Сабақ Педагогтің аты-жөні: Кенжебаева С. А. Күні: 12. 09



бет1/3
Дата01.10.2022
өлшемі63,5 Kb.
#151359
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
АД 5С
Tarikh Zh 1201 banysh (1), teatrtanua-krspe 5 lecture, 00150ecd-b259482e, Цифровые системы коммутации, Тәрбие сағат вортекс, КТП кабельдерді және шеткі құрылғыларды монтаждау, 8сынып ТЖБ-2 алгебра, 0000166c-8da00644, Слайд үлгі қазақша, Кіріспе

5 сабақ

Педагогтің аты-жөні:

Кенжебаева С.А.

Күні:

12.09

Сыныбы: 2-сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Батыр бабаларым/Абылай

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру
2.3.1.1 мұғаліім кмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: мұғалімнің көмегімен өлеңді мәнерлеп оқиды. Мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқиды. Өлеңдегі кейіпкерді нақты дәлелдермен суреттей алады.
Дамытушылық: сұрақтарға жауапты мәтіннен табу арылы тыңдалым және оқылым дағдыларын дамиды. Тәрбиелік: оқушылардың бойында еліміздің өткен тарихына деген қызығушылығын арттыру арқылы батыр ерліктерін дәріптеп, патриоттық сезімдерін ояту.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.
Қызығушылы ғын ояту

Мұғалім оқушылардың ойлана отырып, ребус шешімін табуға қолдау көрсетеді.
Ребустың шешуіне қарап, сабақ тақырыбын анықтауына бағыт береді. Бұл жерде оқушыларға өткен тақырыппен байланыстыра отыра, батыр адам мінезін сипаттауды үйрету. Балаларға батырдың кім екендігін айту.
«Батыр – әскери өнерді жақсы меңгерген, жау түсірер ерлігімен аты шыққан, қаһарман адамға берілетін құрметті
атақ. Батыр атағы мирасқорлық жолымен берілмейді, оған әрбір адам жеке басының ерлігімен ие болады.
Батырларды қазақ халқы ежелден құрмет тұтқан».
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

(Ж) «Оқу мен жазуға даярлық» әдісі
Оқушылар ребусты шешеді:
Абылай, Қабанбай.
Шешуіндегі шыққан тұлғалар туралы мұғалімнен ақпарат алады.
Жетекші сұрақ:
Қазақтың тағы қандай батырларын білесің? Аттарын ата.
Оқушылар сұраққа жауап береді.

Дескрипторы:
оқушы өзі білетін қазақ батырлары туралы әңгімелейді;
алдыңғы сыныпта батырлар туралы оқыған білімін еске түсіреді.

Ребус




Оқушылардың Абылай хан туралы білімін қалыптастырып, тереңдету мақсатында қосымша ақпарат береді.

(Ұ) «Қойын дәптер» әдісі




Оқулық, дәптер







Оқушылар оқулықтан Абылай хан
туралы мәліметтерді оқып, танысады. Қажетті деректерді жазып алады.







2. Мағынаны тану

Оқушылардың тізбек бойынша оқуына мүмкіндік тудырады.
Ханның батырлығын білдіретін сөздерге белгі қойып оқу керектігін ескертеді. Белгі қойылған сөздер соңында жинақталады, топта талқылау жұмысы жүргізіледі. Сол сөздерге түсініктеме беріледі, сөздік қорларын байытады, осы сөздерді қатыстырып, сөйлемдер құрастырады, басқа сөйлемдер арасында қолданып үйренеді.

(Т) «Мәнерлеп оқы» әдісі Балалар «Абылай» өлеңін тізбек бойынша оқиды.
Өлеңдегі Абылай ханның батырлығын білдіретін сөздерге белгі қойып оқиды.

Дескрипторы: өлеңді іштей оқып, қажетті ақпараттарды белгілейді.
ҚБ: «Ду қолшапалақ» әдісі

Оқулық




Мұғалім оқушылардың өлеңде кездескен «үш жүздің барлық ұланы»,
«қолбасшы» сөздерінің мағынасын дұрыс түсінуіне көмектеседі.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет