Сынып
|
7"Б"
|
Тақырыбы
|
Д.Бабатайұлы. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! »
|
Мақсаты
|
Дулат Бабатайұлының өмірбаянымен, шығармашылығымен танысу. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! » толғауының идеясын түсіну ,өз ойларын қорытындылай білуге жағдай жасау. Тіл белсенділігін арттыру, оқу мен жазу мәдениетін дамыту
|
Күтілетін нәтиже
|
Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Қарлы кесек, Дара диаграмма, "Пицца"
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
«Сатамын, сатып аламын" ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
|
Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшысы топ мүшелерін бағалап отырады.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Үй тапсырмасы
|
Қанатты сөздер
|
Қанатты сөздерді көріп, қарап шығу
|
Қанатты сөздерді оқиды
|
Жаңа тақырып
|
|
Сабақтың мақсатын айту
|
Сабақтың мақсатын біледі
|
Түсіну
|
« Қарлы кесек» әдісі бойынша тарау тақырыптарына қатысты өздері талқылап, өздері қайталау мақсатында тапсырмалар беріледі
|
Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, Бір оқушы өзінің ойын ақ параққа түсіреді. Қалған оқушылар жалғастырады. Әбден айтар ойы аяқталғанша жалғастырып жаза береді.Топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
|
Қолдану
|
Дара диаграмма
Қолдану арқылы жаңа сабақты түсінеді
|
Дулат Бабатайұлы туралы мәтінді оқып, Дара диаграмманы толтыру
|
Диаграмманы толтыру арқылы Дулат Бабатайұлының өмірбаянымен танысу
|
Сергіту сәті
|
От шашу (Фейерверк)
|
|
|
Талдау
|
"О,Ақтан жас, Ақтан жас!" өлеңін мәнерлеп оқу, идеясын түсіну.
|
Мұғалім мәнерлеп оқиды, толғаудың идеясын түсіндіреді
|
Оқушылар толғауды мәнерлеп оқиды, идеясын түсінеді
|
Жинақтау
|
|
"Пицца" әдісі. Топтарға жаңа тақырып бойынша сұрақтар таратылады. Талдайды , түсіндіреді
|
Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа байланысты өз ойларын жеткізу
|
Бағалау
|
Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату
|
Топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек
|
Топта бағалау парақшасын бақылаушы толтырады, бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтадағы "Даналық ағашына" іледі
|
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру, тақтаға ілу
|
Үй тапсырмасы
|
Д.Бабатайұлы. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! »
|
Өмірбаянын оқу, толғауды мәнерлеп оқу.
|
Өмірбаянын оқиды, толғауды мәнерлеп оқиды.
|
Өткізген: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Отепова Г.Н.