Қаралды:
|
Келісілді:
|
Бекітемін:
|
Әдістемелік бірлестік
жетекшісі
|
Директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары
|
Директор
|
Р.К.Жаксыбаева
|
С.Г.Нурфазылова
|
А.К.Исаханова
|
«_____»_________20___
|
«_____»_________20___
|
«_____»_________20___
|
Қазақстан Республикасы педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру курсы
бағдарламасының ІІ (негізгі) деңгей бойынша
мектептегі тәжірибе кезеңін іске асыру барысындағы
қазақ тілі мен әдебиеті пәндерінің мұғалімі
Нурфазылова Салтанат Гайнуллинаның
орта мерзімді сабақ жоспары
10 - сынып
Қазақ тілі
Қарағанды 2015
10 - сынып
Қазақ тілі
2014-2015 оқу жылының 2 жартыжылдығы бойынша құрылған орта мерзімді жоспар
р/с
|
1.Сабақтың тақырыбы, мақсаты
|
2.Жұмыстың қандай белсенді формаларын қалайсыз (жеке, жұппен, топпен)
|
3.Жеті модуль идеясының көрініс табуы
|
4.Сыныптағы барлық оқушыны қалай жұмысқа тартасыз? (дарынды және талантты, АВС )
|
5.Бағалауды қалай жүргізесіз?
(қалыптастырушы)
|
6.Жоспарлағаныңыз бен күткеніңізге оқушының барлығы үйренгенін қалай анықтайсыз
|
7.Кері байланыс
(1. Бала туралы ақпарат.
2.Сабақтың қалай өткендігі туралы ақпарат)
|
8.Қандай
Ресурстар ды
қолданасыз?
|
9.Сабақ барысында кездескен қиындық- тар:
|
ІІ. Әлеуметтік – мәдени ая
ІІІ модуль. Табиғат-жаратылыстану құбылыстарына қатысты адам есімдері -11 сағат
|
Оқытудың тарау бойынша жалпы мақсаты: оқушылардың білімін тілдік, лингвомәдениеттанымдық, этномәдени және әлеуметтік тұрғыдан кеңейтіп, қазақ тілін игертудің коммуникативтік бағытын жүзеге асыру;
2) оқушының өз ойын, пікірін, көзқарасын еркін, дұрыс, нақты (ауызша және жазбаша) жеткізе білу дағдыларын жетілдіру;
3) оқушылардың қазақ тіліндегі функционалдық сауаттылығын дамыту;
4) мәдени-әлеуметтік тақырыптардағы оқу материалдарымен жұмыс аясында оқушылардың қатысымдық құзыреттіліктерін қалыптастыру.
|
1 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқының салт-дәстүрлері Мақсаты: қазақтың салт-дәстүрлерін топтастырып, халықтың өзіне тән ерекшеліктерін анықтау
|
Жеке, топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. Постер қорғау
|
Критериалды бағалау арқылы
|
«Табыс ағашы» арқылы
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы
|
Суреттер, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық, ИТ
|
|
2- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Сүйінші. Шілдехана Мақсаты: Аталған салт-дәстүрлеріндегі ерекшеліктерін қазіргі қоғамда қолданысына баға беру
|
Топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ
|
1.Түрткі беру
2. Жоба қорғау
|
Критериалды бағалау арқылы, мұғалімнің бағалауы
|
«3 сұрақ» әдісі арқылы
|
«Бармақ» әдісі арқылы
|
Сурет, мәтіндер, маркерлер, қағаз, флипчарт, оқулық, ИТ, ноутбук
|
|
3-сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Ат қою
Мақсаты: ат қою дәстүрінің ерекшелігін ашу
|
Жұппен, Топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. «Авторлық орындық» әдісі
|
Өзара бағалау арқылы.
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Бүгінгі сабақтан алған әсерім » смайликтер арқылы
|
Мәтін, флипчарт, оқулық
|
|
4- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Бесікке бөлеу. Бесік жыры Мақсаты: Бесік әбзелдерімен таныстыра отырып, оның маңызы мен пайдасын анықтау
|
Топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, диалогтік оқыту, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. Сахналық көрініс арқылы
|
Критериалды бағалау арқылы.
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы
|
Мәтін, бесік суреттері, маркерлер, қағаз, флипчарт, оқулық
|
|
5- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Қырқынан шығару
Мақсаты: Қырқынан шығару дәстүріндегі ырымдарымен таныстырып, өз пікірін білдіруге жағдай жасау
|
Жеке, жұппен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. Аяқталмаған сөйлем әдісі арқылы
|
Критериалды бағалау арқылы.
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Бағдаршам» арқылы
|
Сурет, компьютер, мәтін, қағаз, маркерлер, бағдаршам,флипчарт, оқулық
|
|
6- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Тұсаукесер
Мақсаты: тұсау кесу дәстүрінің ерекшелігін аша отырып, оқушылардың қатысымдық құзыреттіліктерін қалыптастыру
|
Топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, диалогтік оқыту, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. Миға шабуыл (кластер) қорғау арқылы
|
Өзара бағалау арқылы.
|
Рефлексия арқылы
|
«Бұрыш» стратегиясы арқылы
|
Мәтін, ИТ, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық
|
|
7- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Тілашар
Мақсаты: тұсаукесер мен тілашар дәстүрлерін салыстыру арқылы, ойлау қабілеттерін арттыру
|
Топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. Венн диаграммасын қорғау арқылы
|
Критериалды бағалау арқылы.
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Эссе жазу» арқылы
|
Мәтіндер, ИТ, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық
|
|
8- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Әр ұлт өз салтын сақтауы керек
Мақсаты: оқушыларды ұлттық құндылықтарға бағалауға, дәріптеуге ынталандыра отырып, отаншылдыққа тәрбиелеу
|
Жеке, топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. Өз бетінше жұмыс бойынша постер қорғау арқылы
|
Өзін-өзі бағалау, мұғалімнің бағалауы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Менің ойымша» әдісін қолданып, стикерлер арқылы
|
Интернет, қағаз, маркерлер, флипчарт, стикерлер, оқулық
|
|
9- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Диктант «Салт дәстүр»
Мақсаты: жазба жұмысына қойылатын талаптарды меңгерту
|
Жеке, Сыныппен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту.
|
1.Түрткі беру
2.«Бір-біріне диктант жүргізу» ойыны арқылы
|
Мұғалімнің бағалауы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
Дәптерлеріндегі жұмыс нәтижесі арқылы
|
Диктанттар жинағы
|
|
10- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ «Қазақтың дәстүрлері»
Мақсаты:
Модуль бойынша алған білімдерін ортаға салып, өзара ойларын, пікірлерін білдіруге жағдай жасау
|
Топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. «Ұлттық салт-дәстүрлерді дамытуға арналған бағдарлама»тақырыбында жоба қорғау арқылы
|
Топтарда өзара бағалау (критериалды)
|
Табыс критерий-лері арқылы
|
Кері
байланыс
«Үш өлшемді күнделік»
|
Интернет, қағаз, маркерлер, флипчарт, стикерлер, оқулық
|
|
р/с
|
1.Сабақтың тақырыбы, мақсаты
|
2.Жұмыстың қандай белсенді формаларын қалайсыз (жеке, жұппен, топпен)
|
3.Жеті модуль идеясының көрініс табуы
|
4.Сыныптағы барлық оқушыны қалай жұмысқа тартасыз? (дарынды және талантты, АВС )
|
5.Бағалауды қалай жүргізесіз?
(қалыптастырушы)
|
6.Жоспарлағаныңыз бен күткеніңізге оқушының барлығы үйренгенін қалай анықтайсыз
|
7.Кері байланыс
(1. Бала туралы ақпарат.
2.Сабақтың қалай өткендігі туралы ақпарат)
|
8.Қандай
Ресурстар ды
қолданасыз?
|
9.Сабақ барысында кездескен қиындық- тар:
|
ІІ. Әлеуметтік-мәдени ая
ІV модуль. Техника жаңалықтары - 12сағат
|
Оқытудың тарау бойынша жалпы мақсаты: оқушылардың білімін тілдік, лингвомәдениеттанымдық, этномәдени және әлеуметтік тұрғыдан кеңейтіп, қазақ тілін игертудің коммуникативтік бағытын жүзеге асыру;
2) оқушының өз ойын, пікірін, көзқарасын еркін, дұрыс, нақты (ауызша және жазбаша) жеткізе білу дағдыларын жетілдіру;
3) оқушылардың қазақ тіліндегі функционалдық сауаттылығын дамыту;
4) мәдени-әлеуметтік тақырыптардағы оқу материалдарымен жұмыс аясында оқушылардың қатысымдық құзыреттіліктерін қалыптастыру.
|
1 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Бұқаралық ақпарат құралдары Мақсаты: Бұқаралық ақпарат құралдарының тарихын білу және пайдасын бағалау
|
Топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. Миға шабуыл
Кестемен жұмыс жасау
|
Критериалды бағалау арқылы
|
Insert әдісі арқылы
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы
|
Мәтін, қағаз, маркерлер, презентация, оқулық, ИТ, кесте
|
|
2 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Жергілікті ақпарат құралдары Мақсаты: Жергілікті ақпарат құралдарымен таныса отырып, бағыттарын анықтау
|
Топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. Редактормен сұхбат ролдік ойыны
|
Өзін-өзі және өзара бағалау арқылы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы
|
Газет жинамалары, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық
|
|
3 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Бүгінгі жаңалықтар Мақсаты: оқушыларды шығармашылық жұмысқа баули отырып, тіл мәдентиетін қалыптастыру
|
Жұппен, Топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. «Мектеп өмірінен» газет жасау
|
Критериалды бағалау арқылы
|
«Табыс ағашы» арқылы
|
Смайликтер арқылы
|
Ноутбуктер, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық, ИТ
|
|
4 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Алғашқы қазақ газеттері Мақсаты: алғашқы газеттердің шығу тарихы, өз дәуіріндегі қоғамдық маңызын ашу
|
Топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. Зерттеу жұмысын жаса, қорғау
|
Критериалды бағалау арқылы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Пікір білдіру» әдісін стикерлер арқылы жүргізу
|
Интернет, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық, ИТ
|
|
5 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: «Айқап» журналы Мақсаты: журнал және журналдың негізін қалаушы М.Сералинмен танысу
|
Топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. Мәтінмен жұмыс
|
Критериалды бағалау арқылы
|
«Сөйлемді аяқта» жаттығуы арқылы
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы
|
Мәтін, қағаз, маркерлер, флипчарт,
бағдаршам, оқулық, ИТ
|
|
6 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақ журналистері Мақсаты:
Қазақтың тұңғыш журналистерімен таныса отырып, тілші мамандығына қойылатын талаптары бойынша өз ойларын айта білу
|
Жеке, топпен, топ аралық
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. Кластерді қорғау
|
Критериалды бағалау арқылы
|
«Табыс ағашы» арқылы
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы
|
Мәтін, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық, ИТ
|
|
7 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Газет Мақсаты: оқушылардың креативті ойлау қабілеттерін арттыру
|
Жеке, жұппен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту, АКТ.
|
1.Түрткі беру
2. «Газет және оның өмірдегі қолданысы»Шығармашылық жұмысын қорғау
|
Критериалды бағалау арқылы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Кімнен не алдым» әдісі арқылы рефлексия
|
Газеттер, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық
|
|
8 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Жарнаманың қажеттілігі Мақсаты: оқушылардың өз ойын талапқа сай, ұтымды жеткізе білу
|
Жеке, топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. 6 қалпақ
|
Критериалды бағалау арқылы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«5 сөйлем, 5 сөз, 1 сөз» әдісі арқылы рефлексия
|
Мәтін, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық
|
|
9 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Отбасылық басылымдар Мақсаты: отбасылық басылымдарға қойылатын талаптарды белгілеу
|
Топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. Кластер қорғау
|
Критериалды бағалау арқылы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Бағалау терезесі» әдісі арқылы рефлексия
|
Мәтін, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық
|
|
10 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: «Айгөлек» балалар журналы Мақсаты: балалар журналының ерекшеліктерін анықтау, «Айгөлек» журналы туралы мәлімет алу
|
Жеке, топпен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, диалогтік оқыту.
|
1.Түрткі беру
2. Мәтінмен жұмыс
3.Синквейн әдісі
|
Критериалды бағалау арқылы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия
|
Мәтін, қағаз, маркерлер, флипчарт, оқулық
|
|
11 - сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Диктант «Сүйікті газет-журналым»
Мақсаты: оқушылардың өз ойын талапқа сай, ұтымды жеткізе білу
|
Жеке, Сыныппен жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту.
|
1.Түрткі беру
2.«Бір-біріне диктант жүргізу» ойыны арқылы
|
Мұғалімнің бағалауы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
Дәптерлеріндегі жұмыс нәтижесі арқылы
|
Диктанттар жинағы
|
|
12- сабақ
|
Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ «Ақпарат көздері»
Мақсаты: оқушылардың модуль бойынша алған білімдерін қорытындылап, жеткен деңгейлерін анықтау
|
Жеке жұмыс
|
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету , оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты балаларды оқыту, АКТ
|
1.Блум таксономиясы бойынша құрылған тапсырмалар
|
Өзін-өзі бағалау, Мұғалімнің бағалауы
|
Табыс критерийлері арқылы
|
Дәптерлеріндегі жұмыс нәтижесі арқылы
|
Тапсырмалар, оқулық
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |