуючи їй спину, боки та живіт, провести дослідження.

  • Особливої обережності слід дотримуватися при роботі з лактуючими свиноматками в присутності інших свиней або поросят. Найкраще свиноматку ізолювати, але так, щоб її поросята знаходилися біля неї за решітчастою перегородкою. Грубі методи фіксації дуже турбують свиней, тому перед нескладними процедурами краще свиню не фіксувати, а дати їй корм, спокійно підійти збоку та ззаду і, почухуючи їй спину, боки та живіт, провести дослідження.

Для фіксації свиней у напіввертикальному положенні обидві тазові кінцівки, або одну з них, піднімають та прив’язують до нерухомого предмету. Поросят та підсвинків фіксують у вертикальному положенні, тримаючи за тазові кінцівки головою вниз.

  • Для фіксації свиней у напіввертикальному положенні обидві тазові кінцівки, або одну з них, піднімають та прив’язують до нерухомого предмету. Поросят та підсвинків фіксують у вертикальному положенні, тримаючи за тазові кінцівки головою вниз.

Для фіксації кнурів використовують мотузкову петлю, яку накидають на верхню щелепу поза іклами. Вільний кінець прикріплюють за будь-який стояк. Крім цього, для фіксації кнурів використовують спеціальні станки.

  • Для фіксації кнурів використовують мотузкову петлю, яку накидають на верхню щелепу поза іклами. Вільний кінець прикріплюють за будь-який стояк. Крім цього, для фіксації кнурів використовують спеціальні станки.
  • Рот у свиней у розкритому стані фіксують зівниками або дерев’яним бруском з отвором посередині. Язик витягують і утримують спеціальними щипцями.

Дякую за увагу!



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет