Ә.Марғұлан атындағы жалпы білім беретін орта мектеп
Өткізген: математика пәнінің мұғалімі
Аужанова Ж.К.
2014-2015 оқу жылы
Сабақтың мақсаты: PISA халықаралық зерттеу туралы мағлұмат бере отрырып, оқушыларды өмірге байланысты есептер шығаруды үйрету Сабақтың міндеттері: PISA зерттеу әдістері негізінде логикалық есептерге теңдеу құрып, оны шешу, талдау жасауда оқушылардың сыни көзқарасы мен таным белсенділігін арттыру; Сыни ойлаудың белсенді әдістері арқылы логикалық ойлауы мен қарым-қатынас құзіреттілігін дамыту; PISA зерттеу әдістері негізінде логикалық тапсырмалар арқылы есеп мәтінін толық түсінуге, берілген шарттарға сай талдау жасау.
Күтілетін нәтижеОқушы берілген тапсырмаларды сауаттылықыпен орындауы, проблеманы қозғау, оны түсіну , одан шығу жолдары. Математикалық құзыреттілегі дамуы. * PISA зерттеу әдістері негізінде логикалық ойлау деңгейлері артып, жаңа идеялар ұсынады; * Коллаборативті ортада қарым-қатынас құзіреттілігі қалыптасады; * Өзін-өзі бақылау, бағалау, сөйлеу, тыңдау қабілеттері артады.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, оқушыларды топқа бөлу үшін фигуралар (төртбұрыш, шеңбер, үшбұрыш) таңдайды, сол фигуралар бойынша топтарға бөлінеді
«Белсенді оқу, мұқият тыңдау» стратегиясы
PISA бойынша қысқаша мағлұмат
PISA шеңберіндегі тестілеу барысында функционалдық сауаттылықтың үш саласы бағаланады:
Оқудағы сауаттылық
Математикалық сауаттылық
Ғылыми – жаратылыстану сауаттылығы
Қазақстан Республикасы 2009 жылы Экономикалық ынтымақтастығы дамыған ұйымдарына келісім шартқа отыруына байланысты PISA алғаш рет өтті.
PISA-ның өту жиілігі: 3 жылда 1 рет.
PISA тапсырмалары логикалық есептер шығару арқылы оқушылардың функционалдық математикалық сауаттылығын арттыру.
«PISA» туралы алған ақпартты постер-кластерге түсіру